پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

حکمت و عرفان نوین و تعبیر رویا

حکمت و عرفان نوین و تعبیر رویا


تعبیر رویا در حکمت و عرفان نوین
 
 
خصوص رویا و نحوه خواب دیدن دانشمندان نظرات متفاوتی دارند و هر گروهی عقاید خاصی داد برخی از این گروه ها تجربی گرا بوده و هر چیزی را که در قالب پنچ حس بیاید برای آنها قابل قبول است و الباقی چیزها را قبول ندارند.
 
بعد از رنسانس این نظریه قالب شد که بعد از آن به چند شکل ظهور کرد یک عده انکار خداوند میکردند و یک عده به خداوند اعتقاد داشتند و سعی به پاسخ گوئی در خصوص رویا و خواب دیدن کردند.
 
افرادی مثل یونگ و فروید سعی کردند به تجزیه و تحلیل این موضوع بپردازند و ارتباطی بین زندگی روزمره و رویابینی پیدا کنند.
 
برخی ها سعی کردند دنبال سمبل و نشانه بروند و آنها را دسته بندگی کنند و آن را با مسائل روز تجزیه و تحلیل کنند.
 
گروه هائی هم که معتقد خداوند هستند نظری واحدی در خصوص خواب دارند ، به اعتقاد آنها برخی از خوابها میتواند نوعی مکاشفه روحانی باشد .
 
به شکلی روح از وقایع ای که در جهان رخ خواهد داد ، اطلاعات میگیرد و یا بعنوان تذکر به فرد و یا دیدن مرده ای در خواب و یا اینکه دین صاحبان و بزرگان دین میباشد.
 
حتی در مواردی میتوان در سوابق اهل عرفان خواب هایی را شناسائی کنیم که مدعی شدند که با خداوند ملاقات کرده اند و خواب خدا را دیده اند.
 
البته باید توجه داشت که گاهی اوقات انسان ممکن است توهم پیدا کند و این توهم در طول روز به صورت مدام با انجام دادن برخی ریاضت ها ، گرفتن روزه های طولانی و مصرف برخی مواد مخدر و یا هیپنوتیزم ، کمبود برخی از ویتامیها و فلزات اساس در بدن و غیره بوجود آید که در مورد هر کدام صحبت میکنم .
 
مثلا" در آثار کارلوس کاستاندا ، او در ایام جوانی کشتی اش در دریا می شکند و در جزیره ای می افتد و مجبور میشود در آن جزیره تنها زندگی کند و بیشتر نارگیل بخورد ، با خوردن شیر نارگیل و نارگیل در زمان ضعف به او یک حالت خلسه دست میدهد و بدلیل سبک شدنش با تعدادی از ارواح تماس پیدا میکند که برخی از ارواح خوب و برخی بد بودند و با ارواح برخی از سرخ پوستان آشنا میشود و از آنها اطلاعات میگیرد و مطالب ذهنی خودش را هم اضافه میکند که 15 درصد از مطالب کتابهای او واقعی و الباقی 85 درصد حاصل تخیلاتش است .
بعد از آنکه به شهرت میرسد به فساد اخلاقی میافتد و خانواده اش از او دور میشوند و بعد از مرگش وضعیتش در جهان دیگر نیز بد میباشد.
 
هنرش آن بوده است که تجربیات خودش را با مسائل هندی و اسلامی مخلوط کرده و معجونی میسازد که در تمام دنیا مورد توجه است و در یکی از آثارش در مورد رویا بینی صحبت میکند.
 
در کتاب قرآن در خصوص رویا بحث شده و برای بسیاری از پیامبران به صورت نوعی مکاشفه در بین خواب و بیداری بوده است.
 
این نوع مکاشفات نمیتواند در زمانی باشد که بدن سنگین و خسته است و اساسا" وقتی خواب بهتر دیده میشود که بدن سالم و جریان خون خوب باشد افرادی که ذهن مشغول دارند و فعالیت بدنی زیادی دارند یا دچار بیماری میشوند غالبا" نمیتوانند خواب ببینند و این مطالب نشان دهنده رابطه بین جسم سالم و روح و نفس سالم است!
 تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ