پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

عکس رمانتیک دو دوست پس از 55 سال عکس رمانتیک دو دوست پس از 55 سال ایده خلاقانه مدیر رستوران با ارائه هات‌ داگ‌ های ویژه جام جهانی ایده خلاقانه مدیر رستوران با ارائه هات‌ داگ‌ های ویژه جام جهانی حمایت از محیط زیست با کشتی نوح حمایت از محیط زیست با کشتی نوح دختری که به مدرسه رفت و تحقیر شد +عکس دختری که به مدرسه رفت و تحقیر شد +عکس اجاره  عجیب و ساعتی انسان ژاپنی (عکس) اجاره عجیب و ساعتی انسان ژاپنی (عکس) عکس های تکان دهنده از جراحی پلاستیک صورت سوخته زن عکس های تکان دهنده از جراحی پلاستیک صورت سوخته زن خانه تکانی عید نوروز سال 94 خانه تکانی عید نوروز سال 94 پسر بچه هندی با ۳۴ انگشت!!+ عکس پسر بچه هندی با ۳۴ انگشت!!+ عکس ناتالیا زنی که عاشق ایران شده است + تصویر ناتالیا زنی که عاشق ایران شده است + تصویر اندام جذاب عروسی که برای ازدواج دومش 69 کیلو لاغر کرد+عکس اندام جذاب عروسی که برای ازدواج دومش 69 کیلو لاغر کرد+عکس این ماهی پس از پخته و سرخ شدن زنده شد ! + عکس این ماهی پس از پخته و سرخ شدن زنده شد ! + عکس ۳۰ سال زندگی با غول آساترین کروکودیل جهان + عکس ۳۰ سال زندگی با غول آساترین کروکودیل جهان + عکس داداش دوقلو غیرتی که حتی در شکم مادر دست خواهرش را ول نکرد داداش دوقلو غیرتی که حتی در شکم مادر دست خواهرش را ول نکرد ماشین عروس دیدنی و جالب یک داماد قزوینی + عکس ماشین عروس دیدنی و جالب یک داماد قزوینی + عکس این دختر هر سال 50 کیلومتر ماکارونی می خورد (عکس) این دختر هر سال 50 کیلومتر ماکارونی می خورد (عکس) نجات معجزه آسای این جوان بعد خودکشی از طبقه چهلم+عکس نجات معجزه آسای این جوان بعد خودکشی از طبقه چهلم+عکس عاقبت دیر رسیدن شبانه این زن به خانه +عکس عاقبت دیر رسیدن شبانه این زن به خانه +عکس سوژه شدن شیرخوردن یک گربه گرسنه از پستان یک گاو  + عکس سوژه شدن شیرخوردن یک گربه گرسنه از پستان یک گاو + عکس یگانه زن ریش دار دنیا عروس شد یگانه زن ریش دار دنیا عروس شد معبدی عجیب بر روی بام آسمان خراش (عکس) معبدی عجیب بر روی بام آسمان خراش (عکس)

مقایسه آماری سن مجردها

مقایسه آماری سن مجردها


مردان مجرد ممکن است ده سال کمتر از مردان متاهل عمر کنند. زنان مجرد نیز وضعیتی مشابه دارند.

مجرد بودن عالیست، مگرنه؟ هرجای تختخواب که بخواهید میخوابید، پشت در حمام معطل نمیشوید، تمام زمانتان در دستان خودتان است. همه اینها خوب است اما طی مطالعات منتشر شده توسط ژورنال آمریکایی اپیدمولوژی ممکن است که شما یکی از مجردهای بدشانسی باشید که حدود 10 سال زودتر از دوستان متاهلش دار فانی را وداع میکند.

اگرچه تحقیقات بسیاری به این حقیقت اشاره دارد که متاهلین سلامت و طول عمربیشتری در مقایسه با مجردها دارند اما دیوید روالف پروفسور جامعه شناسی دانشگاه لوزیانا ایالت کنتاکی در این تحقیق جدید تحت عنوان “مجردها در رسیدگی به امورخود کوتاهی میکنند” بیشتر در این مورد توضیح میدهد .

پژوهشگران اطلاعات بدست آمده از 90 مطالعه قبلی، که شامل 500 میلیون نفر بود را تحلیل کردند و مرگ و میر مجردها (کسانی که هرگز ازدواج نکرده بودند) را با گروه متاهلین (باستثنا کسانی که طلاق گرفته بودند و یا همسرشان فوت کرده بود) مقایسه کردند.

آنها دریافتند که خطر فوت در مردان مجرد 32 درصد بیشتر از مردان متاهل است. امکان مرگ و میر در زنان مجرد نیز 23 درصد بیشتر از زنان متاهل است.

روالف میگوید که اگر با عدد و رقم حساب کنیم خطر مرگ در مردان مجرد 17 سال زودتر از مردان متاهل است. وی می افزاید تقریبا تمام این اطلاعات از مطالعات انجام شده در طی 60 سال جمع آوری شده است. البته وضع زنان نیز بهتر نیست. آنها ممکن است بین 7-15 سال زودتر از دوستان متاهل خود بدرود حیات گویند.

پژوهشگران احتمال می دهند که نتایج بدست آمده از طول عمر افراد با وضعیت نامناسب سلامتی، کمک های ناچیز دولتی و درآمد پایین مجردها گره خورده باشد.

روالف میگوید: “اگر متاهلید، همسر شما ممکن است مراقب باشد که تغذیه خوبی داشته باشید و در صورت لزوم به پزشک مراجعه کنید”. “وقتی ازدواج می کنید گاهی روش آسانتر این است که سالم باشید و خطر کمتری را به جان بخرید”. وی می افزاید: البته مجردها نیز ممکن است این حمایت ها را از طرف والدین، خواهر و برادرها و یا دوستانشان دریافت کنند.

البته اخبار خوبی برای بی همسران وجودارد: افراد مجردی که از سال های جوانی جان سالم به در می برند طول عمر خوبی خواهند داشت. خطر مرگ و میر برای مجردهای 30-39 ساله 128 درصد بیشتر از مردان متاهل هم سن خود است اما برای مجردهای 70 ساله نسبت به متاهلین 70 ساله این رقم تا 16 درصد کاهش میابد.

اما پژوهش دیگری که در ژورنال بهداشت و رفتار اجتماعی انتشار پیدا کرده است این واقعیت را نشان میدهد که اگرچه متاهلین سلامت بیشتری نسبت به مجردین دارند اما فاصله مرگ و میر بین متاهلین و مجردها به هم نزدیک است.

بنابراین قبل از اینکه تمام خانم های مجرد و البته آقایان با عجله تصمیم به ازدواج بگیرند، خوب است متذکر شویم اگرچه این نتیجه از بررسی جمعیت زیادی به دست آمده اما نتایج تحقیقات “احتمالات” هستند و نه “واقعیات.” و ما نمیخواهیم بعد از خواندن این مقاله بعضی مجردها بگویند: وای خدا. من در جوانی خواهم مُرد!

هنوز هیچ کس این فرضیه که ازدواج اثر ویژه ای بر سلامتی دارد را نپذیرفته است.

بلا دیپاولا روانشناس اجتماعی و نویسنده کتاب مجردها میگوید: من فکر میکنم در مورد تجرد و ازدواج پیش داوری شده است. همیشه به مجردها به یک چشم نگاه میشود، به آنها برچسب زده میشوند، نادیده گرفته میشوند ولی همچنان زندگی خوبی دارند. او معتقد است بسیاری از مطالعات به بررسی مجردها در برابر متاهلین میپردازد بدون محاسبه تعداد طلاق ها و بیوه شدن ها در میان طرفداران ازدواج، که این باعث تحریف اعداد و ارقام میشود.

بر اساس این تحقیق شما نمی توانید بگویید که اگر مجردها ازدواج کنند عمر طولانی تری خواهند داشت زیرا محقق فقط کسانی که قبلا ازدواج کرده اند و هنوز نیز متاهل هستند را حساب میکند .

دپاولو پروفسور روانشانسی اجتماعی در دانشگاه کالیفورنیا میگوید: کسانی که طلاق گرفته اند و یا همسرشان را از دست داده اند نیزیک بار ازدواج کرده اند و نباید حذف شوند.

البته تحقیق کامل برای رسیدن به جواب این سوال که آیا ازدواج واقعا برای سلامتی خوب است یا خیر از نظر اخلاقی امکان پذیر نیست زیرا باید به صورت اتفاقی به عده ای از افرادی بگوییم که مجرد بمانند و یا بر عکس به عده ای بگوییم ازدواج کنند تا بتوانیم زندگی آنها را بررسی کنیم.

و در آخر مسئله کیفیت ازدواج مطرح است -خوب بودن ازدواج بد بودن آن و یا متوسط بودن آن – و تاثیر آن بر طول عمر.

روالف میگوید: فکر نمیکنم نیازی به مطالعه و تحقیق باشد که به مردم بگوییم یک ازدواج بد و نکبت بار برای سلامتشان مضر است.
تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ