پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

مجسمه های خوش مزه مجسمه های خوش مزه زن چینی که به طور عجیب مخچه ندارد + عکس زن چینی که به طور عجیب مخچه ندارد + عکس با سرحال و شادترین انسان جهان آشنا شوید با سرحال و شادترین انسان جهان آشنا شوید parsnaz عجیب ترین دختری که تاحالا دیده‌اید + تصویر ادرار درمانی چندش آور در چین + عکس ادرار درمانی چندش آور در چین + عکس ماجرای مرد میمون نما در جنگل های برزیل ماجرای مرد میمون نما در جنگل های برزیل داستان زندگی افراد معروف که از فقر به ثروت رسیدن + عکس داستان زندگی افراد معروف که از فقر به ثروت رسیدن + عکس جذاب ترین ستاره های معروف این هفته که خوش درخشیدند جذاب ترین ستاره های معروف این هفته که خوش درخشیدند کودک زیبای بدون دستی که مدل مشهور لباس کودکان است +عکس کودک زیبای بدون دستی که مدل مشهور لباس کودکان است +عکس یادش بخیر قدیما… -(جالب خواندنی) یادش بخیر قدیما… -(جالب خواندنی) چرا آقایون در زندگی  نیازمند خانم ها هستند چرا آقایون در زندگی نیازمند خانم ها هستند بدن این پسر آهن ربای قوی است بدن این پسر آهن ربای قوی است اولین زن نابینای بارداری که توانست تصویر فرزندش را لمس کند اولین زن نابینای بارداری که توانست تصویر فرزندش را لمس کند کافی شاپی که فقط مادران شیرده مجوز ورود دارند کافی شاپی که فقط مادران شیرده مجوز ورود دارند مردی که در بدن خود اژدها پرورش داده + عکس مردی که در بدن خود اژدها پرورش داده + عکس روباه عکاس باشی (عکس) روباه عکاس باشی (عکس) 10موردی که آقا پسرها آرزو می کنند دخترها بدانند 10موردی که آقا پسرها آرزو می کنند دخترها بدانند این زوج 80 ساله عاشق مردم را شگفت زده کردند + عکس این زوج 80 ساله عاشق مردم را شگفت زده کردند + عکس کودک ایرانی که صابون و ادکلن و انواع کِرِم را بجای غذا می خورد!!! کودک ایرانی که صابون و ادکلن و انواع کِرِم را بجای غذا می خورد!!! چاق ترین انسان جهان را ببینید + عکس چاق ترین انسان جهان را ببینید + عکس

کنترل وزن با پروتئین ها

مجموعه : رژیم و تغذیه

کنترل وزن با پروتئین ها


شب زنده داری و میزان انرژی مصرفی توسط نورون های ارکسین هیپوتالاموس تنظیم می شوند. کاهش فعالیت این سلول ها سبب خواب آلودگی و اضافه وزن می گردد. نتایج مطالعاتی که در گذشته انجام شده بود نشان داده که گلوکز سبب کاهش فعالیت این سلول ها می شود اما تاثیر سایر مواد مغذی بر فعالیت آنها نامشخص بود. به تازگی در مطالعه ای که در مجله نورون به چاپ رسیده است مشخص شده که پروتئین ها در افزایش فعالیت این نورون ها نقش دارند. لازم به ذکر است که اسید های آمینه که در پروتئین ها وجود دارند مثل سفیده تخم مرغ سبب تحریک نورون های ارکسین می گردند.

در این مطالعه محققان سلول های ارکسین در موش را با فلورسانس به صورت ژنتیکی مشخص کردند و تاثیر مواد مغذی مختلف را بر آنها بررسی نمودند. نتایج نشان داد پروتئین ها سبب فعالیت این نورون ها می شوند. تاثیر اسیدهای آمینه غیرضروری در این زمینه بیش از اسیدهای آمینه ضروری بوده است.

الگوی خواب، سلامت و وزن بدن ارتباط پیچیده ای با یکدیگر دارند. همان طور که می دانیم شیفت کاری هم همانند رژیمی نامناسب می تواند منجر به چاقی شود. آنچه که نتایج مطالعه نشان داد بسیار جالب بود زیرا که شما می توانید به صورت اختیاری با تغییر نوع غذای مصرفی انتخاب کنید که فعالیت نورون های ارکسین کاهش یا افزایش یابد، در حالیکه سایر سلول های مغزی به این سادگی تحت تاثیر مواد مغذی قرار نمی گیرند.

نکته عملی:برای مبارزه با چاقی و بی خوابی در جوامع امروزی نیاز داریم تا تاثیررژیم غذایی بر سلولهای مغزی تنظیم کننده خواب و اشتها را بدانیم. این مطالعه نشان داد که مصرف پروتئین بر خلاف گلوکز سبب افزایش فعالیت نورون های ارکسین مغز و در نتیجه کاهش خواب آلودگی و افزایش وزن می شود. پس اگر می خواهید بین نان و مربا و نان و تخم مرغ یکی را انتخاب کنید مورد دوم را انتخاب کنید، با اینکه ممکن است هر دوی آنها کالری یکسانی داشته باشند اما مصرف پروتئین می تواند سبب مصرف کالری و هوشیاری بیشتر شود.
تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ