پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

صید پول به جای ماهی توسط پسر بچه خوش شانس + عکس صید پول به جای ماهی توسط پسر بچه خوش شانس + عکس عکس و خبر داغ مرگ بلند قد ترین مرد دنیا عکس و خبر داغ مرگ بلند قد ترین مرد دنیا کار جالب این زن برای سورپرایز کردن همسرش کار جالب این زن برای سورپرایز کردن همسرش تولد بی سابقه توله سگ های سبز رنگ + عکس تولد بی سابقه توله سگ های سبز رنگ + عکس نتیجه کار عجیب دو خواهر برای بزرگ نشدن + عکس نتیجه کار عجیب دو خواهر برای بزرگ نشدن + عکس گران ترین زایمان دنیا گران ترین زایمان دنیا محققان انگلیسی اعلام کردند مردان بیش از زنان از سوسک‌ها می‌ترسند!!! محققان انگلیسی اعلام کردند مردان بیش از زنان از سوسک‌ها می‌ترسند!!! ترفندهای مناسب برای خرید هدیه روز ولنتاین +ایده هایی جالب تزئین ترفندهای مناسب برای خرید هدیه روز ولنتاین +ایده هایی جالب تزئین سوپر مانکن های ویکتوریا در مواقع بیکاری چه می کنند (عکس) سوپر مانکن های ویکتوریا در مواقع بیکاری چه می کنند (عکس) کودکی که بدنش بی دلیل  خودسوزی می کند (عکس) کودکی که بدنش بی دلیل خودسوزی می کند (عکس) نوزاد هایی که از درون مادرشان را می خورند نوزاد هایی که از درون مادرشان را می خورند معمای جالب دزدی در روز برفی معمای جالب دزدی در روز برفی سبز شدن عجیب موهای این دختر که به استخر رفته بود!! سبز شدن عجیب موهای این دختر که به استخر رفته بود!! تست هوش معمای زندانی + عکس تست هوش معمای زندانی + عکس انتشار عکس نیمه برهنه بازیگر زن زیبا برای تحریک حسادت +عکس انتشار عکس نیمه برهنه بازیگر زن زیبا برای تحریک حسادت +عکس وقتی یک مرد امریکایی عاشق پیشه با قانون اسلام 4 همسر دارد وقتی یک مرد امریکایی عاشق پیشه با قانون اسلام 4 همسر دارد این خانم که در 22 سال 20 مرتبه باردار شده است + عکس این خانم که در 22 سال 20 مرتبه باردار شده است + عکس زندگی عجیب زنی خون آشام..! زندگی عجیب زنی خون آشام..! این مرد دارای بزرگترین بازوهای دنیا است (عکس) این مرد دارای بزرگترین بازوهای دنیا است (عکس) عکسهای دختر زیبای ایرانی که در هند بازیگری و مدلینگ میکند عکسهای دختر زیبای ایرانی که در هند بازیگری و مدلینگ میکند

نسل ما دلواپسی در اعماق وجودمان ریشه کرد

مجموعه : مطالب طنز

نسل ما دلواپسی در اعماق وجودمان ریشه کرد

 کیارش زندی: بله، همین که عرض کردم، درست خواندید… فکر نکنید موز که موضوع نمی شود. اصلا «علم»؛ شک در بدیهیات است. چه اشکالی دارد، مگر وقتی نیوتن – برای فهمیدن جاذبه زمین – به سیب پرداخت فکر می کردید که چنین نتایجی دربر داشته باشد؟… البته که فکر نمی کردید! چون در آن زمان طبیعتا هنوز متولد هم نشده بودید.

 

نسل ما دلواپسی در اعماق وجودمان ریشه کرد

 

اصلا شاید اگر اسحاق نیوتن در منطقه استوایی به دنیا آمده بود و جبر جغرافیایی نبود، شاید در موز تدقیق می کرد و به هزار نتیجه دیگر می رسید، جذاب تر از جاذبه زمین.

 

نسل ما دلواپسی در اعماق وجودمان ریشه کرد

 

حالا چرا من نقطه پرگار این پژوهش را موز گذاشته ام؟

چون ما نسل سال های دور، مثل سایر نسل ها بدمان نمی آید مظلوم نمایی کنیم و سوخته یا حداقل نیم سوز نامیده شویم؛ چرا که برای خودمان سرگذشت غریبانه ای داریم و سختی ها کشیده ایم و آب دیده شده ایم (که شاید آبکی بودن این نوشته هم به آن برگردد) اما انبوهی از تجربیات را در انبانه سینه داریم. یکی از این تجارب گران بها، یادآوری سالیان گرانی موز است که آن را در چشم ما تا ابد یک میوه اشرافی کرده است و امروز هر چه دولت ها و میادین تره بار بکوشند که موز را تبدیل به ارزان ترین میوه کنند، چیزی از ارزش های موز کم نمی کند.

 

نسل ما دلواپسی در اعماق وجودمان ریشه کرد

 

چون اینجوری در ذهن ما رسوب کرده و چیزی که رسوب کند، طبق همان قاعده جاذبه، ته نشین می شود و هر چه ته نشین شد به مرور ریشه می دواند و هر چه ریشه دواند، ماندگار می شود و هر چه ماندگار شد، رفته رفته تبدیل به عادت و سنت و اصالت می شود. برای همین تغییر دادنش سخت می شود.

 

نسل ما دلواپسی در اعماق وجودمان ریشه کرد

 

اصولا چیزهای سنتی در برابر مدرن شدن مقاومت می کنند، برای مثال به عنوان یک غذای سنتی هرگز در قورمه سبزی نمی توانیم هویج بریزیم، ولی اجازه داریم در پیتزا که برای ما غذایی مدرن است، هر چه دور و برمان بود را بریزیم! بماند که همین پیتزا را اگر یک ایتالیایی اصیل و سنتی ببیند؛ سکته می کند چون خرق عادت نموده ایم! و ترک عادت موجب مرض است.

 

نسل ما دلواپسی در اعماق وجودمان ریشه کرد

 

برای نسل ما، نه تنها موز موضوع بود بلکه داشتن ویدیوی تی سِون هم نگرانی بود. ما نسلی هستیم که آدیداس برایمان مخالفت با سنت بود و بدعت، چه برسد به نایک! ما پر بودیم از دغدغه و سنت، ما همیشه اضطراب داشتیم و همواره دلواپس بودیم.

دلواپس شلوار جین، پیراهن آستین کوتاه، فرق وسط، روزنامه دیواری با مقوای پشت طوسی، رفتن برق، آژیر قرمز، موشک باران، قلک های پلاستیکی به شکل نارنجک، پوستر بروس لی، معلم پرورشی و …

دلواپسان نسلِ ما، همیشه دلواپس بودند! به کیف هایمان قفل می زدیم، بدون اینکه موبایل و تبلت داشته باشیم، و دلواپس خط کش چوبی و پاک کن بویی بودیم. ما دلواپس دوچرخه های بیست و چهارمان بودیم و دور تا دورش را با نوارهای رنگی لاستیکی می پیچیدم و محافظت می کردیم و با زنجیر به درخت می بستیم، درست مثل دسته راکت های بدمینتون که حوله پیچ می نمودیم.

 

نسل ما دلواپسی در اعماق وجودمان ریشه کرد

ما دلواپسی در اعماق وجودمان ریشه کرد. برای هر چیزی زود دلواپس می گشتیم و وقتی دلواپس می شدیم دورش را می پیچیدیم و می تنیدیم… حصارها می ساختیم و ممنوع می کردیم و تابلو می زدیم.

 

خودمان هر جا تشخیص می دادیم، تابلوی ممنوع برمی افراشتیم و چون شعارنویسی خوراک مان بود، کنارش با اسپری اضافه می کردیم: «پارک = پنچری» چون ما خودمان دلواپس و برابر قانون بودیم.

 

رفته رفته، دلواپسی و سنت برایمان عادت شد و عادت برایمان سنت و دلواپسی. زمان گذشت، موز ارزان شد ولی ما هنوز هم باورش داشتیم و دلواپس بودیم که ندکند از چنگ مان در برود.

 

زمان گذشت ولی اما از هیچ چیز نگذشتیم. ما رسوب کردیم و دلواپس ماندیم.

 

زمان گذشت ولی ما هرگز به موز و قورمه سبزی خیانت نکردیم.

 

زمان گذشت و هر چه گذشت، بیشتر به گذشته عشق ورزیدیم.

 

زمان گذشت، ولی دلواپسیِ ما نگذشت.

 

ما پر شدیم از گذشته و حسرت و دلواپسی و محرومیت و ممنوعیت و بستنی کیم دوقلو!

یادش به خیر، چقدر دلواپس آب شدنش در یخچال های یونولیتی بودیم که در صندوق عقب پیکان، قبل از مسافرت جاساز کرده بودیم.

 

 

 

 

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ