پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

کشف عحیب لاک‌پشت پیر زنده ۵۰۰ ساله (عکس) کشف عحیب لاک‌پشت پیر زنده ۵۰۰ ساله (عکس) این مرد برای اینکه عروسیش را بهم بزند خودش را کشت این مرد برای اینکه عروسیش را بهم بزند خودش را کشت به نظر شما این خانم چند ساله است؟ به نظر شما این خانم چند ساله است؟ زیباترین افراد خوش تیپ و خوش استایل هفته را ببینید زیباترین افراد خوش تیپ و خوش استایل هفته را ببینید بدشانس ترین مرد دنیا ۲روز سرش در توالت گیر کرد بدشانس ترین مرد دنیا ۲روز سرش در توالت گیر کرد این خانم مدرسه نرفت اما 4 میلیارد درآمد کسب کرد + عکس این خانم مدرسه نرفت اما 4 میلیارد درآمد کسب کرد + عکس واکنش احساسی یک پنگوئن در مرگ فرزندشان (عکس) واکنش احساسی یک پنگوئن در مرگ فرزندشان (عکس) این مرد به صورت عجیبی به بز تبدیل شد این مرد به صورت عجیبی به بز تبدیل شد باوری خنده دار : افزایش طول عمر با شیر خر باوری خنده دار : افزایش طول عمر با شیر خر دختر دبیرستانی زیباترین دختر شایسته ژاپن شد + عکس دختر دبیرستانی زیباترین دختر شایسته ژاپن شد + عکس ترفندهای خوش تیپی در عید نوروز مخصوص آقایان +عکس ترفندهای خوش تیپی در عید نوروز مخصوص آقایان +عکس هدیه عجیب این مرد به همکلاسی هایش هدیه عجیب این مرد به همکلاسی هایش تست جالب توالت برای ورود به مدرسه..! تست جالب توالت برای ورود به مدرسه..! جشنواره جالب گوجه فرنگی در اسپانیا را ببینید جشنواره جالب گوجه فرنگی در اسپانیا را ببینید چهره مشهورترین دختر باربی زنده بدون آرایش (عکس) چهره مشهورترین دختر باربی زنده بدون آرایش (عکس) درمان بیماری این مرد چینی با کتک کاری درمان بیماری این مرد چینی با کتک کاری انعطاف پذیری دیدنی بدن این خانم جذاب +عکس انعطاف پذیری دیدنی بدن این خانم جذاب +عکس این ماهی پس از پخته و سرخ شدن زنده شد ! + عکس این ماهی پس از پخته و سرخ شدن زنده شد ! + عکس هوسرانی این زن 100 ساله در مسافرخانه (عکس) هوسرانی این زن 100 ساله در مسافرخانه (عکس) رفتار جالب دو مامور پلیس با خانواده یک زن + عکس رفتار جالب دو مامور پلیس با خانواده یک زن + عکس

هم تن باشیم یا همسر؟؟

هم تن باشیم یا همسر؟؟


اگر بخواهیم در هر چیز میانه‌رو و معتدل باشیم باید میانه را بگیریم یعنی 50 درصد عقل و 50 درصد عشق را در این ماجرا دخیل کنیم. این ازدواج‌ها تداوم و تعالی را در کنار هم دارند و با ثبات‌‌ترین هستند. با این اوصاف در جامعه امروز ایران 3 شیوه ازدواج داریم؛ ازدواج‌های همسان، غیر‌همسان و میانه.
 

ازدواج‌هایی که تنها براساس منطق و عقل باشد، ازدواج‌هایی است که تداوم دارد و با یک شیب آرام از خوشبختی و آرامش ادامه پیدا می‌کند که این مدل از زندگی را می‌توان هم‌تنی نامید. ازدواج‌هایی که عقل کمترین میزان تاثیر‌گذاری در انتخاب را داشته و عشق و علاقه محور اصلی تشکیل خانواده بوده است به همسری ختم می‌شود.

 

در توضیح ازدواج به شیوه میانه باید گفت در این مورد هم 2 شیوه متفاوت دیده می‌شود. یکی این‌که زوج‌ها با این موضوع کنار می‌آیند که درصدی از عشق دارند و درصدی از منطق؛ در خیلی از موارد عشق و شور آنچنانی وجود ندارد ولی منطق و عقل حضور پررنگی دارد.

 

برای ازدواج، شیوه میانه را انتخاب کنید اما 50 درصد عقل را جدی‌تر و مهم‌تر تلقی کنید و به آن اهمیت بیشتری بدهید؛ یعنی همان شیوه سنتی در ازدواج یا همگنی را بیشتر مد نظر قرار بدهید بعد عشق و عاشقی را. چون به محض حضور عشق در ماجرا عقل کور می‌شود.

 

این‌که افراد تصمیمی بگیرند بر پایه احساس و بدون توجه به عقل و فاکتورهای مهم همسانی و همگنی، باعث می‌شود بعد از مدتی به راحتی به طلاق فکر کنند؛ به همین دلیل باید ازدواجی بر پایه عقل و شناخت صورت بگیرد تا مقدمه‌ای بر جدایی و طلاق نباشد. مطمئن باشید اگر در ازدواج دقت نظر نباشد به طلاق منتهی خواهد شد.

 

بدانید از زندگی چه می‌خواهید

 

افراد باید بدانند از زندگی چه چیزی می‌خواهند، هرچه اختلاف فاز کمتر باشد میزان درگیری و کشمکش کمتر و آرامش و هماهنگی بیشتر است و به تعبیری زندگی‌شان توالی می‌یابد و هرچه فازها و نظرات متفاوت‌تر باشد، آرامش کمتر است اما ممکن است شما تعالی و شکوفایی بیشتری پیدا کنید و به نقاط مشترک جدیدی برسید.

 

هرچه میزان عقل یا عشق بیشتر باشد و تناسبی بین این 2 وجود نداشته باشد، حاصل یا برآیند هرکدام از این‌ها در زندگی کمتر و بی‌رنگ‌تر می‌شود. هرچه این 2 موضوع به هم نزدیک‌تر و اختلاف کمتر باشد برآیند آن‌ها که آرامش و تداوم زندگی عاشقانه همراه با تعالی است، بیشتر می‌شود

 

فرمول ریاضی برای محاسبه عشق

 

در محاسبه ریاضی زمانی که بخواهید مساحت یک شکل هندسی را محاسبه کنید از این فرمول استفاده می‌کنید، طول ضرب‌درعرض. شما تصور کنید یک مستطیل به عرض 40 و طول 60، حاصل ضرب این 2 عدد می‌شود 2400. در این حال، عرض و طول با هم اختلاف دارند و این اختلاف هرچه بیشتر شود تغییری در حاصل ضرب ایجاد نمی‌شود. حالا شما این مستطیل را مربعی با ابعاد کاملا مساوی 50 درنظر بگیرید؛ حاصل ضرب این 2 عدد می‌شود 2500. یعنی بیشتر از زمانی که بین عرض و طول اختلاف وجود داشته باشد. همین موضوع را در مورد انتخاب همسر نیز درنظر بگیرید؛ اگر مجموع عقل و عشق را عدد 100درنظر بگیریم و درصدی را به عقل و بخشی را به عشق اختصاص دهیم حاصل چه چیزی می‌شود؟

 

هرچه میزان عقل یا عشق بیشتر باشد و تناسبی بین این 2 وجود نداشته باشد، حاصل یا برآیند هرکدام از این‌ها در زندگی کمتر و بی‌رنگ‌تر می‌شود. هرچه این 2 موضوع به هم نزدیک‌تر و اختلاف کمتر باشد برآیند آن‌ها که آرامش و تداوم زندگی عاشقانه همراه با تعالی است، بیشتر می‌شود.

 

در گذشته پدر، دامادش را در محل کار یا مسجد می‌دید و انتخاب می‌کرد و مادر هم عروسش را در مجالس زنانه یا محیط‌های خاصی می‌دید و انتخاب می‌کرد. آن‌ها فرد مورد نظرشان را از نظر شکل و‌ شمایل، عقل و خانواده بررسی می‌کردند و وقتی به تشابه‌های خانوادگی یا عقلانی می‌رسیدند به پسرشان این دختر یا خانواده‌اش را معرفی می‌کردند تا آشنایی بیشتری صورت بگیرد یا این‌که درصورت خواستگاری از دخترشان به آن خانواده جواب مثبت یا منفی می‌دادند.

 

پدر و مادر کاری به موضوع عشق نداشتند فقط کار عقل با آن‌ها بود به همین دلیل افرادی که از نظر عقلی خوب بودند یا ارزش فکر کردن داشتند را مدنظر قرار می‌دادند. در زمان حال، قضیه برعکس شده. پسر یا دختر یکدیگر را در محیط دانشگاه، محل کار یا… می‌بینند و یک دل نه، صد دل عاشق می‌شوند، دل می‌بندند و همه حرف‌های‌شان را می‌زنند؛ بعد از این ماجرا‌ها خانواده‌های‌شان را در جریان می‌گذارند و می‌خواهند و اصرار دارند که خانواده‌شان هم طرف را قبول کنند درحالی‌که کمترین سنخیت و هماهنگی را با هم دارند و نتیجه‌اش این می‌شود که می‌بینیم.تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ