پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

زنی که صاحب سنگین ترین دستان دنیا است + عکس زنی که صاحب سنگین ترین دستان دنیا است + عکس خوردن بستنی یک پیرمرد دردسر ساز شد + عکس خوردن بستنی یک پیرمرد دردسر ساز شد + عکس بازارهای حال به هم زن در کشورهای خارجی بازارهای حال به هم زن در کشورهای خارجی زیباترین زن دنیا از نظر دانشمندان! (عکس) زیباترین زن دنیا از نظر دانشمندان! (عکس) دختر 21 ساله ای که صورت ندارد + عکس دختر 21 ساله ای که صورت ندارد + عکس به چه ترفند و روشی مدیر خود را مدیریت کنیم؟ به چه ترفند و روشی مدیر خود را مدیریت کنیم؟ ده انسان نابغه و بسیار عجیب که دست ندارند!! + عکس ده انسان نابغه و بسیار عجیب که دست ندارند!! + عکس آیا این کودک منجمد شده روزی به زندگی باز میگردد؟ آیا این کودک منجمد شده روزی به زندگی باز میگردد؟ امكان حيات و زندگي در كرات و سيّارات ديگر غير از زمين امكان حيات و زندگي در كرات و سيّارات ديگر غير از زمين درمان زخم صورت یک زن با استفاده از 358 زالو درمان زخم صورت یک زن با استفاده از 358 زالو من حاصل ازدواج پنهانی شاه و گوگوش هستم من حاصل ازدواج پنهانی شاه و گوگوش هستم کشف سه میلیون پول در حین جراحی شکم بیمار + عکس کشف سه میلیون پول در حین جراحی شکم بیمار + عکس بوس واقعی از طریق اینترنت بوس واقعی از طریق اینترنت نظر شهید مطهری درباره تعلیم و تربیت نظر شهید مطهری درباره تعلیم و تربیت کشف یک راز جدید از مرد یخی ..(+عکس) کشف یک راز جدید از مرد یخی ..(+عکس) این دختر هر سال 50 کیلومتر ماکارونی می خورد (عکس) این دختر هر سال 50 کیلومتر ماکارونی می خورد (عکس) مردی که پشت سرش چهره شیطان داشت مردی که پشت سرش چهره شیطان داشت گربه ای که انگار زاده انسان است (عکس) گربه ای که انگار زاده انسان است (عکس) اتفاقی جالب و غیر منتظره برای زن 31 ساله! + عکس اتفاقی جالب و غیر منتظره برای زن 31 ساله! + عکس جذاب ترین ستاره های خوش اندام جهان و هالیوود جذاب ترین ستاره های خوش اندام جهان و هالیوود

خانه ی عشق از نظر پیامبر اکرم

خانه ی عشق از نظر پیامبر اکرم


روزى پیامبر(ص) بعد از ازدواج على(ع) و فاطمه(س) به خانه ی آنان رفت و از على(ع) پرسید:
کیف وجدت اهلک؟
قال: نعم العون على طاعه الله؛
همسرت را چگونه یافتى؟
عرض کرد: بهترین یاور براى اطاعت خداوند.
سپس همین سوال را از فاطمه(س) کرد. فاطمه(س) عرض کرد:
او را بهترین شوهر یافتم.))(1)

 

5 نشانی ، برای رسیدن به یک زندگی آرام و بی دغدغه :

1- همدلی

زوجهاى موفق در مسایل و مشکلاتى که پیش می آید با همدیگر همدلى داشته و آن را به صور مختلف ابراز مى دارند. همین احساس همدلى ، به جراُت و شهامت آنان جهت مقابله با سختیها افزوده و نیروى روانی شان را افزایش مى دهد.

2- صداقت

زوجهاى موفق از دروغ گفتن به همدیگر خوددارى کرده و در موارد لزوم ، حقیقت را به همسر خود خواهند گفت. آنان به خوبى مى دانند تبعات حقیقت گویى بسیار بهتر از دروغگویى مى باشد. آنان مى دانند دروغ مى تواند باعث ایجاد بى اعتمادى و بدبینى همسر نسبت به او شود. دروغگویى و کتمان حقیقت از موارد کوچک شروع دل خوری هاست . دروغگویى به سطحى شدن روابط میان زوجین و نقش بازى کردن آنان براى هم منجر خواهد شد.

3- ابراز محبت

زوجهاى موفق احساسات و نظریات خود را با گشاده رویى ابراز داشته و نسبت به یکدیگر خودانگیخته هستند. زمانى که زوجین احساسات خود را با همدیگر در میان مى گذارند, اختلافاتشان کمتر شده و به تدریج همچون دو دوست به یکدیگر نزدیک مى شوند و با همدیگر صحبت و درد و دل مى کنند. در میان گذاردن مشکلات و مسایل با همسر و مشورت با وى ، نوعى اهمیت دهى به او مى باشد. او با این رفتار شایسته ی خود تلویحا به همسر خود اظهار مى دارد که احتیاج به همفکرى, اظهار نظر و حمایت او دارد و همین رفتار و ابراز احساسات باعث افزایش صمیمیت میان آنان مى شود.

4- ارضای نیازهای طرفین

زوجهاى موفق فعالانه براى کشف, درک و ارضاى نیازهاى مهم یکدیگر تلاش مى کنند. آنان نیازهاى جسمانى و روانى یکدیگر را به درستى تشخیص داده و با توجه به وضعیت یکدیگر آن نیازها را ارضا ء مى نمایند.
یک زن در طى دوران باردارى خود احتیاج بیشترى به دریافت محبت و کمک شوهر در انجام امور منزل دارد. در این زمان یک همسر دلسوز و هوشمند حتى قبل از آنکه همسرش نیاز خود را بیان دارد, این موضوع را درک مى کند. ادراک این موضوع حتى مى تواند بیش از انجام خواست براى طرف مقابل ارزش داشته باشد. ناراحتى و گلایه بسیارى از افراد این است که همسرشان درک و پذیرشى از نیازهاى آنان ندارند. بى توجهى یک زن یا یک مرد در شناخت نیازهاى طرف مقابل منجر به این مى شود که میان زن و شوهر فاصله و اختلاف ایجاد بشود.

5- تفاهم

در صورتى که زوجها زندگى موفق و تواُم با تفاهمى داشته باشند, این امر در بیشتر فعالیتهاى فردى و اجتماعى آنها تإثیر گذاشته و چنانچه مشکلى میان آنها باشد, فشار روانى حاصله از آن سایر فعالیتهاى زوج را متاُثر مى سازد. اما به رغم تمام مشکلات و گرفتاریها, زوجین موفق با برنامه ریزى صحیح و با بالا بردن کیفیت زمانى که کنار همدیگر به سر مى برند از کانون گرم خانوادگى بهره مند هستند.
تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ