پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

دردسر زهرا خانم بخاطر آرایش غلیظش در اتوبوس + عکس دردسر زهرا خانم بخاطر آرایش غلیظش در اتوبوس + عکس عجیب ترین بارداری این بیوه زن از شوهر مرده اش عجیب ترین بارداری این بیوه زن از شوهر مرده اش 10 نکته مهم هنگام اسباب کشی 10 نکته مهم هنگام اسباب کشی مغز این مرد عجیب از بینی اش چکه می کند (عکس) مغز این مرد عجیب از بینی اش چکه می کند (عکس) معمای لکه های حرارتی عجیب در دیوارهای اهرام مصر + عکس معمای لکه های حرارتی عجیب در دیوارهای اهرام مصر + عکس خبر عجیب مردی که قصد دارد مادر جدید بخرد + عکس خبر عجیب مردی که قصد دارد مادر جدید بخرد + عکس زنان مشهور راننده كه گوی سبقت را از مردان ربودند + عکس زنان مشهور راننده كه گوی سبقت را از مردان ربودند + عکس کفش پاشنه دار این مرد بعد از تغییر جنسیت سوژه شد + عکس کفش پاشنه دار این مرد بعد از تغییر جنسیت سوژه شد + عکس فیسبوک راز ازدواج پنهان تازه داماد را برای تازه عروس فاش کرد! فیسبوک راز ازدواج پنهان تازه داماد را برای تازه عروس فاش کرد! گرانترین غذای دنیا با قیمت 600 میلیون تومان!! (عکس) گرانترین غذای دنیا با قیمت 600 میلیون تومان!! (عکس) پاهای این مرد مانند کفش سفت و محکم است پاهای این مرد مانند کفش سفت و محکم است لباسی جالب برای جلوگیری از مزاحمت آقایان + عکس لباسی جالب برای جلوگیری از مزاحمت آقایان + عکس به نظر شما این خانم چند ساله است؟ به نظر شما این خانم چند ساله است؟ عکس جنجالی پسر دم دار که خدای هندوها شد عکس جنجالی پسر دم دار که خدای هندوها شد ماجرای این خانم فقیری که یک شبه میلیونر شد ماجرای این خانم فقیری که یک شبه میلیونر شد زندگی کرم 2 سانتی زنده در چشم یک بیمار + عکس زندگی کرم 2 سانتی زنده در چشم یک بیمار + عکس پیشرفت عالی این دختر بی خانمان در دنیای مد + عکس پیشرفت عالی این دختر بی خانمان در دنیای مد + عکس زندگی دیوانه کننده زنی که به سندرم گوش موزیکال مبتلاست زندگی دیوانه کننده زنی که به سندرم گوش موزیکال مبتلاست عکس های سرطانی که این مرد را شبیه زامبی کرد عکس های سرطانی که این مرد را شبیه زامبی کرد تصویر شجاعانه و جذاب از تک دختر نعلبند ایرانی تصویر شجاعانه و جذاب از تک دختر نعلبند ایرانی

خداحافظی سلطان سلیمان با شهرزاد ترک +عکس

خداحافظی سلطان سلیمان با شهرزاد ترک +عکس

خداحافظی سلطان سلیمان با شهرزاد ترک +عکس,دو سال است که این سریال در خانه های بسیاری از ایرانیان حضور دارد.

 

«خرم سلطان» آن هم چنان به شهرت رسید که خیلی ها «حریم سلطان» را با عنوان «خرم سلطان» می شناسند و البته بازیگر نقش جوانی او (مریم اوزرلی) را که تبار آلمانی دارد بیشتر می پسندیدند.

 

سرانجام سریال «حریم سلطان» یا همان «قرن باشکوه» با داستان بخشی از زندگی سلطان سلیمان (با بازی هالیت ارگنچ) پادشاه عثمانی (در روزگاری که در ایران، شاه طهماسب صفوی حکومت می کرد) به پایان رسید.

 

دو سال است که این سریال در خانه های بسیاری از ایرانیان حضور دارد. «خرم سلطان» آن هم چنان به شهرت رسید که خیلی ها «حریم سلطان» را با عنوان «خرم سلطان» می شناسند و البته بازیگر نقش جوانی او (مریم اوزرلی) را که تبار آلمانی دارد بیشتر می پسندیدند.

 

در این مدت نگاه ها به جای اینکه به سریال ایرانی باشد متوجه ماجراهای حریم سلطان و عشق پادشاه به خرم سلطان و خشم و غضب او به فرزندانش بود که هر کدام ده ها قسمت را به خود اختصاص می داد.خداحافظی سلطان سلیمان با شهرزاد ترک +عکسدر این میان اتفاقات متعددی هم رخ داد. از بازداشت دوبلورهای سریال در ایران که مدتی در پخش آن از شبکه تلویزیونی «جم» فاصله انداخت تا نشریاتی که روی جلد خود را به عکس ایفاگر نقش سلطان عثمانی اختصاص می دادند که همواره به تبریز ما و دیگر شهرهای آن منطقه چشم طمع داشته است.

 

موضوع جالب توجه دیگر این بود که هر جا صحبت از شاه طهماسب صفوی بود سانسور کردند زیرا می دانستند بر روی مخاطب ایرانی تاثیر منفی می گذارد و به جای ایران و سلطان صفوی و برده ای که از ایران برده بودند نام های دیگری می گذاشتند.

 

برخی نیز از این بازار بهره اقتصادی بردند و انگشترهای بدلی را به اسم طرح خرم سلطان یا سلطان سلیمان به فروش می رساندند.

 

در یک مورد فروشنده ای را دیدم که با قاطعیت می گفت: «همان طرح سلطان سلیمان است. شما اگر تاریخ را بخوانید متوجه می شوید که سلطان واقعا انگشتر می ساخته است.»

 

در اینکه سلطان سلیمان به ساخت جواهرآلات علاقه و در این هنر تبحر داشته تردیدی نیست.

 

او نیز مثل ناصرالدین شاه ما خوش ذوق بود و اگر پادشاه ایرانی، روزگار را با «زن و شکار و شعر» می گذرانده، پادشاه عثمانی که 500 سالی قبل از او می زیسته نیز در آن سه مانند ناصرالدین شاه بود

 

اما اهل جواهرسازی هم بوده است منتها اینها چه ربطی دارد به اینکه باور کنیم این طرح های بدلی را خود سلیمان خان به منصه ظهور می رسانده است؟!

 

به هر حال در این دوس ال، خرم سلطان به شهرزاد قصه گوی ایرانیان تبدیل شده بود. این ماجرا اما چند وجه تراژیک دارد که اگر خوب دقت کنیم کمیک می شود.
خداحافظی سلطان سلیمان با شهرزاد ترک +عکساول اینکه مجلس نشینان که دغدغه دارند خدای ناکرده زبانم لال فیلم هایی چون «عصبانی نیستم» از «درمیشیان» یا همین اواخر «خانه پدری» کیانوش عیاری به نمایش درنیاید، درباره این سیصد چهارصد قسمت که سریال ترکیه ای پخش شد دغدغه ای ندارند؟

 

شاید هم می گویند 20 سال پیش طرح ممنوعیت استفاده از تجهیزات ماهواره ای را تصویب کرده بودند و در این 20 سال هم که هر از گاهی برادران نیروی انتظامی دیش ها را از روی پشت بام ها جمع آوری کرده اند و قاعدتا ماهواره ای نباید باشد

 

اما جالب که تا از خودشان می پرسی همه درباره سلطان سلیمان اطلاعات دارند و حالا چه بسا درباره تاریخ عثمانی بیشتر بدانند تا تاریخ خودمان!

 

به عبارت دیگر آقایان زحمت کشیدند و تا توانستند در آن 8 سال سیاه و خانمانسوز و نکبت زا که ریشه فرهنگ و هنر را دی این مملکت داشتندن خشک می کردند، جلوی کتاب و موسیقی و فیلم را گرفتند و حالا مردم به جای آنکه فیلم های کارگردانان ایرانی را ببینند

 

با هم درباره سلطان سلیمان صحبت می کنند و صدا و سیما لابد خوشحال است که تمام شد و خیال می کنند مردم می نشینند پای سریال های ایرانی که از صدتا فیلتر گذشته و بوی مرگ می دهد.

 

وجه تراژیک یا کمیک دیگر این است که خیال شد تعدادی از دوبلورها را بگیرند کار درست می شود اما چندی بعد با همین گروه یا گروه تازه ای که لابد پشت درهای اتاق دوبلاژهای تلویزیون مانده بودند دوبلاژ شد.

 

شهرزاد قصه گوی ایرانیان از کشور همسایه آمده بود و سریال سازان ترکیه می دانند که عشق ها مثلثی را چگونه به تصویر کشند تا احساس خیانت نیز درنگیرد زیرا وقتی صحبت از حرم سرای یک سلطان است

 

دیگر کسی رابطه شاه با چند زن را به دیده خیانت نمی نگرد و وقتی صحبت از علاقه قدیمی کنیزی که به عقد شاه درآمده به میان می آید، کسی شماتت نمی کند.
خداحافظی سلطان سلیمان با شهرزاد ترک +عکسهنوز دیر نشده و تلویزیون اگر می خواهد بیننده دست و پا کند باید اجازه دهد کارگردانان ایرانی فیلم و سریال بسازند. فاجعه وقتی است که چنان فضا را بر امثال کمال تبریزی و کیانوش عیاری تنگ کنیم که آنها هم در خانه نشینی های خود ناگزیر از تماشای سریال های ترکیه ای باشند.

 

البته این را از سر طعنه یا طنز می گوییم وگرنه آدم هایی از این دست در هر حالت در حال ورز دادن فکر و ذوق خود هستند و وقت خود را با تماشای سریال نمی گذرانند.

 

اما خودمانیم این سریال «حریم سلطان» در این دو سال ساعاتی از شب «بینندگان عزیز» را به خود اختصاص داد

 

تا به این نتیجه هم برسند که تفکیک قوا چیز خوبی است و اینکه یک نفر هم کار اجرایی می کرده و هم فرمان صادر می کرده و هم خودش در جایگاه قاضی حکم سر بریدن این و آن را می داده،

 

چیز خوبی نیست و از این نظر حریم سلطان معایب دیکتاتوری های فردی را نیز نشان داد و نکته های مثبت دیگر که یافت می شود تا سراسر منفی قضاوت نکنیم.

 

 

منبع:مجله امید جوان

 

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ