پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

مردی که در بدن خود اژدها پرورش داده + عکس مردی که در بدن خود اژدها پرورش داده + عکس زایمان پر ماجرا و عجیب یک زن جوان در پارک +تصویر زایمان پر ماجرا و عجیب یک زن جوان در پارک +تصویر مراسم عجیب عمامه بستن دختران جوان در چین +عکس مراسم عجیب عمامه بستن دختران جوان در چین +عکس زایمان عجیب و غریب زن 60 ساله یائسه هندی زایمان عجیب و غریب زن 60 ساله یائسه هندی کشف یک راز جدید از مرد یخی ..(+عکس) کشف یک راز جدید از مرد یخی ..(+عکس) موسیقی‌دانی که نمی‌تواند جلو سکسکه خود را بگیرد + عکس موسیقی‌دانی که نمی‌تواند جلو سکسکه خود را بگیرد + عکس بانوی مردگان در جشن هالوین!+عکس بانوی مردگان در جشن هالوین!+عکس نامزدی قابل تحسین دختر و پسر بد ریخت!! (عکس) نامزدی قابل تحسین دختر و پسر بد ریخت!! (عکس) سوالاتی در مورد رابطه با عشق و عاشقی سوالاتی در مورد رابطه با عشق و عاشقی پنیر خامه ای بجای تخم کبوتر ! پنیر خامه ای بجای تخم کبوتر ! تیلور سویفت خواننده زیبا من هیچ وقت دنبال پسرها نبوده ام تیلور سویفت خواننده زیبا من هیچ وقت دنبال پسرها نبوده ام وفاداری شگفت انگیز این سگ به صاحب مرده اش + عکس وفاداری شگفت انگیز این سگ به صاحب مرده اش + عکس دیگر کودکانتان هم بچه دار می شوند حتی اگر پسر باشند دیگر کودکانتان هم بچه دار می شوند حتی اگر پسر باشند این مرد در خواب نقاشی های بسیار زیبا می کشد (عکس) این مرد در خواب نقاشی های بسیار زیبا می کشد (عکس) اعتراض جالب خوکها در کشور آلمان + عکس اعتراض جالب خوکها در کشور آلمان + عکس خطای دید به این خفنی دیده بودید؟ خطای دید به این خفنی دیده بودید؟ سالگرد تولد دوقلوهای فوق العاده ثروتمند بریتانیایی سالگرد تولد دوقلوهای فوق العاده ثروتمند بریتانیایی بلندترین زوج دنیا این دو نفر هستند (عکس) بلندترین زوج دنیا این دو نفر هستند (عکس) عشق عجیب این خانم 27 ساله آمریکایی به عروسک (عکس) عشق عجیب این خانم 27 ساله آمریکایی به عروسک (عکس) رکورد زنی دیده نشده با دوچرخه (عکس) رکورد زنی دیده نشده با دوچرخه (عکس)

سیمرغ در اساطیر ملی و مذهبی چگونه بود

سیمرغ در اساطیر ملی و مذهبی چگونه بود


سیمرغ که به مرغ وارغَن نماد ایزد بهرام مشهور میباشد در اساطیر ایران پیشینه ای گسترده دارد.

در اوستا آشیانه سیمرغ در بالای درختی است که در میان اقیانوس فراخکرت بر پاست و این درخت در اوستا ویسپدببش خوانده شده است ، بر اساس روایتی دیگر آشیان سیمرغ بر فراز درخت هرویسپ تخمه که صد گزند خوانندش میباشد.

هر وقت که سیمرغ از روی آن بر میخیزد هزار شاخه از آن میروید و هر وقت که بر روی آن فرو می آید هزار شاخه از آن شکسته ، تخم های آن پاشیده و پراکنده میگردد.

مرغ دیگری به نام چمروش تخم هایی که از هرویسپ تخمه فرو ریخته گرد آوری نموده به جایی میبرد که از آنجا تیشتر خدای باران آب میگیرد ، انواع و اقسام تخم ها به واسطه وی با باران فرو میریزد و گیاهان گوناگون میروید.

سیمرغ در شاهنامه و اوستا و روایات پهلوی موجودی خارق العاده و شگفت است ، پرهای گسترده اش به ابر فراخی میماند که از آب کوهساران لبریز است و در پرواز خود پهنای کوه را فرو میگیر ، از هر طرف چهار بال دارد با رنگهای نیکو و منقارش چون منقار عقاب ضخیم و صورتش چون صورت آدمیان است.

سیمرغ در اساطیر ملی و مذهبی قبل از اسلام جایگاهی والا دارد و از دیر باز چنین مرغی مورد توجه و نظر اسطوره آفرینان بوده است و اما سهروردی سیمرغ را نمادی از آفتاب دانسته است که بیشتر رنگ عرفان دارد و میتوان آن را مظهری از انسان کامل و عارف دانست.
تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ