پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

عکس های عروسی که وسط مراسم غش کرد عکس های عروسی که وسط مراسم غش کرد اختراع چادر سقفی برای اسکان روی سقف اتومبیل اختراع چادر سقفی برای اسکان روی سقف اتومبیل حدس بزنید این خانم زیبا و جوان چند ساله است (عکس) حدس بزنید این خانم زیبا و جوان چند ساله است (عکس) رکوردهای عجیب و خارق العاده ثبت شده در گینس رکوردهای عجیب و خارق العاده ثبت شده در گینس افشای رابطه جنسی و کثیف دو زن در دولت + عکس افشای رابطه جنسی و کثیف دو زن در دولت + عکس ثروتمندترین مرد دنیا چگونه میلیاردر شده است؟ (عکس) ثروتمندترین مرد دنیا چگونه میلیاردر شده است؟ (عکس) دختران نوجوانی که عروس 3000 دلاری می شوند دختران نوجوانی که عروس 3000 دلاری می شوند عکس لو رفته از چهره مایکل جکسون پس از مرگ عکس لو رفته از چهره مایکل جکسون پس از مرگ گربه ای که انگار زاده انسان است (عکس) گربه ای که انگار زاده انسان است (عکس) پیوندی های عجیب در جهان +عکس پیوندی های عجیب در جهان +عکس زیباترین دختر دنیا از بین 8000 نفر زیباترین دختر دنیا از بین 8000 نفر این خانم 100 ساله ژاپنی رکورد دنیا را شکست +عکس این خانم 100 ساله ژاپنی رکورد دنیا را شکست +عکس تصاویر حیرت انگیز از دختر کوچولو تاتو کار تصاویر حیرت انگیز از دختر کوچولو تاتو کار ایستگاه قطار به یک آبشار بزرگ تبدیل شد + عکس ایستگاه قطار به یک آبشار بزرگ تبدیل شد + عکس خانمی عجیب که روزانه 25 لیتر آب می خورد + عکس خانمی عجیب که روزانه 25 لیتر آب می خورد + عکس به دنیا آمدن نوزادی بسیار عجیب با دو صورت + عکس به دنیا آمدن نوزادی بسیار عجیب با دو صورت + عکس مادر را از دختران 17 ساله اش تشخیص دهید +عکس مادر را از دختران 17 ساله اش تشخیص دهید +عکس افراد مشكی‌پوش‌ را بهتر بشناسید افراد مشكی‌پوش‌ را بهتر بشناسید جنجالی شدن بوسه خانم سیاهپوست با مرد سفید پوست جنجالی شدن بوسه خانم سیاهپوست با مرد سفید پوست دختری که آرزو داشت پایش را قطع کنند (عکس) دختری که آرزو داشت پایش را قطع کنند (عکس)

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

باید زمان زیادی بگذرد تا آثار زخم های جنگ اتمی به طور کامل از بین برود. درست هفتاد سال پیش در چنین روزی، ناگازاکی مورد حمله قرار گرفت و هنوز مردم آن را به خاطر دارند.

 

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

 
به گزارش دیلی میل، یکی از ساکنین آن روزهای ناگازاکی از بمب اتم جان سالم به در برد، ولی هنوز آثار آن اتفاق تلخ از وجود او پاک نشده است. «سومی تِری تانیگوچی» حالا 86 ساله شده است. آثار زخم های دردناک بمب اتمی با گذشت 70 سال، هنوز در پوست و استخوان او قابل مشاهده است.

 

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

 
 این پیرمرد مانند ده ها هزار نفر دیگر قربانی بمب اتمی شد که در روز 9 اوت 1945، یعنی 70 سال پیش بر سر مردم ناگازاکی انداخته شد. تعداد زیادی در دم از بین رفتند و برخی نیز زنده ماندند، اما نمی توان زندگیِ بازماندگان بمب اتمی ناگازاکی را خوب تصور کرد. سومی تری هنوز نمی تواند دست چپش را کاملا بلند کند. در طول این هفتاد سال نیز همسرش هر روز صبح بر روی زخم های او کرم می مالد تا شاید از درد و سوزش زخم هایش کاسته شود.

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

 

سه تا از دنده هایش در همان روز سوخت، اما هنوز در جای خود قرار دارد. به همین دلیل، بر روی سینه ی استخوانی او چند گودی غیرطبیعی وجود دارد.

 

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

 
زمانی که آن بمب اتم پنج تنی در ارتفاع 500 متری منفجر شد، او تنها 16 سال داشت. سومی تری گروهی از بازماندگان را دور هم جمع کرده است. حوزه فعالیت های آن گروه، عدم گسترش سلاح های هسته ای است. او و گروهش امیدوارند که دیگر کسی در دنیا به علت انفجار اتمی متحمل رنج نشود. ناگازاکی تنها در فاصله سه روز پس از هیروشیما مورد حمله اتمی قرار گرفت.  در فاصله 72 ساعت، 226 هزار نفر در بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی جان باختند که قریب به اتفاق آن ها غیرنظامی بودند. هزاران کودک و زن در یکی از تلخ ترین صفحات تاریخ، قربانی سیاست های اشتباه قدرت ها شدند.

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

شغل آقای تانیگوچی در 16 سالگی نامه رسانی بود و به یاد دارد که چگونه انفجار او را از دوچرخه اش به جهتی دیگر پرتاب کرد. او حدود یک کیلومتر و نیم با مرکز انفجار فاصله داشت. او می گوید که بر اثر شوک انفجار کاملا گیج می خورد و سه روز تمام در شهر راه می رفت، بی آنکه مقصدی برای خود تعیین کرده باشد. آقای تانیگوچی حتی از شدت جراحت وارده خبر نداشت. او به یاد دارد که چیزی شبیه لباس از کمر، دست ها و بازوهایش آویزان بوده که مدتی بعد فهمید پوست خودش بوده است.

 

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

 
او پس از نجات 21 ماه بستری شد و در تمام این مدت بر روی شکم خود دراز کشیده بود تا پزشکان بتوانند گوشت در حال فساد و استخوان های بدشکل شده ی او را درمان کنند. او مدام هشیاری خود را از دست می داد، اما صدای پرستاران را می شنید که به هم می گفتند آیا این پسر زنده می ماند؟

 

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

آقای تانیگوچی با صدای ضعیف و در حالی که به سختی نفس می کشد، می گوید: «می خواهم دیگر از سلاح اتمی استفاده ای نشود.» او حالا لباسی به تن کرده تا زخم هایش دیده نشوند.

 

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

چند ساعت پیش از حمله دوم (ناگازاکی)، هواپیماهای آمریکای سه میلیون کاغذ را بر فراز ژاپن ریختند. در آن برگه ها به مردم ژاپن هشدار داده شد که اگر جنگ را تمام نکنند، سلاح های اتمی بیشتر و بیشتری علیه آن ها استفاده خواهد شد و کشورشان را نابود خواهند کرد.

 

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

 
شش روز بعد، ژاپن تسلیم شد.

این مرد بیچاره 70 سال با این زخم ها زندگی کرد

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ