پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

این پسر 19 ساله‌ در نیم ساعت نخست وزیر هند شد

مجموعه : مجله خبری روز

این پسر 19 ساله‌ در نیم ساعت نخست وزیر هند شد

این پسر 19 ساله‌ در نیم ساعت نخست وزیر هند شد یک جوان ۱۹ ساله هندی به اشتباه صاحب حساب توییتر “نخست وزیری هند” شد و این درست در لحظاتی اتفاق افتاد که نخست وزیر فعلی و نخست وزیر جدید این کشور بر سر کنترل و تصاحب این صفحه مشغول رقابت بودند.این جوان هندی به نام قیصر علی می گوید هنوز هم دقیقا متوجه نشده که این موضوع چطور اتفاق افتاد.

 

او ظاهرا فقط قصد داشت که عنوان بهتری برای شناسه کاربری خود در توییتر خود پیدا کند. قیصر علی به بی بی سی گفت :”واقعا نمی دانم چطور ولی یکباره به ذهنم خطور کرد که PMO ، حروف اختصاری دفتر نخست وزیری هند را امتحان کنم و بعد که دیدم این عنوان در دسترس است و کسی آن را برای خودش ثبت نکرده تصمیم گرفتم آن را به نام خودم ثبت کنم.

” هر چند او در آن لحظه متوجه نشده بود ولی قیصر با این کار خود عملا وارد یک کشمکش جدی شد که از چند روز پیش بین مانموهان سینگ نخست وزیر و نارندرا مودی نخست وزیر آینده کشور بر سر کنترل حساب توییتری دفتر نخست وزیری آغاز شده بود.مانموهان سینگ چند سال پیش و در آغاز دوران نخست وزیری خود یک حساب یا صفحه توییتری برای دفتر نخست وزیری هند راه اندازی کرده بود که با علامت اختصاری @PMOIndia ثبت شده است و بیش از یک میلیون نفر این حساب را دنبال می‌کنند.

 

ولی پس از برگزاری انتخابات اخیر و پایان دوره نخست وزیری آقای سینگ، مشاوران و اعضای دفتر او تصمیم گرفتند که این شناسه توییتری را به نخست وزیر آینده تحویل ندهند. آنها عنوان این حساب توییتری را با افزودن یک کلمه دیگر تغییر داده و در نتیجه هم شناسه توییتری ومیلیون‌ها دنبال کننده آن را برای خود حفظ کردند.

 

مشاوران نخست وزیر جدید از حزب بهاراتیا جاناتا از این اقدام مانموهان سینگ انتقاد کرده و گفتند که شناسه توییتری نخست وزیر یک “سرمایه ملی” است.اما برای قیصر علی کنترل توییتر دفتر نخست وزیری هند دیری نپایید. به فاصله نیم ساعت عنوان توییتر او به شکل خودکار و بدون هیچ توضیحی به همان عنوان سابق تغییر کرد.

 

او می گوید که این تغییر باعث آرامش خاطر او شد و می افزاید:” وقتی که این اتفاق افتاد از یک طرف من ذوق زده شده بودم و به داشتن یک چنین عنوانی برای توییتر خودم افتخار می کردم. ولی از طرف دیگر کمی ترسیده بودم. من یک محصل نوزده ساله معمولی هستم و ماجرا به مهمترین ارگان حکومت هند مربوط می شد.

 

وقتی که پدر و مادرم از این موضوع با خبر شدند مرا سرزنش کردند و گفتند که به خاطر این کار باید عذرخواهی کنم.”قیصر علی به سرعت عذرخواهی خود را روی صفحه توییترش منتشر کرد.”به خاطر برداشتن عنوان @PMOIndia عذرخواهی می کنم . چون این عنوان آزاد و در دسترس بود من آن را برداشتم. معذرت می خواهم.”

 

اما چرا قیصر علی توانسته بود یک چنین شناسه توییتری مهمی را بردارد و به نام خود ثبت کند؟قیصر علی به سرعت عذرخواهی خود را روی صفحه توییترش منتشر کرد به نظر می رسد که او درست در همان لحظاتی که عنوان رسمی این حساب توییتری در حال تغییر بود و یک حساب توییتری جدید برای نخست وزیر منتخب هند راه اندازی می شد، توانسته این کار را بکند.

 

پانکاج پاچاوری مشاور امور رسانه ای نخست وزیر سابق هند می گوید که شناسه توییتری @PMOIndia در اختیار نخست وزیر جدید قرار گرفته و تغییرات در این زمینه کاملا قانونی بوده است.شرکت توییتر نیز می گوید که در مورد صفحه و حساب توییتر افراد و اینکه با آن چه می کنند اظهار نظر نخواهد کرد و در عین حال خاطر نشان می کند که مشخص نیست در حال حاضر چه کسی صفحه @PMOIndia را در کنترل دارد.

 

این صفحه جدید اکنون بیش از ۱۵ هزار دنباله رو دارد ولی هنوز هیچ پیامک یا توییتی منتشر نکرده است.قیصر علی با وجود درخشش زودگذر خود در عرصه سیاست هند می گوید که قصد ندارد مسیر فعالیت سیاسی و مشاغل دولتی را در پیش بگیرد.

 

 

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ