پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

جشن روز ملی در شهر پرت (عکس) جشن روز ملی در شهر پرت (عکس) این دختر خودش را به عروسک زنده تبدیل کرده این دختر خودش را به عروسک زنده تبدیل کرده زندگی موفق اولین خانم جانباز آمریکایی در جنگ عراق (عکس) زندگی موفق اولین خانم جانباز آمریکایی در جنگ عراق (عکس) خارج کردن یک کفش دوزک بعد از 3 سال از گوش این خانم خارج کردن یک کفش دوزک بعد از 3 سال از گوش این خانم سلفی رئیس جمهور با ملکه زيبايي روسيه + عکس سلفی رئیس جمهور با ملکه زيبايي روسيه + عکس مادربزرگی که فعال ترین چهره های اینستاگرام شناخته شد + عکس مادربزرگی که فعال ترین چهره های اینستاگرام شناخته شد + عکس ماجرای ثروتمند شدن جذاب ترین دختر بچه در سال 2012 ماجرای ثروتمند شدن جذاب ترین دختر بچه در سال 2012 توپولی ترین نوزاد متولد شده در آلمان (عکس) توپولی ترین نوزاد متولد شده در آلمان (عکس) دغدغه تناسب اندام و لاغری در زنان افغان + عکس دغدغه تناسب اندام و لاغری در زنان افغان + عکس گرفتن پارتی شبانه با میمون های آزمایشگاهی!! گرفتن پارتی شبانه با میمون های آزمایشگاهی!! این ماهی به خاطر شکار اردک خودش صید شد این ماهی به خاطر شکار اردک خودش صید شد نخستین خانم تحصیل کرده در دنیا +عکس نخستین خانم تحصیل کرده در دنیا +عکس عظمت یک سیاه‌ چاله + عکس عظمت یک سیاه‌ چاله + عکس دریافت نشان شجاعت توسط یک سگ! دریافت نشان شجاعت توسط یک سگ! آشنایی با ثروتمندترین زنان امریکا + عکس آشنایی با ثروتمندترین زنان امریکا + عکس خبر جنجالی زایمان دختر در دستشویی مدرسه + عکس خبر جنجالی زایمان دختر در دستشویی مدرسه + عکس دختری 23 ساله پدیده جدید موسیقی دنیا نام گرفت + عکس دختری 23 ساله پدیده جدید موسیقی دنیا نام گرفت + عکس این زوج زندگی جدید شان را مدیون فیسبوک میدانند این زوج زندگی جدید شان را مدیون فیسبوک میدانند مطالب جالب و خواندنی درمورد دیوید کاپرفیلد! (عکس) مطالب جالب و خواندنی درمورد دیوید کاپرفیلد! (عکس) مادری که به طرز وحشتناکی به زیبایی دخترانش حسادت می کند مادری که به طرز وحشتناکی به زیبایی دخترانش حسادت می کند

چگونگی ماساژ دست

چگونگی ماساژ دست


ماساژ یکی از بهترین شیوه‌ها برای ایجاد بهبود در جریان گردش خون در اندام‌ها و اعضای بدن است. ماساژ عمومی می‌تواند جریان گردش خون را در تمامی بدن تقویت کند و ماساژ موضعی در عضوی خاص مانند دست‌ها می‌تواند تمامی انرژی و قوای بدن را معطوف به یک نقطه کرد. دریافت ماساژ دست با روغن علاوه بر آن‌که به بهبود جریان گردش خون و غذارسانی به سلول‌ها کمک می‌کند، موجب تامین رطوبت مورد نیاز سلول‌های پوستی در این ناحیه شده و همچنین تاثیر زیادی در خوش‌فرمی و زیبایی دست و انگشتان هم خواهد داشت.

 
عضلات ساعد را آماده کنید

برای شروع ماساژ دست بهترین روش آن است که یک حوله تمیز را زیر بازو و آرنج ماساژگیرنده قرار دهید تا در وضعیت مناسبی بتوانید به ارائه ماساژ به ناحیه ساعد و دست او بپردازید. سپس کف دست فرد را در دست بگیرید به‌گونه‌ای که بتوانید از آن به‌عنوان یک تکیه گاه استفاده کنید. سپس دست دیگر خود را به مقدار اندکی روغن آغشته کرده و از پایین آرنج فرد تا مچ دست او را به آرامی ماساژ دهید. در این مرحله لازم نیست فشار زیادی به ماهیچه‌ها وارد کنید تنها کافی است با فشار اندکی ماهیچه‌های ساعد را لمس کرده و آن‌ها را آماده دریافت ماساژ کنید. حرکت دست از آرنج به سمت مچ دست باشد.

 

این عضلات را نیشگون بگیرید

پس از آماده شدن عضلات ساعد دست و پس از آن‌که از آغشته شدن پوست این ناحیه با روغن زیتون مطمئن شدید می‌توانید مرحله بعدی ماساژ را آغاز کنید. برای این کار کافی است عضله ساعد را با نیشگون‌های خفیف و نیشگون‌های ضعیف بین ۲انگشت اشاره و شست بفشارید. این کار به ماهیچه کمک می‌کند تا بخش زیادی از تنش و خستگی را که در خود انباشته کرده، رها کند. این حرکت را در تمامی قسمت‌ها روی ساعد و زیر ساعد و بر تمامی بخش‌های ماهیچه این ناحیه تکرار کنید.

 

مچ دست را گرم کنید

در این مرحله با کمک هر ۲دست ناحیه مچ دست را در بر بگیرید. به این ترتیب که انگشتان شست روی مچ قرار بگیرند و ۴ انگشت دیگر زیر مچ دست جای بگیرند. در این حالت هر ۲ انگشت شست یکی پس از دیگری با حرکت‌های کوتاه و فشارهای خفیف ناحیه مچ را ماساژ می‌دهد. برای ماساژ باید از یکی، ۲ بند بالاتر از مچ دست این حرکت‌ها را آغاز کنید و آن‌ها را تا پشت دست ماساژگیرنده ادامه دهید. فشار شست‌ها در دورهای سوم به بعد کمی بیشتر شده و روند افزایشی به‌خود می‌گیرند. تنها باید مراقب باشید که میزان فشار نباید حدی باشد که رنگ ماساژ گیرنده تغییر کند یا موجب آزار او شود.

 

پشت دست را فراموش نکنید

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها که به زیبایی دست کمک می‌کند و در عین حال تاثیر زیادی در تخلیه بارهای عصبی و تنش‌های کاری دارد ناحیه پشت دست است. برای ماساژ این بخش کف دست ماساژ گیرنده را با کمک هر ۲ دست نگه دارید و سپس به کمک انگشتان شست هر ۲ دست پشت دستش را به آرامی ماساژ دهید. برای این منظور به مقدار اندکی روغن زیتون نیاز دارید. در این مرحله با حرکت‌هایی از سمت مچ به سمت انگشتان دست به تخلیه انرژی‌های منفی کمک کنید. این ماساژ در عین حال که موجب ریلکسی می‌شود، به فرم گرفتن عضلات این ناحیه نیز بسیار کمک می‌کند و حتی پوست دست را نیز تحت‌تاثیر خود قرار می‌دهد.

 

تک تک انگشتان را ماساژ دهید

برای ماساژ انگشتان لازم است اندکی کف هر ۲ دست را به روغن آغشته کنید و سپس دست ماساژگیرنده را با یک دست نگه دارید و با دست دیگر انگشت دست او را ماساژ دهید. برای ارائه این ماساژ کافی است با کمک انگشت اشاره و انگشت شست خود، انگشت دست ماساژگیرنده را از بند سوم به سمت سرانگشتان دست با فشاری میانه هدایت کنید. این ماساژ را برای تمامی انگشتان چندبار تکرار کنید. هر بار که احساس می‌کنید به روغن احتیاج دارید سرانگشتان‌تان را به روغن زیتون آغشته کرده و سپس ماساژ را دنبال کنید.

 

کف دست را ۳ دقیقه ماساژ دهید

در این مرحله دست بیمار را بچرخانید و برای ماساژ کف دست او سرانگشتان‌تان را به روغن آغشته کنید. برای ماساژ از انگشت شست هر۲ دست کمک بگیرید و با حرکت‌های ریز و دورانی عضلات ناحیه کف دست از زیر انگشتان تا مچ را به آرامی ماساژ دهید. در این بخش ماساژ را در امتداد انگشتان دست روی کف دست ماساژ گیرنده ادامه دهید و این ماساژ را به‌مدت ۲ تا ۳ دقیقه روی تمای عضلات کف دست تکرار کنید.

 

نکته

ماساژ دست که از ناحیه ساعد تا سرانگشتان دست را در بر می‌گیرد خواص درمانی مفیدی به همراه دارد. این ماساژ علاوه بر تسکین فشارهای عصبی، تنش‌های روزانه ناشی از کار و تخلیه استرس از بدن به افراد کمک می‌کند تا زیبایی دستان خود را برای مدت زمان بیشتری حفظ کنند. در حقیقت این ماساژ علاوه بر آن‌که به ایجاد آرامش و ریلکسی در فرد کمک می‌کند دستانی زیبا نیز به او هدیه می‌کند. درمانگران ماساژدرمانی و متخصصان رفلکسوتراپی ماساژ کف دست را یکی از بهترین ماساژها برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها می‌دانند و براین باورند، با ماساژ کف دست که محل عبور مردین‌های اندام‌های درونی بدن است می‌توانیم به افزایش توان و ایمنی اندام‌های درونی بدن کمک کنیم.
تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ