پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

مسابقات زیباترین زن مهماندار در کشور روسیه مسابقات زیباترین زن مهماندار در کشور روسیه ترفند عروس برای جبران جای خالی پدرش در عروسی!! ترفند عروس برای جبران جای خالی پدرش در عروسی!! عکس بوسه در میان درگیری‌های خیابانی،جهانی شد + عکس عکس بوسه در میان درگیری‌های خیابانی،جهانی شد + عکس دربردارندگان چه مشاغلی زودتر می‌میرند؟ دربردارندگان چه مشاغلی زودتر می‌میرند؟ حیوان عجیبی که هم شبیه مار است هم ماهی (عکس) حیوان عجیبی که هم شبیه مار است هم ماهی (عکس) ترس خانم بازیگر از سینه های بزرگ و عجیب خود + عکس ترس خانم بازیگر از سینه های بزرگ و عجیب خود + عکس بی سابقه ترین زایمان کوسه در ساحل (عکس) بی سابقه ترین زایمان کوسه در ساحل (عکس) parsnaz با متولد شدن بچه، مادر هم زنده شد (عکس) دختری که روزانه 60 وعده غذایی می خورد (عکس) دختری که روزانه 60 وعده غذایی می خورد (عکس) این روز ها پیدا کردن یک عشق واقعی نادر است این روز ها پیدا کردن یک عشق واقعی نادر است عکس های جالب پیرزن میهن پرست دواتیشه عکس های جالب پیرزن میهن پرست دواتیشه ببینید سرطان دهانه رحم با این زن چه کرد ببینید سرطان دهانه رحم با این زن چه کرد تصاویر توریست های مست لخت و برهنه در سوپرمارکت تصاویر توریست های مست لخت و برهنه در سوپرمارکت هنرنمایی یک زن با سنجاق قفلی +عکس هنرنمایی یک زن با سنجاق قفلی +عکس این دختر زیبا خود را با عمل زیبایی زشت کرد این دختر زیبا خود را با عمل زیبایی زشت کرد مشهورترین و خوش سیما ترین زن دنیا که هیچ گاه مغرور نشد (عکس) مشهورترین و خوش سیما ترین زن دنیا که هیچ گاه مغرور نشد (عکس) مردی که بدون هوشیاری نقاشی می کشد (عکس) مردی که بدون هوشیاری نقاشی می کشد (عکس) یک پیرزن در سن 99 سالگی گوش هایش شنوا شد یک پیرزن در سن 99 سالگی گوش هایش شنوا شد زن و شوهر های عجیب (عکس) زن و شوهر های عجیب (عکس) معمایی جالب برای پیدا کردن باهوش ترین انسان های جهان +عکس معمایی جالب برای پیدا کردن باهوش ترین انسان های جهان +عکس

نگرش افراد نق نقو چگونه است

مجموعه : مطالب طنز

نگرش افراد نق نقو چگونه است


حتما دیده اید آدم های را که مدام نق می زنند و از زمین و آسمان نالان و شاکی هستند. زندگی کردن با این آدم ها عین مصیبت و دردسر است. این افراد همه رمق و انگیزه شما را برای شروع زندگی، خلاقیت به خرج دادن و حتی ادامه دادن زندگی فعلی می گیرند و در یک کلام آرام و قرارتان را سلب می کنند.

حس تحقیر، بی کفایتی، بدبختی، به بن بست رسیدن و افسردگی دستاوردی است که زندگی با یک مرد یا زن غرغرو و همیشه شاکی برای شما در پی دارد. اما فکر می کنید دلیل این اخلاق چیست؟ اصلا چطور می توان متوجه شد که همسر آینده شما این اخلاق را دارد یا نه؟

 

روان شناسان افراد را از نظر اینکه علل و عوامل به وجود آورنده شرایط و مشکلات را در دورن خود می دانند یا به بیرون نسبت می دهند به دو گروه تقسیم می کنند.

 

– مکان کنترل درونی: افرادی هستند که معتقدند همه چیز تحت کنترل است و آنها قادر به کنترل اوضاع و شرایط زندگی شان هستند. به همین دلیل همیشه مسئولیت اعمال و تصمیماتشان را می پذیرند و علت همه ناکامی ها و شکستهایشان را در خود جستجو می کنند.

 

-مکان کنترل بیرونی: این افراد معتقدند زندگی تحت کنترل آنها نیست و آنها قربانی بی چون و چرای شرایط بیرون از خود هستند. علت اصلی همه ناکامی ها از دید این گروه شرایط نامساعد محیط و دیگران هستند. در اصطلاح گفته می شود که اعضای این گروه دارای نگرش و ذهنیت «قربانی» هستند.

 

چنانکه اشاره شد، گروه های بالا یکی از انواع دسته بندی های شخصیت است که روان شناسان بر آنها تاکید کرده و آنها را یکی از مهمترین مسائلی معرفی می کنند که افراد باید در هنگام ازدواج به آن توجه ویژه ای مبذول دارند.

 

علت این توجه و اهمیت از سوی روان شناسان این است که شخصیت هر فرد، تمام اخلاق، رفتار و روحیات وی را در برگرفته و تحت تاثیر خود قرار می دهد. به همین دلیل شخصیت فرد مکان کنترل بیرونی با فرد مکان کنترل درونی کاملاً متفاوت است و زندگی با هریک از آنها شرایط و روحیات خاص خود را می طلبد. فرد مکان کنترل درونی، شخصی مسئولیت پذیر بوده و همه چیز را تحت کنترل خود قرار می دهد. بر این اساس خود و توانایی هایش را علت اصلی همه شکستهایش می داند. در مقابل فرد مکان کنترل بیرونی، شخصیتی است که به دلیل عدم مسئولیت پذیری اش محیط، اطرافیان و جامعه و… را عامل تمام ناکامی ها و شکست هایش معرفی می کند. او خود را مغلوب همه عالم دانسته و گمان می کند که همه چیز و همه کس در حال ظلم کردن به او هستند.

 

از دید کارشناسان و روانشناسان، ازدواج با فرد مکان کنترل بیرونی یا فردی که دارای نگرش و ذهنیت قربانی است، تا زمانی که این نگرش و ذهنیت منفی اش اصلاح نشده است، ممنوع می باشد. زیرا این افراد در زندگی مشترک نیز نه تنها مسئولیتی نمی پذیرند و بار وظایفشان بر دوش همسرشان می افتد بلکه اگر اتفاقی بیفتد و در برخی از بخش های زندگی با ناکامی مواجه شوند تقصر شکستشان را بر گردن همسرشان می اندازند.

چگونه افراد دارای ذهنیت و نگرش قربانی را بشناسیم؟

 

برای شناخت این افراد، توجه به برخی صحبت ها و رفتارها در مراحل خواستگاری و تحقیق بسیار مفید فایده است.

 

* در مرحله گفتگو پرسیدن برخی سوال ها در زمینه مسئولیت پذیری فرد، شخصیت او را نشان می دهند.

 

البته این سوال ها نباید به طور مستقیم‌ از فرد مقابل پرسیده شوند. مثلاً نپرسیم: «آیا شما مسئولیت پذیرهستید یا نه؟» بلکه باید سوالات دقیقی را نسبت به زندگی قبلی فرد، شغل، تحصیلات، وظایف دوستی و خانوادگی که به گردن داشته و… طرح کنیم و بر اساس آنها میزان مسئولیت پذیری اش را مورد سنجش قرار دهیم. مثلاً بپرسیم:

 

– شما در چه تاریخی سرباز شدید، کی به سربازی رفتید؟ آیا غیبت هم داشته اید؟

 

– آیا در قبال انجام ندادن کارها در خانواده دچار عذاب وجدان می شوید؟

 

*پرسیدن سوال هایی خاص برای شناخت شخصیت مکان کنترل بیرونی یا درونی فرد مقابل. مثلاً

 

– آیا شما تا به حال در زندگی تان شکست خورده اید؟ مقصر اصلی شکستتان که بود؟

 

* به جملات و عباراتی که بیان می کند توجه نماییم.

 

– اگر مدام در جملاتش از زمین و زمان شکایت کرد و دیگران را به خاطر ناکامی هایشان سرزنش نمود، مکان کنترل بیرونی است.

 

– اگر مدام موج یا تفکر منفی می داد مثلاً می گفت: نمی شود، نمی توانید، نمی توانم و… هم نشان دهنده شخصیت مکان کنترل بیرونی اوست.
تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ