پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

سرگرمی و تفریح دردناک به این میگن !!! سرگرمی و تفریح دردناک به این میگن !!! اعتیاد عجیب این زن آمریکایی به خوردن سنگ + عکس اعتیاد عجیب این زن آمریکایی به خوردن سنگ + عکس ازدواج عجیب این پسر 20 ساله با سگ ماده (عکس) ازدواج عجیب این پسر 20 ساله با سگ ماده (عکس) فعالیت دوباره مغز قفل شده یک زن پس از 30 سال + عکس فعالیت دوباره مغز قفل شده یک زن پس از 30 سال + عکس دیگر کودکانتان هم بچه دار می شوند حتی اگر پسر باشند دیگر کودکانتان هم بچه دار می شوند حتی اگر پسر باشند خطرناکترین شغل های دنیا +آمار خطرناکترین شغل های دنیا +آمار کشف پری  دریایی با چهره ای کریح و زشت کشف پری دریایی با چهره ای کریح و زشت درباره مد و فشن در دهه 90 میلادی +عکس درباره مد و فشن در دهه 90 میلادی +عکس طولانی ترین ماه عسل رمانتیک جهان توسط این زوج عاشق طولانی ترین ماه عسل رمانتیک جهان توسط این زوج عاشق چشمهای عجیب این دختر زیبا داخل بدن افراد را میبیند+عکس چشمهای عجیب این دختر زیبا داخل بدن افراد را میبیند+عکس با نحوه دوخت تکه دوزی روی پارچه آشنا شوید با نحوه دوخت تکه دوزی روی پارچه آشنا شوید محمد آباد که در 41 سالگی صاحب آلت جنسی شد بکارتش را فروخت +عکس محمد آباد که در 41 سالگی صاحب آلت جنسی شد بکارتش را فروخت +عکس ورزش کردن خانم ها با کفش های پاشنه بلند (عکس) ورزش کردن خانم ها با کفش های پاشنه بلند (عکس) اتفاقی عجیب که پشت صحنه تصاویر جشن عروسی شد اتفاقی عجیب که پشت صحنه تصاویر جشن عروسی شد عکس های کمیاب  نظامیان زن آمریکایی در افغانستان عکس های کمیاب نظامیان زن آمریکایی در افغانستان اعمال غیر عادی دختر مایکل جکسون را ببینید اعمال غیر عادی دختر مایکل جکسون را ببینید این خانم از تمام زنان پولدار جهان ثروتمندتر است + عکس این خانم از تمام زنان پولدار جهان ثروتمندتر است + عکس عجیب ترین بارداری این بیوه زن از شوهر مرده اش عجیب ترین بارداری این بیوه زن از شوهر مرده اش کشف موجود موميايي شده عجيب و غريب + عکس کشف موجود موميايي شده عجيب و غريب + عکس حرف فامیل دور درباره آدمهای نفهم خبر ساز شد حرف فامیل دور درباره آدمهای نفهم خبر ساز شد

توصیه های مهم افزایش اعتماد بنفس روان

توصیه های مهم افزایش اعتماد بنفس روان

 
تا به حال شده که در پذیرش تعریف و تمجید دیگران از خودتان با مشکل روبه رو شوید؟ در درون خود احساس خلأ و پوچی کنید؟ دچار نوعی هراس اجتماعی شوید و از رفتن در میان جمع بترسید؟ یا خودتان را مورد انتقاد و سرزنش قرار دهید؟ اگر به یکی از این حالت ها دچار شده اید، بدانید که اعتماد به نفس شما بسیار پایین است و اینکه خود را باور ندارید.
 
اعتماد به نفس یک ضرورت حیاتی و مطلق برای هر فرد است که از اعتقاد و باوری که فرد نسبت به خود دارد نشان می گیرد و به بیان دیگر اعتماد به نفس، قبول داشتن و تکیه بر توانایی و استعدادهاست. برخلاف تصور عامه اعتماد به نفس در درون هر فرد تولید می شود نه از محیط جهان خارج. روان شناسان برای افزایش و تقویت اعتماد به نفس راهکارهایی را پیشنهاد داده اند که در زیر آنها را بیان می کنیم:

۱) عشق ورزی به خود: مهم ترین شرط تحقق اعتماد به نفس خودشیفتگی و عشق ورزی به خود است به عبارتی دیگر بدبینی و داشتن تصویر منفی از خود مهم ترین مانع از عشق ورزی به خود است. البته باید توجه داشت که خودشیفتگی در اینجا به معنی خودپرستی نیست. چون که فرد خودپرست تنها به خود و نیازهایش اهمیت می دهد و ارزشی برای دیگران قایل نیست اما فرد خودشیفته هم به خود و هم به دیگران عشق می ورزد.
 
۲) تفکر مثبت: هیچ چیز به اندازه تکرار، تلقین و به کار بردن عبارت های مثبت و تاکیدی نمی تواند ضمیر ناخودآگاه فرد را تحت تاثیر قرار دهد. سعی کنید عبارات تاکیدی که دارای انرژی زیادی هستند را به کار ببرید، به عنوان مثال با خود تکرار کنید: «اعتماد به نفس من عالی است».
 
۳) مراقبت از سلامتی: فکر سالم در بدن سالم است. مراقب بدن خود باشید و از آن به خوبی نگهداری کنید. رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و از پرخوری، کم خوری، سریع غذا خوردن، کم خوابی و پرخوابی بپرهیزید.

۴) توجه به ظاهر خود: افرادی که به وضعیت ظاهری خود می رسند و لباس های مرتب و مناسب بر تن می کنند، احساس شایستگی نسبت به خود دارند. فردی که حس شایستگی ندارد، اهمیتی هم به آراستگی ظاهر خود نمی دهد. به خاطر داشته باشید که شما خیلی زود می توانید یک منبع جاذبه باشید اگر ظاهر مثبت و برازنده ای داشته باشند.
 
۵) تبسم: اولین نماد درونی اعتماد به نفس، رضایت خاطر است. افراد دارای اعتماد به نفس بالا، با لبخند می توانند رضایت خاطر درونی خود را نشان دهند.
 
۶) تنفس عمیق: هنگامی که شما دم یا بازدم عمیقی دارید، اکسیژن بیشتری به مغز خود می رسانید که این باعث کارایی بیشتر مغز به همراه تدبیر و خلاقیت می شود. تجربه ثابت کرده که افراد افسرده، کم روحیه و فاقد اعتماد به نفس، تنفس سطحی دارند.
 
۷) ورزش: به دست آوردن اعتماد به نفس نیازمند تسلط بر خود است و یکی از ضروریات تسلط بر جسم از طریق ورزش های جسمانی است. اغلب ورزش های جسمی با کاهش انرژی مقابله می کند و کاهش انرژی منجر به ضعف روحی می شود.
 
۸) راسخ بودن: فردی که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار است، نیازی به تایید نظر دیگران ندارد. کسانی که می خواهند همه از آنها راضی باشند، درواقع از خود رضایت ندارند، بنابراین آن را در بیرون از خود می جویند.
 
۹) تشویق خود: هر وقت کار خوبی انجام دادید، خود را مورد تشویق و تحسین قرار دهید و به خود آفرین بگویید. حتی اگر این کار، پختن غذا یا شستن ماشین تان باشد.
 
۱۰) مطالعه کتاب: یکی دیگر از راه های تقویت اعتماد به نفس، مطالعه کتاب های سودمند و الهام بخش است؛ چراکه احساس معاشرت با افراد موفق را القا می کند. وقتی با افراد موفق نشست و برخواست می کنید، در حقیقت اعتماد به نفس در شما به وجود می آید.
 
۱۱) احترام به خود: افرادی که از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستند، محتاج مورد احترام قرار گرفتن از طرف دیگران هستند، حال آنکه افراد خودباور به خودشان احترام می گذارند. حرمت به خود، موجب جلب احترام دیگران می شود.
 
۱۲) توکل به خدا: از آنجا که توکل به خدا می تواند بسیاری از ترس ها را نابود کند، بنابراین در جهت افزایش اعتماد به نفس مثمرثمر خواهد بود. هر چقدر ارتباط با خدا محدودتر باشد، ترس و اضطراب بیشتری بر شما چهره می شود. ارتباط با خدا به شما نیرو و توان می دهد.
 
هر روز حداقل ۱۵ دقیقه را به تجسم شرایطی که در آن دارای حس اعتماد به نفس هستید، اختصاص دهید و به آن فکر کنید؛ چراکه در مورد هر چیزی که فرد به آن بیندیشد، ذهنیتش جذب می شود و پس از مدتی این احساس برای شما به شکل یک عادت در می آید.
 
تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ