پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

خواننده معروف ریحانا از لباس پوشیدن متنفر است (عکس) خواننده معروف ریحانا از لباس پوشیدن متنفر است (عکس) مشت خوردن راننده اتوبوس توسط والدین خشمگین + عکس مشت خوردن راننده اتوبوس توسط والدین خشمگین + عکس تصاویر بسیار زیبا از مجسمه های معلق شنی تصاویر بسیار زیبا از مجسمه های معلق شنی اعتراف کردن خواهران دوقلو به ساله ها تن فروشی! + عکس اعتراف کردن خواهران دوقلو به ساله ها تن فروشی! + عکس عکس های سگ معلولی که خوشبهت ترین سگ دنیا شد عکس های سگ معلولی که خوشبهت ترین سگ دنیا شد عکس های جنجالی ازدواج‌‌ پسر مسلمان و دختر یهود عکس های جنجالی ازدواج‌‌ پسر مسلمان و دختر یهود مردی که پس از مرگ همسر از سینه خود به فرزندانش شیر می‌دهد مردی که پس از مرگ همسر از سینه خود به فرزندانش شیر می‌دهد عروسی در دمای 40 درجه زیر صفر + عکس عروسی در دمای 40 درجه زیر صفر + عکس این خانم شوهر خود را اجاره می‌ دهد (+عکس) این خانم شوهر خود را اجاره می‌ دهد (+عکس) روش باورنکردنی در بزرگ نمودن لبان دختران دم بخت روش باورنکردنی در بزرگ نمودن لبان دختران دم بخت رونمایی لوکس ترین کشتی مسافرتی دنیا + عکس رونمایی لوکس ترین کشتی مسافرتی دنیا + عکس ازدواج عجیب و آخر خنده (عکس) ازدواج عجیب و آخر خنده (عکس) جایزه میلیاردی برای پیدا کردن زن مورد علاقه این مرد! + عکس جایزه میلیاردی برای پیدا کردن زن مورد علاقه این مرد! + عکس می توانید باور کنید که این مرد یک مدل حرفه باشد؟! +عکس می توانید باور کنید که این مرد یک مدل حرفه باشد؟! +عکس عاشق پیشه ترین زوج دنیا عاشق پیشه ترین زوج دنیا قدیمی ترین فرش هخامنشی جهان قدیمی ترین فرش هخامنشی جهان هیچ پسری نمیتواند این دختر زیبا را لمس کند +عکس هیچ پسری نمیتواند این دختر زیبا را لمس کند +عکس این پرنده لقب سریعترین را به خود اختصاص داد (عکس) این پرنده لقب سریعترین را به خود اختصاص داد (عکس) این خانم عجیب وقتی استرس دارد توپی شکل می شود این خانم عجیب وقتی استرس دارد توپی شکل می شود این خانم ایرانی برجسته ترین مخترع زن سال 2013 شد این خانم ایرانی برجسته ترین مخترع زن سال 2013 شد

برنامه ای برای انجام اهداف

برنامه ای برای انجام اهداف


مدیریت موفقیت آمیز زمان به معنی انجام چیزی است كه برای شما بسیار اهمیت دارد وقتی آنچه را در واقع می خواهید انجام نمی دهید، چه بسا احساس سردرگمی، عدول و ناكامی كنید. افراد بسیاری می كوشند از فنون مدیریت زمان، كه برای دیگران مفید و موثر است، بهره گیرند . ولی به سبب عدم توفیق در اجرای آن مایوس می شوند.

 

غالبا این یأس به این دلیل رخ می دهد كه آن ها مهم ترین اهداف و فنونی را كه برای دستیابی به آن هدف وجود دارد، نمی شناسند. مدیریت موثر زمان بر مبنای اولویت بخشی مناسب، باید فنونی را شامل شود.

 

خطاهای شناختی درباره مدیریت زمان

 

پیش از آن كه به فنون خاص مدیریت زمان بپردازیم اجازه دهید، برخی خطاهای شناختی شایع را كه به مدیریت زمان ناكارآمد می انجامد و به ویژه تلاش های شما را در تعیین و تبعیت از اولویت ها ناكام می گذراند، بشناسیم:

 

وقتی آنچه را در واقع می خواهید انجام نمی دهید، چه بسا احساس سردرگمی، عدول و ناكامی كنید.

 

خطای شناختی: زندگی من كاملا به وسیله رویدادهای خارجی كنترل می شود.

 

واقعیت: شما بر خیلی از وجوه زندگی خود كنترل دارید ولی این شما و تنها شما هستید كه مسئول اعمال كنترل می باشید. پیش از آن كه دست به انتخابی بزنید ببینید برچه چیزی كنترل دارید و بر چه چیز كنترل ندارید. آینده را پیش بینی كنید و درخواست های بیرونی را كه باید با آن ها رو به رو شوید، وضوح بخشید. با این كارها، تعیین آن چه باید انجام گیرد و این كه چه وقت انجام شود صرف نظر از نوع درخواست، آسان تر است.

 

خطای شناختی: من باید انتظارات همه را برآورده سازم.

 

واقعیت: نیاز و درخواست های دیگران ممكن است برای شما و شیوه زندگی شما نامناسب باشند و چه بسا وقت زیادی از شما را تلف كنند، بسیار سئوال برانگیز باشند یا اساسا دست نیافتنی باشند. چنین خواسته هایی ممكن است با اولویت هایی كه شما برای خود قائلید، هماهنگ و هم جهت نباشند. اگر سعی كنید انتظارات دیگران را برآورده سازید، آن گاه ممكن است از نیازهای خودتان باز بمانید. ابتدا نیازهای خود را روشن سازید، آن گاه ببنید دیگران از شما چه انتظاری دارند.

 

مدیریت

 

راهبردهای موثر در مدیریت زمان

 

گر چه مهم است که شما با سبك خودتان به مدیریت زمان و كار دست یابید، فنون زیر می تواند در این زمینه به شما كمك كند.

 

نخست به اموری كه باعث افزایش توفیق شما می شود، توجه كنید.

 

مفیدترین آهنگ زیست شناختی خود را انتخاب كنید. منظور این است که اوقاتی از روز را كه سطح انرژی شما در بالاترین حد است شناسایی كنید و مهم ترین كارهای خود را در آن اوقات انجام دهید. برای مثال، اگر شما صبح ها بهتر كار می كنید برنامه مطالعه خود را فقط به بعد از ظهر موكول نكنید.

 

دوم، چیزهایی كه مایلید انجام دهید اولویت بندی كنید.

 

 

گام اول: نظری كلی به هر چیزی كه می خواهید انجام دهید، بیاندازید.

 

با تعیین چارچوب زمانی كه دوست دارید كار در آن صورت گیرد، شروع كنید (یك نیمسال تحصیلی، یك ماه، یك هفته، یك روز)، برای مثال برای هفته ای كه در پیش دارید پنج هدف در نظر بگیرید : مطالعه برای امتحان روز شنبه، وقت بیشتری را به دوستی دادن كه مورد بی توجهی شما قرار گرفته ، سه بار ورزش كردن هر بار به مدت نیم یا یك ساعت، خریدن لباس در روز چهارشنبه و تماشای یك سریال تلویزیونی. توجه كنید كه اهداف فقط تكالیف درسی وتحصیلی را شامل نمی شوند؛ بلكه فعالیت های شخصی و اجتماعی را هم در بر می گیرند.

 

افراد بسیاری می كوشند از فنون مدیریت زمان، كه برای دیگران مفید و موثر است، بهره گیرند . ولی به سبب عدم توفیق در اجرای آن مایوس می شوند.

 

 

گام دوم: اهداف را بر حسب اولویت ها سازمان دهی كنید.

 

روان شناسان استفاده از اندیشیدن در باب اولویت ها را بر حسب دو بعد اضطرار و اهمیت پیشنهاد می كنند. ابتدا مشخص كنید اهداف چقدر اضطراری هستند و آن ها را بر پایه دو قطب اضطراری و غیراضطراری تقسیم كنید. با توجه به مثال فوق می توان گفت كه مطالعه برای امتحان در قیاس تخصیص وقت به دوست یا ورزش كردن، اضطراری تر می باشند، چون آن ها موعد مقرری دارند كه ممكن است سر برسد.

 

سپس موضوعات اضطراری را بر حسب قطب بندی مهم و غیر مهم تقسیم بندی كنید. همچنین موضوعات غیر اضطراری را بر حسب مهم و غیر مهم تقسیم كنید.

 

یك توصیه اضافی مربوط به گام دوم: ممكن است این احساس را داشته باشید كه تمایز بین اهداف اضطراری از غیر اضطراری دشوار تر از تمایز مهم از غیر مهم است. اگر چنین احساسی داشتید می توانید "یك گام میانی" بردارید. بدین منظور می توانید اهداف را در سه طبقه "الف"، "ب"، "ج" جای دهید.

 

طبقه "الف" را برای مواردی در نظر بگیرید كه برای شما از اهمیت زیادی برخوردارند. طبقه "ب" را به اهدافی با درجه متوسط اهمیت اختصاص دهید و طبقه "ج" را برای اهدافی در نظر بگیرید كه اهمیت كمتری دارند.

 

 

گام سوم: برنامه ای برای انجام اهداف اولویت بندی شده خود بریزید

 

یك جدول زمانی بلند مدت تدوین كنید: اهداف و موعدهای مقرر تحصیلی و غیر تحصیلی را شناسایی كنید برای مثال: تاریخ امتحانات، تاریخ ارائه مقالات و غیره و زمانی مشخص برای اهداف تعیین كنید. سپس گام هایی را كه برای رسیدن به این اهداف لازم است، مشخص كنید. اهداف بزرگتر را به یك سری واحدهای كوچكتر تقسیم كنید. آن گاه یك جدول زمانی منطقی برای انجام هدف های خود تنظیم كنید.

 

هر روز وظایف شخصی را یادآوری كنید: فعالیت های معینی هستند كه اگر از آن ها غفلت شود تعادل زندگی را بر هم می زنند و به انجام وظایف دارای اولویت بالا لطمه وارد می كنند از جمله این فعالیت ها عبارتند از خوابیدن، خوردن، رابطه برقرار كردن، ورزش كردن، شست و شو و غیره(بنابراین حتما آن ها را در برنامه ریزی خود بگنجانید).

 

هر روز هفته را به گونه ای برنامه ریزی كنید كه جدول زمانی پایان یابد: هر هفته و همچنین هر روز هفته را یك زیر مقوله قابل برنامه ریزی در نظر بگیرید. هر روز و هرهفته، جدول زمانی خود را مرور كنید. موارد غیر منتظره جدید را در آن وارد كنید و برنامه های خود را بر طبق آن سازمان دهید. برای مثال، رفع اشكال كامپیوتر را در زمان اضافی برنامه در نظر بگیرید و یا برنامه پیشین را اصلاح كنید. همواره در برنامه ریزی، اهداف دارای اولویت بالا را مد نظر داشته باشید.

 

 

گام چهارم: از برنامه ریزی پروپیمان پرهیز كنید.

 

به نظر می رسد، این توصیه با دستورالعملهای قبلی ناسازگار است، ولی مقصود این است كه از سازماندهی سنگین و بیش از حد پرهیز كنید. از یك نقطه خاص فراتر رفتن و انباشتن فنون ممكن است به جای حل مسایل قبلی، مشكلات زمانی اضافی ایجاد كند.تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ