پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

این خانم عجیب قدرت بینایی اش فوق بشری است + عکس این خانم عجیب قدرت بینایی اش فوق بشری است + عکس سنگ های معدنی بسیار زیبا و شگفت انگیز سنگ های معدنی بسیار زیبا و شگفت انگیز زایمان عجیب یک زن در طول 9 ماه + عکس زایمان عجیب یک زن در طول 9 ماه + عکس عکس رابطه جنسی اوسین بولت و دختر زیبای برزیلی عکس رابطه جنسی اوسین بولت و دختر زیبای برزیلی موهای عجیب این زن ترسناک مشهورش کرد (عکس) موهای عجیب این زن ترسناک مشهورش کرد (عکس) مرد عاشق فومنی که 55 سال غارنشین است مرد عاشق فومنی که 55 سال غارنشین است دردسر های سه خواهر گرگ نمای عجیب هندی + عکس دردسر های سه خواهر گرگ نمای عجیب هندی + عکس چندش آورترین مد در بین آفریقایی ها + عکس چندش آورترین مد در بین آفریقایی ها + عکس شجاعت دو خانم در فراری دادن خرس آدمخوار (عکس) شجاعت دو خانم در فراری دادن خرس آدمخوار (عکس) مردی که به خاطر افسردگی خودش را طعمه ببر ها کرد مردی که به خاطر افسردگی خودش را طعمه ببر ها کرد پیرزن 105 ساله پیرترین زن باکره در انگلیس+ عکس پیرزن 105 ساله پیرترین زن باکره در انگلیس+ عکس کاهش وزن دختر 133 کیلویی به خاطر شباهت با خواهرانش + عکس کاهش وزن دختر 133 کیلویی به خاطر شباهت با خواهرانش + عکس این دختر با یک عادت عجیب و وحشتناک (عکس) این دختر با یک عادت عجیب و وحشتناک (عکس) این زوج با وزن کم کردن در عروسی بسیار زیبا و جذاب شدند این زوج با وزن کم کردن در عروسی بسیار زیبا و جذاب شدند از بدن این خانم به جای مو ناخن میروید؟ از بدن این خانم به جای مو ناخن میروید؟ یادش بخیر اون قدیما وقتی که ما بچه بودیم زندگیمون شیرین بود یادش بخیر اون قدیما وقتی که ما بچه بودیم زندگیمون شیرین بود کوچک‏ترین گربه دنیا..! کوچک‏ترین گربه دنیا..! آشنایی با خانه 25 میلیون دلاری در دل جنگل آشنایی با خانه 25 میلیون دلاری در دل جنگل عاقبت اکستیشن در آرایشگاه غیر حرفه ای عاقبت اکستیشن در آرایشگاه غیر حرفه ای چرا من دوستانم را از دست می دهم؟ چرا من دوستانم را از دست می دهم؟

بازسازی صورت این دختر خانم 1800 ساله (عکس)

بازسازی صورت این دختر خانم 1800 ساله (عکس)

این جسد به خاطر یافت شدن در منطقه ایست ساسکس "بانوی بیچی هد"(‘Beachy Head Lady’) خوانده می شود.اسکلت این زن در سال 1953 کشف شد و گفته می شود وی حدود 245 سال پس از میلاد مسیح و در اواسط دوره روم باستان در انگلیس می زیسته است.دانشمندان با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی چهره دختری که هزار و 800 سال پیش می زیسته را بازسازی کردند.این چهره متعلق به یک جسد باستانی مدفون شده در انگیس دوران روم باستان است.

 


 نکته جالب این اسکلت این است که بانوی بیچی هد اهل مناطق جنوب صحرای آفریقا یعنی در خارج از امپراتوری روم بوده است.کارشناسان کاملا مطمئن نیستند که چگونه وی سر از انگلیس در آورده و در آنجا عمرش به پایان رسیده است. اما محققان بر این باورند بانوی بیچی هد احتمالا در این جنوب انگلیس بزرگ شده و به همسری یک مقام محلی در آن حوالی درآمده است.نظریه دیگر این است که وی در تاجر جنگ افزار بوده و تصمیم گرفته در انگلیس سکنی بگزیند.جو سیمن مدیر میراث فرهنگی در شورای ایست بورن بروگ می گوید این یک کشف خارق العاده برای سواحل جنوبی انگلیس است.

بازسازی صورت این دختر خانم 1800 ساله (عکس)

 
وی افزود: می دانیم که این زن حدود 30 ساله بوده در مجاورت جایی که اکنون ایست ساسکس خوانده می شود بزرگ شده و با توجه به سلامت استخوانها و وضعیت مطلوب دندانهایش ، از رژیم غذایی مطلوب ماهی و سبزیجات تغذیه می کرده است.

وی اظهار داشت: هنوز نمی دانیم چرا این زن اینجاست و از موقعیت اجتماعی او بی خبریم.

بر اساس آنچه که درباره دوره روم باستان می دانیم و کشف مشابه در منطقه یورک احتمال دارد وی همسر یک مقام محلی بوده یا یک تاجر بوده که با استفاده از مسیرهای تجارت اطراف مدیترانه به این منطقه دور افتاده اروپایی رسیده است.

بازسازی صورت این دختر خانم 1800 ساله (عکس)

 سیمن می گوید: استفاده از ایزوتوپ ها نشان می دهد که بانو بیچی هد از سنین پایین در منطقه ایست بورن بزرگ شده است. وی افزود این اسکلت ها در شرایط خوبی حفظ شد و نشانه ای  از کار سخت در بدن این زن یافت نمی شود.موزه ایست بورن با همکاری دانشگاه دوندی از آنالیز رادیو ایزوتوپ برای بررسی استخوان و دندانها این بانو استفاده کرده تا عناصر جذب شده از غذا و آب در طول حیات وی را بررسی کرده و به اثرانگشت زمین شناختی برای کشف جایی که بزرگ شده است دست یابند.اسکلت کامل او برای نخستین بار به نمایش عمومی گذاشته شده است.

محققان از دندان و استخوانهای این اسکلت برای شناسایی ملیت یا اصالت منطقه ای، سن، جنس ، وضعیت سلامت، رژیم غذایی و در برخی موارد کشف علت مرگ استفاده کرده اند.دانشمندان همچنین توانسته اند از اندازه جمجمه و جاهایی که احتمالا عضلات به استخوان می رسیده برای شکل دادن تصویر ظاهری او استفاده کرده اند.اغلب اسکلت ها در این منطقه یافت شده یا متعلق به آنگلو- ساکسون هاست – حدود هزار و 500 پیش- و یا ساکنان دوره نوسنگی در چهار سال پیش.

 
 
منبع:مهرنیوز
 
 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ