پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

یک بوفالو غول پیکر حیوان خانگی تازه عروس و داماد + عکس یک بوفالو غول پیکر حیوان خانگی تازه عروس و داماد + عکس پسری که مردم جهان را متحیر و متعجب کرد + عکس پسری که مردم جهان را متحیر و متعجب کرد + عکس مرغ چهار پا جدیدترین پدیده غیر عادی و عجیب دنیا + عکس مرغ چهار پا جدیدترین پدیده غیر عادی و عجیب دنیا + عکس هدیه صدفی که منجر به ازدواج شد (عکس) هدیه صدفی که منجر به ازدواج شد (عکس) خورشید گرفتگی عجیب و دیده نشده (عکس) خورشید گرفتگی عجیب و دیده نشده (عکس) خوشگل ترین دختر اینستاگرام با چشمان رنگی جذاب + عکس خوشگل ترین دختر اینستاگرام با چشمان رنگی جذاب + عکس یک کارگری که پس از 40 سال میلیونر شد (عکس) یک کارگری که پس از 40 سال میلیونر شد (عکس) رابطه مشهورترین مدل دنیا با ثروتمندترین مرد استرالیا (عکس) رابطه مشهورترین مدل دنیا با ثروتمندترین مرد استرالیا (عکس) مسن‌ ترین زوج جهان با ۸۶ سال زندگی مشترک + عکس مسن‌ ترین زوج جهان با ۸۶ سال زندگی مشترک + عکس تصاویر مرد 49 ساله که هر روز خودش را دار میزند تصاویر مرد 49 ساله که هر روز خودش را دار میزند مردی با بخشش دو دستش مهریه زنش را پرداخت..! مردی با بخشش دو دستش مهریه زنش را پرداخت..! ازدواج جنجالی همجنسگرایان در عربستان +عکس ازدواج جنجالی همجنسگرایان در عربستان +عکس رکوردهای عجیب که در گینس ثبت شده اند +عکس رکوردهای عجیب که در گینس ثبت شده اند +عکس زنی کوچک اندام با قدرت بدنی عجیب و مردانه + عکس زنی کوچک اندام با قدرت بدنی عجیب و مردانه + عکس بریتنی اسپیرز جنجالی ترین مادر هالیوودی شد + عکس بریتنی اسپیرز جنجالی ترین مادر هالیوودی شد + عکس شگفتی عجیبی که مردم چین را به وحشت زده کرد! +عکس شگفتی عجیبی که مردم چین را به وحشت زده کرد! +عکس اولین خواستگاری علنی در فرودگاه +عکس اولین خواستگاری علنی در فرودگاه +عکس عکس یخچالی فقط مخصوص هندوانه عکس یخچالی فقط مخصوص هندوانه رانندگی بی نظیر بعضی از ما ایرانیان ..(تصاویر) رانندگی بی نظیر بعضی از ما ایرانیان ..(تصاویر) الماس ستاره صورتی رکورد جهان را شکست (عکس) الماس ستاره صورتی رکورد جهان را شکست (عکس)

شام را بخوریم یا نخوریم؟

مجموعه : رژیم و تغذیه

خیلی از افرادی كه از افزایش وزن رنج می برند می دانند كه برای كاهش وزن می بایست مقدارغذای دریافتی خود را محدود نمایند، ولی مشكل اینجاست كه نمی دانند چگونه باید مقدار غذای دریافتی خود را در طی روز تنظیم نمایند. بدن انسان برای تندرستی و عملكرد مطلوب نیاز مند رژیمی متوازن شامل تمام گروههای غذایی است و یكی از این گروههای غذایی، كربوهیدراتها (شامل: نان، برنج و غلات) هستند.

برخی چنین می پندارند كه در رژیم لاغری می بایست اكثر كربوهیدرات مورد نیازشان را در طی صبح تا بعد از ظهر دریافت كنند و در مقابل كربوهیدرات وعده شامشان را به حداقل برسانند. بسیارند افرادی كه حجم وعده شام شان را به حداقل می رسانند و یا حتی هیچ كربوهیدراتی را در وعده شامشان قرار نمی دهند، و سر گرسنه بر بالین می گذارند. ولی آیا واقعا اینكار كمكی به كاهش وزن آنها می كند؟ تحقیقات علمی جدید حاكی از آنند كه به حداقل رساندن وعده شام كمكی به لاغری نمی كند، و بالعكس افزایش سهم كربوهیدرات وعده شام برای كاهش وزن و تندرستی سودمند است.

یك مطالعه اخیر برگرفته از ژورنالObesity به بررسی اثر رژیم كاهش وزنی كه اكثر كربوهیدرات آن در وعده غذایی شام گنجانده شده بود، بر روی یكسری از پارامترها از جمله پارامترهای مرتبط با وزن بدن پرداخت. در این مطالعه 78 افسر پلیس چاق (با نمایه توده بدنی >30) به طور تصادفی برای مدت 6 ماه به دو گروه آزمایش و كنترل تخصیص یافتند(در گروه آزمایش، رژیم لاغری به صورتی تنظیم شده بود كه اكثر كربوهیدرات دریافتی آن در وعده غذایی شام گنجانده شده بود). شاخصهای مورد مطالعه در ابتدا، هفته اول و نیز 3 و 6 ماه پس از شروع مطالعه در افراد شركت كننده مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج بررسی ها حاكی از آن بود كه كاهش وزن و كاهش محیط دور كمر و بافت چربی، در گروه آزمایش (كه اكثر كربوهیدرات رژیم غذایی در وعده شام گنجانده شده بود)، بیشتر بود. همچنین شدت گرسنگی در گروه آزمایش كمتر بود، و بهبود هایی در سطوح انواع فاكتورهای خونی (اعم از: قند خون ناشتا، میانگین غلظت انسولین خون، مقاومت به انسولین، كلسترول تام خون، كلسترول HDLو LDL، پروتئین C-reactive، TNF -α ، اینترلوكین 6 ) در گروه آزمایش نسبت به گروه كنترل مشاهده شد. همچنین شواهد مطالعه حاكی از آن بود كه رژیم غذایی گروه آزمایش نسبت به رژیم غذایی گروه كنترل، در تعدیل غلظت هورمونهای تاثیر گذار بر وزن بدن (لپتین و آدیپونكتین)، موثرتر بود.

بنا براین باید تاكید نمود كه نتایج علمی جدید این تصور غلط كه خوابیدن با شكم خالی، به لاغری كمك می كند را كاملا رد نمود و ثابت كرده است كه مصرف شام حاوی كربوهیدرات كافی نه تنها برای كاهش وزن مفید است، بلكه به بهبود سلامت عمومی بدن نیز كمك شایانی می نماید.
بنابراین در رژیم غذایی لاغری باید تاكید نمود كه به موارد ذیل توجه نمایید:

هیچ وعده غذایی حتی وعده شام را حذف ننمایید. چرا كه در طولانی مدت برای شما قابل ادامه و كاهش وزن شما مستمر نخواهد بود.
هیچ گروه غذایی حتی كربوهیدراتها را از سبد غذایی خود حذف ننمایید. همانطور كه اشاره شد مطالعات جدید نشان داده اند كه حذف یك نوع گروه غذایی و یا این تصور كه مواد نشاسته ای و كربوهیدراتی را باید كاملا از سبد غذایی و بویژه شام حذف نمود تا در رژیم كاهش وزن موفق بود، تصور غلط و نادرستی است.
نباید وعده غذایی شام را دست كم بگیرید، بلكه بالعكس باید برای وعده شام نیز ارزش بسزایی قائل شوید و سهم مناسبی از كربوهیدرات مجاز دریافتی روزانه تان را به وعده غذایی شام اختصاص دهید.
در انتخاب كربوهیدرات مواد غذایی و نیز شام تاكید بر استفاده از كربوهیدراتهای پیچیده و بویژه مواد غذایی حاوی فبیر می باشد چرا كه قطعا در تامین سلامت پایدار و نیز كاهش وزن مستمر موثر خواهد بود.

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ