پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

دختری عجیب که بجای غذا فقط باید قرص نعنا بخورد + عکس دختری عجیب که بجای غذا فقط باید قرص نعنا بخورد + عکس یک زن ركورددار بلندترین ناخن دنیا+ عکس یک زن ركورددار بلندترین ناخن دنیا+ عکس عکس تالاری در منطقه ی فرمانیه ی تهران ! عکس تالاری در منطقه ی فرمانیه ی تهران ! دختر الهه ی سیاه با پوست جذاب را ببینید دختر الهه ی سیاه با پوست جذاب را ببینید غذای فضانوردان در خارج از اتمسفر زمین چیست؟ (عکس) غذای فضانوردان در خارج از اتمسفر زمین چیست؟ (عکس) عکسهای ستاره های هالیوود به دست این افراد خراب شدند عکسهای ستاره های هالیوود به دست این افراد خراب شدند تصاویری از یک زن بند باز دیوانه و عاشق هیجان تصاویری از یک زن بند باز دیوانه و عاشق هیجان تغییر چهره دختر بدون فک بعد از عمل + عکس تغییر چهره دختر بدون فک بعد از عمل + عکس صید پول به جای ماهی توسط پسر بچه خوش شانس + عکس صید پول به جای ماهی توسط پسر بچه خوش شانس + عکس زنی که در کشتی جام جهانی قهرمان دنیا شد + عکس زنی که در کشتی جام جهانی قهرمان دنیا شد + عکس مردی که با بالن به اعماق زمین سفر کرد + عکس مردی که با بالن به اعماق زمین سفر کرد + عکس پیرمرد 90 ساله که 107 زن باکره دارد +عکس پیرمرد 90 ساله که 107 زن باکره دارد +عکس رونمایی ربات انسان نما ویژه ناشنوایان + عکس رونمایی ربات انسان نما ویژه ناشنوایان + عکس ایده جالب این زن برای اعتراض فرهنگی + عکس ایده جالب این زن برای اعتراض فرهنگی + عکس تحمل درد بسیار برای داشتن پاهای زیبای دختران چینی تحمل درد بسیار برای داشتن پاهای زیبای دختران چینی ازدواج شرم آور این زن با دوگربه و همخوابی با آن ها ازدواج شرم آور این زن با دوگربه و همخوابی با آن ها فروش نان هایی شبیه اعضای بدن انسان فروش نان هایی شبیه اعضای بدن انسان زنانی با دوستی عجیب و غریب و چندین ساله + عکس زنانی با دوستی عجیب و غریب و چندین ساله + عکس خانواده به این شلختگی دیده بودید (عکس) خانواده به این شلختگی دیده بودید (عکس) زن بیوه تانک خرید تا انتقام شوهرش را بگیرد زن بیوه تانک خرید تا انتقام شوهرش را بگیرد

دستتان در جیب خودتان است یا دیگری؟

دستتان در جیب خودتان است یا دیگری؟


معمولاً افراد برای قبول هر مسئولیت و وظیفه ای به برخی آمادگی ها و آموزش ها نیازمندند. ازدواج کردن هم که در واقع همان پذیرش مسئولیت زندگی مستقل است، از این امرمستثنی نمی باشد.

ازدواج به عنوان یک مسئولیت بسیار بزرگ و سنگین، فرآیندی است که همه جوانب زندگی فردی و اجتماعی افراد را در بر می گیرد. به همین دلیل افراد باید قبل از پذیرش آن به برخی آمادگی ها و رشدها مجهز شوند تا شرایطی در آنها حاصل شود که شایستگی پذیرش این امر و پیروزی در آزمون های سخت زندگی را داشته باشند.

 

بسیاری معتقدند که مهمترین این آمادگی ها رسیدن فرد به بلوغ جسمی و جنسی است. البته رسیدن به این دو بلوغ برای ازدواج کاملاً لازم و ضروری است اما این امر نباید ما را از توجه به رشد جنبه های دیگر شخصیتی فرد مثل رشد اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی و … باز دارد.

 

رشد اقتصادی یکی از مهمترین این جنبه هاست که گاه برخی در ازدواج به وجود آن در خود و فرد مقابل توجه نکرده و پس از ورود به زندگی مشترک و مواجهه با مشکلات، به عدم آن در خود یا فرد مقابل پی می برند.

 

سوالات مهمی که ممکن است در این راستا مطرح شود: رشد اقتصادی چیست؟ از کجا بدانیم که در ما ایجاد شده است یا نه؟ نشانه های آن چه هستند؟

 

منظور از رشد اقتصادی آن است که فرد بتواند شغلی متناسب با رغبتها، ارزشها، تحصیلات، استعدادها و توانایی های شخصی خود پیدا کند، مهارت های لازم آن شغل را بیاموزد و با کسب درآمد قابل قبول بتواند خانواده خود را به شکل شرافتمندانه ای اداره کند. البته فرد علاوه بر انتخاب و انجام شغل، باید دارای شَم اقتصادی یعنی مدیریت مالی، برنامه‌ریزی مالی، سرمایه‌گذاری، گسترش کار و حرفه خود و … نیز باشد.

 

رشد اقتصادی در جامعه ما بیشتر مربوط به پسران است، زیرا آنها مسول اصلی تأمین نیازهای مالی و اقتصادی خانواده محسوب می شوند. البته وجود جنبه های شم اقتصادی این رشد (مدیریت مالی، برنامه‌ریزی مالی، سرمایه گذاری) برای خانم ها هم لازم و ضروری است. بنابراین هر جوانی که در آستانه ازدواج قرار دارد باید بدون توجه به موقعیت خانواده و شرایط اقتصادی خانواده خود، پیداکردن شغل و کسب مهارت های مربوط به شغل، مدیریت مالی، برنامه ریزی مالی و… را در دستور کار خود قرار دهد.

البته گاه برخی از افراد و خانواده ها رشد اقتصادی را با داشتن توان اقتصادی بالا اشتباه می گیرند. به بیان دیگر گمان می کنند هر کسی دارایی بیشتری داشته باشد، رشد اقتصادی بیشتری دارد. از دید آنها ازدواج با فردی که تمام شرایط خوب مالی چون خانه، ماشین، درآمد بالا و… را دارد درست و عاقلانه بوده و به موفقیت نزدیکتر است. در حالیکه نه از نظر علمی و نه از نظر تجربی نمی توان ثابت کرد که پولدار بودن فرد نشان دهنده رشد اقتصادی اوست اما می توان این نتیجه را گرفت که رشد اقتصادی فرد، پیشرفت مالی وی را به ارمغان می آورد. معمولاً این گونه افراد به سرعت از پله های ترقی بالا می روند و در زندگی موفق ترند.

 

نشانه های رشد مهارت های اقتصادی

 

-داشتن روحیه کارکردن و پذیرش شغل

 

-قداست قائل شدن به مقوله کار و زحمت کشیدن

 

-فعالیت متناسب با مهارت ها و پیشرفت درآن

 

-کسب مهارت لازم جهت بدست آوردن درآمد کافی برای اداره مالی خانواده

 

-کسب تجربه، تخصص و مهارت های اساسی به منظور ارتقاء شغل

 

-تقویت روحیه خلاقیت و ابتکارات فردی

 

-مهارت در مدیریت و برنامه ریزی مالی در زندگی
تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ