پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

احساس کنید تا لاغر شوید

احساس کنید تا لاغر شوید


پژوهشگران می‌گویند اعتقاد داشتن فرد به اینکه حجم زیادی از غذا خورده است، ممکن است باعث شود او چند ساعت پس از غذاخوردن کمتر احساس گرسنگی کند، و این یافته ممکن است به روش‌های جدید کنترل وزن منجر شود.

به گزارش هلث دی نیوز در این بررسی پژوهشگران دانشگاه بریستول انگلیس به گروهی از داوطلبان برای ناهار مقادیر به ظاهر یا کم یا زیاد سوپ دادند. اما آنها با یک پمپ مخفی که بدون متوجه شدن این افراد ظرف سوپ را خالی یا پر می‌‌کرد، میزان غذای این افراد را دستکاری می‌کردند.

بلافاصله پس از خوردن غذا، میزان گرسنگی این افراد با میزان واقعی سوپی که خورده بودند، نه میزان سوپی که پیش از خوردن دیده بودند، مطابقت داشت. اما دو یا سه ساعت بعد خوردن ناهار، افرادی که حجم بالاتری از سوپ را دیده بودند، نسبت به آنهایی که حجم کمتری از سوپ را دیده بودند، کمتر گرسنگی احساس می‌کردند.

بیست و چهار ساعت پس از خوردن سوپ شمار بیشتری از افرادی که حجم بزرگتری از سوپ دیده بودند اعتقاد داشتند آن حجمی از کع سوپ خورده بودند،گرسنگی‌شان را برطرف کرده است.

این پژوهشگران می‌گویند این نتایج نشان می‌دهد که حافظه نقش مستقلی در احساس سیری ما پس از غذا خوردن دارد.

نتیجه‌گیری آنها این است که ممکن است بر این مبنا بتوان راه‌های جدیدی را یافت تا میزان کالری مصرفی را کاهش داد.

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ