پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

این دختر زیبا و جذاب سیندرلای روسیه نام گرفت این دختر زیبا و جذاب سیندرلای روسیه نام گرفت مرد 24 انگشتی و توانایی های منحصر به فرد مرد 24 انگشتی و توانایی های منحصر به فرد ازدواج کردن دخترک یک ساله با مردی 30 ساله در عربستان سعودی ! ازدواج کردن دخترک یک ساله با مردی 30 ساله در عربستان سعودی ! دانشجو دوشیزه تن فروشی خود را به مزایده گذاشت (عکس) دانشجو دوشیزه تن فروشی خود را به مزایده گذاشت (عکس) درمانی برای کاهش اختلال اضطراب اجتماعی با محبت کردن درمانی برای کاهش اختلال اضطراب اجتماعی با محبت کردن پشتکار باور نکردنی پیر زن 100 ساله امریکایی +عکس پشتکار باور نکردنی پیر زن 100 ساله امریکایی +عکس زایمان عجیب و غریب زن 60 ساله یائسه هندی زایمان عجیب و غریب زن 60 ساله یائسه هندی سورپرایز واقعی و جالب این مرد عاشق برای همسرش +عکس سورپرایز واقعی و جالب این مرد عاشق برای همسرش +عکس زندگی ساده یک میلیاردر مشهور در روستا سوژه شد + عکس زندگی ساده یک میلیاردر مشهور در روستا سوژه شد + عکس شیری که عاشق بغل کردن دو نفر است (عکس) شیری که عاشق بغل کردن دو نفر است (عکس) اداب و رسوم مختلف ملل اداب و رسوم مختلف ملل ختنه کردن وحشتناک و دردناک دختران در این کشور؟ ختنه کردن وحشتناک و دردناک دختران در این کشور؟ جراحی ماهی قرمز به خاطر ناتوانی اش جراحی ماهی قرمز به خاطر ناتوانی اش چندش ترین لباس دنیا از جنس پوست مرغ + عکس چندش ترین لباس دنیا از جنس پوست مرغ + عکس کدام نیمکره مغز شما فعال تر است؟ کدام نیمکره مغز شما فعال تر است؟ عکس جنجالی نابغه 6 ماهه که همه را شوکه کرد عکس جنجالی نابغه 6 ماهه که همه را شوکه کرد قیافه زیبای زن کشتی گیر ترسناک شد قیافه زیبای زن کشتی گیر ترسناک شد تصاویر افتتاح هتل جدید و مجلل داعشی تصاویر افتتاح هتل جدید و مجلل داعشی هدیه صدفی که منجر به ازدواج شد (عکس) هدیه صدفی که منجر به ازدواج شد (عکس) رسم خرافی مردم پاکستان به هنگام خورشید گرفتگی +عکس رسم خرافی مردم پاکستان به هنگام خورشید گرفتگی +عکس

شناسای انواع مرگ

مجموعه : مذهبی

شناسای انواع مرگ


انواع مرگ

مرگ چهار گونه است : مرگ اهانت و لعنت، مرگ حسرت و مصیبت ، مرگ تحفه و كرامت ، مرگ خلقت و مشاهدت ؛ مرگ لعنت مرگ كافران است ، مرگ حسرت مرگ عاصیان است ، مرگ كرامت مرگ مؤمنان است، مرگ مشاهدت مرگ پیغمبران است.

مرگ اهانت كافران را است كه فرمود : ای محمد اگر مرگ كافران را ببینی و آن زخم فرشتگان عذاب كه از هیبت و نهیب آن كافر میان او دو آتش و بوی ناخوش گرفتار آمده! كه اگر بنالد بر خود درد افزاید و اگر بزارد ندای لا بشری شنود! در آن حال بینی كه گرد بی‌نوایی بر روهاشان نشسته و آتش در جانشان افتاده، زنهار!

مرگ حسرت مرگ گناهكارانی است كه روزگار را به غفلت به سر آورده و در طاعات و عبادات تقصیر كرده ، ناگاه در چنگ ملك‌الموت افتاده و گرفتار سكرات مرگ شده از یك سو فرشته رحمت بیند و شرمش آید كه كار نیك نكرده و از سوی دیگر فرشته عذاب بیند ، بترسد از اینكه بدیها و زشتیها كرده ، بیچاره این بنده عاصی در میان مانده و چشم بر عیب نهاده تا خود چه آید! كرامت آید از غیب یا اهانت؟ فضل ببیند یا عدل؟

مرگ تحفه و كرامت مرگ مؤمنان و نیك مردان است كه فرشتگان رحمت به صد هزار لطف و كرامت و رفق و راحت و بشارت ایشان را قبض روح كنند و به الطاف كرم و نوازش بی‌نهایت پروردگار بشارت میدهند و حضرت محمد (ص) فرمود : عطـای مؤمن مرگ است، زیرا حجاب مؤمن از نفس اوست و مرگ برداشتن آن حجاب است و عارفان را هیچ عطائی و تحفه‌ای بدان نرسد كه راه دوست بر ایشان گشوده گردد و حجابها برداشته شود ، چقدر تفاوت است میان گروهی مردگان كه دلها به یادشان زنده میشود و میان گروهی زنده گان كه دلها از دیدن آنان سیاه میگردد.

مرگ مشاهدت مرگ پیمبران است كه اكرام پیمبران و نوازش ایشان به ندای لطف بی‌واسطه از حضرت حق است و گوید: ای نفس مطمئن و آرامیده، به سوی خدای خویش خشنود و خوشحال بشتاب.
تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ