پارس ناز پورتال

NIO EP9 پرسرعت ترین خودروی الکتریکی دنیا

NIO EP9 پرسرعت ترین خودروی الکتریکی دنیا

NIO EP9 پرسرعت ترین خودروی الکتریکی دنیا 

تکنولوژی خودروهای الکتریکی در دنیا اکنون در مرحله پیشرفت قرار دارد و رکوردهای جدیدی مدام به ثبت می رسند. این روزها خودروهای الکتریکی جایگاه ویژه‌ای میان کاربران پیدا کرده و سازندگان نیز تلاش دارند با تقویت آنها، رقابت با خودروهای بنزینی را سخت‌تر از همیشه کنند.

 

اخیرا کمپانی چینی نکست ای وی (NextEV) با رونمایی از جدیدترین محصول خود یعنی NIO EP9، توانایی خود در تولید ابر خودروها را به رخ کشیده و البته سریعترین خودروی الکتریکی جهان را هم معرفی کرده است.به‌گفته NextEV، سوپر اسپرت الکتریکی NIO EP9 که با ثبت زمان 7 دقیقه و 5 ثانیه،

 

موفق به شکست رکورد محصول قبلی این شرکت در پیست نورنبرگ شده، اولین محصول از خانواده NIO بوده و در آینده امکان عرضه آن به بازار رسمی وجود دارد.

NIO EP9 پرسرعت ترین خودروی الکتریکی دنیااین خودروی دونفره با مجهز بودن به چهار موتور آنبرد و چهار گیربکس جداگانه، می‌تواند نیرویی یک مگاواتی را به چرخ‌ها برساند. در مورد سرعت این خودرو نیز باید بدانید شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت NIO EP9 تنها 2.7 ثانیه است. همچنین‌ محصول جدید NextEV می‌تواند در عرض 7.1 ثانیه، به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت

 

و نهایتا در مدت زمان 15.9 ثانیه، به سرعت 300 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. اگرچه لقب سریعترین خودروی الکتریکی جهان می‌تواند برازنده NIO EP9 باشد اما هنوز رکورد یک چهارم مایل، در دستان دوج چارجر (Dodge Charger) است!

 

اگر بخواهیم باتری‌های 635 کیلوگرمی NIO EP9 را نیز در نظر بگیریم، این خودروی جدید 1735 کیلوگرم وزن داشته و با هر بار شارژ شدن، می‌تواند تا 427 کیلومتر را طی کند.

NIO EP9 پرسرعت ترین خودروی الکتریکی دنیا

احتمالا پیش از این، نام شرکت چینی NextEV را نشنیده باشید. اما بهتر است بدانید که این کمپانی کوچک، کار خود را در سال 2014 آغاز کرد و در اولین ورود خود به مسابقات فرمول E لندن، همراه با راننده برزیلی خود به‌نام نلسون پیکت (Nelson Piquet Jr) توانست جایگاه نخست را تصاحب کند.

 

از آن زمان نیز مهندسین با تمرکز روی عملکرد خام NIO EP9، موتوری با قدرت 1340 اسب بخار را تولید کرد‌‌ه‌اند که شاید با وجود این قدرت بسیار بالا، بهتر باشد سازندگان دیگر سوپر اسپرت های الکتریکی همچون Audi’s R8 e-tron و Rimac Concept One، در طراحی موتور محصولات خود تجدید نظر کنند.

NIO EP9 پرسرعت ترین خودروی الکتریکی دنیا

بااینکه کمپانی NextEV موفق به تولید سریعترین خودروی الکتریکی جهان شده، اما تنها شش دستگاه از NIO EP9 تولید شده و تمامی آنها هم در اختیار موسسین شرکت قرار گرفته‌اند. همچنین هزینه ساخت هر دستگاه نیو ای پی 9، چیزی در حدود 1.2 میلیون دلار اعلام شده است.

 

نهایتا، مدیران این شرکت از عرضه نسخه اقتصادی‌تر محصول جدید خود در سال 2017 خبر داده‌اند که در صورت عملی شدن، می‌توانیم شاهد رقابت جدی NextEV با شرکت تسلا و دیگر خودروسازان فعال در حوزه سوپر اسپرت‌های الکتریکی باشیم.

 

گجت نیوز

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات