پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

مردی که 40 روز در جزیره زندانی شد (عکس) مردی که 40 روز در جزیره زندانی شد (عکس) مینیون ها در دنیای واقعی دردسر ساز شدند مینیون ها در دنیای واقعی دردسر ساز شدند نوزاد هایی که از درون مادرشان را می خورند نوزاد هایی که از درون مادرشان را می خورند فداکاری باور نکردنی زنی برای تولد فرزند خود!! + عکس فداکاری باور نکردنی زنی برای تولد فرزند خود!! + عکس این پسر در حال سنگ شدن است +عکس این پسر در حال سنگ شدن است +عکس گدایی به این زننده ای دیده بودید؟ (عکس) گدایی به این زننده ای دیده بودید؟ (عکس) مراسم خاكسپاری كاملا دخترانه و غم انگیز + عکس مراسم خاكسپاری كاملا دخترانه و غم انگیز + عکس سوژه شدن 4000 خواستگار یک دختر + عکس سوژه شدن 4000 خواستگار یک دختر + عکس این دختر زیبایی که دماغ ندارد +عکس این دختر زیبایی که دماغ ندارد +عکس استفاده از عجیب ترین ماساژ با ساطور در چین + عکس استفاده از عجیب ترین ماساژ با ساطور در چین + عکس معروف ترین نوزاد قرن 21 به مشکی بودن معروف ترین نوزاد قرن 21 به مشکی بودن ازدواج زن انگلیسی با خودش سوژه رسانه ها شد + عکس ازدواج زن انگلیسی با خودش سوژه رسانه ها شد + عکس عجیب ترین رسم دختر تازه عروس در چین (عکس) عجیب ترین رسم دختر تازه عروس در چین (عکس) کتاب کلاس اول 70 سال پیش (+عکس) کتاب کلاس اول 70 سال پیش (+عکس) آشنایی با پسربچه 8 ساله با بهترین شغل دنیا آشنایی با پسربچه 8 ساله با بهترین شغل دنیا روش عجیب و جالب برای نجات زندگی یک زوج جوان + عکس روش عجیب و جالب برای نجات زندگی یک زوج جوان + عکس جنجال تجاوز پیرمرد 94 ساله به عشق 73 ساله اش جنجال تجاوز پیرمرد 94 ساله به عشق 73 ساله اش زن و مرد عاشق بعد از 77 سال با هم ازدواج کردند + عکس زن و مرد عاشق بعد از 77 سال با هم ازدواج کردند + عکس زنی که برای زنده ماندن ساعتها در وان روغن حمام میکند زنی که برای زنده ماندن ساعتها در وان روغن حمام میکند آرایش غلیظ و زننده دختر بازیگر معروف +عکس آرایش غلیظ و زننده دختر بازیگر معروف +عکس

علت حواس پرتی بچه مدرسه ای ها

علت حواس پرتی بچه مدرسه ای ها


یکی از مسائل و مشکلاتی که معلمین و پدران و مادران ما در امر آموزش و مطالعه دانش آموزان با آن درگیر هستند حواس پرتی یا عدم تمرکز حواس میباشد چرا که این مسئله باعث افت در یادگیری و آموزش و کاهش میزان بازدهی لازم میگردد.حواس پرتی به وضعیتی اطلاق میشود که دانش آموزدرهنگام مطالعه و یا آموزش ، دچار آشفتگی فکری و در نتیجه دور شدن از مطلب موردنظر میشود. شاید این مسئله برای خود ما بارها پیش آمده باشد که در هنگام مطالعه مطلب یا موضوعی ناگهان متوجه میشویم که تمرکز حواس خود را از دست داده و از مطلب یا موضوع مورد مطالعه دور شده ایم و به قولی حواسمان پرت شده است.

 

حواس پرتی یا عدم تمرکز حواس در واقع به دنبال یک سری عوامل متفاوت و متعددی میتواند به وجود آید که این عوامل گاهی توسط محیط خارجی شخص و اطرافیانش به او تحمیل میشود و باعث ایجاد حواس پرتی میشود که همان عوامل بیرونی میباشند از جمله سروصدای زیاد محیط ، عدم آرامش و سکوت لازم برای مطالعه ، کافی نبودن شرایط محیطی مناسب مثل نور و دمای کافی محل مطالعه ، مناسب نبودن زمان مطالعه ، را میتوان جز» این موارد به شمار آورد.هر یک از این عوامل چنانچه وجود داشته باشد میتواند تا حدود زیادی فرد را دچار اختلال حواس یا به اصطلاح حواس پرتی کن.اما نباید از نظر دور داشت که عوامل و موارد ذکر شده تا حدود زیادی قابل کنترل و پیشگیری میباشد.

 

گاهی اوقات حواس پرتی فرد ناشی از عوامل درونی او میباشد. در چنین شرایطی برای حل مشکل و چاره اندیشی، ابتدا باید علت اصلی کاملا مشخص شود، سپس به دنبال راه حلی مناسب گشت.از عوامل درونی متعددی که وجود دارد میتوان خیال پردازی، گرسنگی ، تشنگی ، کم خوابی ، بیماریهای جسمی و روانی ، عدم وجود انگیزه و علاقه به مطلب مورد مطالعه ، عدم آگاهی و آشنایی با روشهای صحیح مطالعه ، عدم تناسب موضوع مورد مطالعه با توانایی فراگیر، جذاب نبودن مطلب و مسائلی از این قبیل را نام برد.

 

حواس پرت

خواندن با صدای بلند و حرکات لب باعث افزایش میزان ساعت مطالعه و خستگی و کاهش بازده و در نتیجه امکان ایجاد حواس پرتی را زیاد میکند در صورتی که مطالعه با حرکات چشم و دقت و تمرکز روی کلمات باعث یادگیری پایدارتر و طولانیترو سرعت یادگیری را افزایش میدهد. قطع عوامل محیطی محرک مثل سر و صدا در محیط مطالعه مانند تلویزیون را میتوان از موارد موثر در پیشگیری از این مشکل نام برد.

 

روانشناسان استفاده از"تکنیک ایست" را در هنگام بروزحواس پرتی تجویز می کنند. در این روش هرگاه دانش آموز دچار مشکل حواس پرتی یا عدم تمرکز حواس گردید به خود فرمان ایست یا توقف میدهد تا جلوی هدر رفتن زمان را گرفته و بتواند به صورت مفید به مطالعه ادامه دهد.استفاده از مطالعه برای رفع خستگی در بین مطالعه از عواملی است که باید به آن توجه شود.

خط کشیدن زیر مطالب مهم – خلاصه نویسی و نت برداری میتواند برای ایجاد تمرکز حواس در هنگام مطالعه مفید باشد. استفاده از روشها و تکنیکهای صحیح مطالعه ، برنامهریزی برای مطالعه و دوری از آشفتگی فکری از عوامل موثر در ایجاد تمرکز حواس میباشد.

 
تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ