پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

این دختر یک تومور به انداز توپ فوتبال در دهانش دارد این دختر یک تومور به انداز توپ فوتبال در دهانش دارد آشنایی با خانه 25 میلیون دلاری در دل جنگل آشنایی با خانه 25 میلیون دلاری در دل جنگل شیرین کاری غیر معمول با رول پلاستیکی (عکس) شیرین کاری غیر معمول با رول پلاستیکی (عکس) چهره عجیب و وحشتناک مرد جوان +عکس چهره عجیب و وحشتناک مرد جوان +عکس بارداری عجیب و باورنکردنی چند مرد در انگلستان (عکس) بارداری عجیب و باورنکردنی چند مرد در انگلستان (عکس) دختری 23 ماهه مبتلا به سندرم داون یک مدلینگ پر در آمد دختری 23 ماهه مبتلا به سندرم داون یک مدلینگ پر در آمد نکات ساده برای همواره تمیز نگه داشتن یخچال نکات ساده برای همواره تمیز نگه داشتن یخچال مطلب جالب – به دختر بودنتان افتخار کنید مطلب جالب – به دختر بودنتان افتخار کنید این مرد پیرترین دانشجوی پزشکی بریتانیا است (عکس) این مرد پیرترین دانشجوی پزشکی بریتانیا است (عکس) اقدام جالب این معلم برای روحیه دادن به دانش‌ آموزش! اقدام جالب این معلم برای روحیه دادن به دانش‌ آموزش! رقص و موسیقی زنده در افطاری شاهانه + عکس رقص و موسیقی زنده در افطاری شاهانه + عکس رونمایی سیب های عجیب و غریب با نام سوپرایز + عکس رونمایی سیب های عجیب و غریب با نام سوپرایز + عکس این دختر در عرض 4 ساعت مدام پوست می اندازد این دختر در عرض 4 ساعت مدام پوست می اندازد دختر دار شدن یک خانواده پس از گذشت 150 سال + عکس دختر دار شدن یک خانواده پس از گذشت 150 سال + عکس لباس عروسی که 11 نسل را به خانه بخت فرستاد +عکس لباس عروسی که 11 نسل را به خانه بخت فرستاد +عکس کشف ماهی وحشتناک و عجیبی که پا دارد  + عکس کشف ماهی وحشتناک و عجیبی که پا دارد + عکس این زن رکورد دار به دنیا آوردن نوزادان تپل است + عکس این زن رکورد دار به دنیا آوردن نوزادان تپل است + عکس فرو رفتن چوب غذا در مغز کودک 2 ساله + عکس فرو رفتن چوب غذا در مغز کودک 2 ساله + عکس شناخته ترین جادوگران تاریخ -بخش اول شناخته ترین جادوگران تاریخ -بخش اول جنجال گاو بازی خطرناک دختر 5 ماهه + عکس جنجال گاو بازی خطرناک دختر 5 ماهه + عکس

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

باید زمان زیادی بگذرد تا آثار زخم های جنگ اتمی به طور کامل از بین برود. درست هفتاد سال پیش در چنین روزی، ناگازاکی مورد حمله قرار گرفت و هنوز مردم آن را به خاطر دارند.

 

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

 
به گزارش دیلی میل، یکی از ساکنین آن روزهای ناگازاکی از بمب اتم جان سالم به در برد، ولی هنوز آثار آن اتفاق تلخ از وجود او پاک نشده است. «سومی تِری تانیگوچی» حالا 86 ساله شده است. آثار زخم های دردناک بمب اتمی با گذشت 70 سال، هنوز در پوست و استخوان او قابل مشاهده است.

 

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

 
 این پیرمرد مانند ده ها هزار نفر دیگر قربانی بمب اتمی شد که در روز 9 اوت 1945، یعنی 70 سال پیش بر سر مردم ناگازاکی انداخته شد. تعداد زیادی در دم از بین رفتند و برخی نیز زنده ماندند، اما نمی توان زندگیِ بازماندگان بمب اتمی ناگازاکی را خوب تصور کرد. سومی تری هنوز نمی تواند دست چپش را کاملا بلند کند. در طول این هفتاد سال نیز همسرش هر روز صبح بر روی زخم های او کرم می مالد تا شاید از درد و سوزش زخم هایش کاسته شود.

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

 

سه تا از دنده هایش در همان روز سوخت، اما هنوز در جای خود قرار دارد. به همین دلیل، بر روی سینه ی استخوانی او چند گودی غیرطبیعی وجود دارد.

 

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

 
زمانی که آن بمب اتم پنج تنی در ارتفاع 500 متری منفجر شد، او تنها 16 سال داشت. سومی تری گروهی از بازماندگان را دور هم جمع کرده است. حوزه فعالیت های آن گروه، عدم گسترش سلاح های هسته ای است. او و گروهش امیدوارند که دیگر کسی در دنیا به علت انفجار اتمی متحمل رنج نشود. ناگازاکی تنها در فاصله سه روز پس از هیروشیما مورد حمله اتمی قرار گرفت.  در فاصله 72 ساعت، 226 هزار نفر در بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی جان باختند که قریب به اتفاق آن ها غیرنظامی بودند. هزاران کودک و زن در یکی از تلخ ترین صفحات تاریخ، قربانی سیاست های اشتباه قدرت ها شدند.

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

شغل آقای تانیگوچی در 16 سالگی نامه رسانی بود و به یاد دارد که چگونه انفجار او را از دوچرخه اش به جهتی دیگر پرتاب کرد. او حدود یک کیلومتر و نیم با مرکز انفجار فاصله داشت. او می گوید که بر اثر شوک انفجار کاملا گیج می خورد و سه روز تمام در شهر راه می رفت، بی آنکه مقصدی برای خود تعیین کرده باشد. آقای تانیگوچی حتی از شدت جراحت وارده خبر نداشت. او به یاد دارد که چیزی شبیه لباس از کمر، دست ها و بازوهایش آویزان بوده که مدتی بعد فهمید پوست خودش بوده است.

 

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

 
او پس از نجات 21 ماه بستری شد و در تمام این مدت بر روی شکم خود دراز کشیده بود تا پزشکان بتوانند گوشت در حال فساد و استخوان های بدشکل شده ی او را درمان کنند. او مدام هشیاری خود را از دست می داد، اما صدای پرستاران را می شنید که به هم می گفتند آیا این پسر زنده می ماند؟

 

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

آقای تانیگوچی با صدای ضعیف و در حالی که به سختی نفس می کشد، می گوید: «می خواهم دیگر از سلاح اتمی استفاده ای نشود.» او حالا لباسی به تن کرده تا زخم هایش دیده نشوند.

 

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

چند ساعت پیش از حمله دوم (ناگازاکی)، هواپیماهای آمریکای سه میلیون کاغذ را بر فراز ژاپن ریختند. در آن برگه ها به مردم ژاپن هشدار داده شد که اگر جنگ را تمام نکنند، سلاح های اتمی بیشتر و بیشتری علیه آن ها استفاده خواهد شد و کشورشان را نابود خواهند کرد.

 

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

 
شش روز بعد، ژاپن تسلیم شد.

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک