پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

دور کمر این مدل مشهور کمتر از 50 سانتی متر است + عکس دور کمر این مدل مشهور کمتر از 50 سانتی متر است + عکس نقاشی های شگفت انگیز و هنرمندانه این پسر 11 ساله نقاشی های شگفت انگیز و هنرمندانه این پسر 11 ساله 7 فرمانروای خونخوار در طول تاریخ 7 فرمانروای خونخوار در طول تاریخ کار عجیب یک خانم برای شبیه شدن به بازیگر زن (عکس) کار عجیب یک خانم برای شبیه شدن به بازیگر زن (عکس) عکسهای ستاره های خوش تیپ و زیبای این هفته را ببینید عکسهای ستاره های خوش تیپ و زیبای این هفته را ببینید اعتیاد دختر باربی به آرایش کردن زیاد خود + عکس اعتیاد دختر باربی به آرایش کردن زیاد خود + عکس دردسرهای آدامس خوردن برای زن کانادایی! دردسرهای آدامس خوردن برای زن کانادایی! جوش های بسیار عجیب روی تمام بدن این دختر جوش های بسیار عجیب روی تمام بدن این دختر از خودگذشتگی پسر 8 ساله به خاطر پدرش از خودگذشتگی پسر 8 ساله به خاطر پدرش قویترین مرد آلمان یک گیاهخوار آبادانی + عکس و مصاحبه قویترین مرد آلمان یک گیاهخوار آبادانی + عکس و مصاحبه هیکل جذاب دختر بدنساز مسلمان +عکس هیکل جذاب دختر بدنساز مسلمان +عکس این زن هزینه می کند تا جذاب باشد اما + عکس این زن هزینه می کند تا جذاب باشد اما + عکس مجموعه کلاه‌قرمزی +عکس مجموعه کلاه‌قرمزی +عکس این خانم که در 22 سال 20 مرتبه باردار شده است + عکس این خانم که در 22 سال 20 مرتبه باردار شده است + عکس آشنایی با پسربچه 8 ساله با بهترین شغل دنیا آشنایی با پسربچه 8 ساله با بهترین شغل دنیا پخش عکس و فایل صوتی آزار جنسی مجری زن صدا و سیما +عکس پخش عکس و فایل صوتی آزار جنسی مجری زن صدا و سیما +عکس زنی که در کشتی جام جهانی قهرمان دنیا شد + عکس زنی که در کشتی جام جهانی قهرمان دنیا شد + عکس دختر دار شدن یک خانواده پس از گذشت 150 سال + عکس دختر دار شدن یک خانواده پس از گذشت 150 سال + عکس نیم رخ دیگر صورت این زن غیرقابل باور است نیم رخ دیگر صورت این زن غیرقابل باور است اتفاقی غمناک و زیباترین عکس تاریخ در سال 1998 اتفاقی غمناک و زیباترین عکس تاریخ در سال 1998

تصاویر جدید ماهواره پلانک

تصاویر جدید ماهواره پلانک


ماهواره اروپایی پلانک با کمک دستگاههای خود که در طیفهای میکرو امواج عمل می کنند موفق شد برای اولین بار تصاویری از نوار نامرئی کیهان را ارائه کند.

 

ماهواره پلانک که ۱۴ می اولین سالگرد حضور خود را در آسمان جشن می گیرد تصاویر جدیدی را به زمین ارسال کرده است.

 

در حقیقت اطلاعات غیر مفیدی که به طور معمول به عنوان "زباله های کیهانی" مورد بررسی قرار می گیرند با فعالیت پلانک به جواهراتی با ارزش برای ستاره شناسان تبدیل شده اند. چراکه پلانک موفق شده است برای اولین بار نوار نامرئی کیهان را نشان دهد.

 

رصد ستارگانی در مناطقی از کهکشان که در گرد و غبار پنهان شده اند شکل می گیرند برای تلسکوپهای نوری غیرممکن است درحالی که این مناطق برای چشمهای پلانک که در طیف میکرو امواج کار می کنند به طور مطلوبی قابل رویت هستند.

 

این ماهواره آژانس فضایی اروپا که با هدف بررسی اولین حوادث جهان پس از بیگ بنگ متولد شده است تصاویری را از واکشنهای فیزیکی پیچیده ای که تشکیل ستارگان را در کهکشان راه شیری هدایت می کنند تهیه کرده و راهی جدید را برای درک یک پدیده کمتر شناخته شده به روی ستارشناسان گشوده است.

 

اطلاعات ارائه شده توسط این تصاویر جدید در واقع نگاهی دوباره به دو منطقه تشکیل ستاره ای نسبتا نزدیک است. این دو منطقه که سحابی های "شکارچی" و "برساووش" نام دارند در کهکشان راه شیری واقع شده اند.

 

ستاره شناسان بین المللی فعال در این پروژه اظهار داشتند: "برای اولین بار ما یک چشم انداز جهانی را از تمام پدیده هایی پیچیده ای که در فرایند تشکیل ستارگان جدید شرکت دارند به دست آوردیم. این فرایندی است که در حال حاضر آگاهی کمی نسبت به آن داریم، چون این فرایند به یکسری از پدیده های فیزیکی بسیار سخت وابسته است که شناسایی و بازسازی آنها به روشی مناسب دشوار است."

 

سحابی شکارچی، توده ای از گرد و غبار و گاز است که در حدود هزار و ۵۰۰ سال نوری از زمین قرار دارد. این سحابی با چشم غیر مسلح به صورت یک لکه صورتی کمرنگ دیده می شود.

 

در تصویری که پلانک تهیه کرده است این سحابی، لکه بسیار نورانی سمت پایین است در حالی که در راست مرکز تصویر، سحابی "سر اسب" قرار دارد.

 

طاق غول پیکر مایل به قرمز تصویر مربوط به "حلقه برنارد" است. این حلقه در اثر انفجار یک ستاره در حدود دو میلیون سال قبل ایجاد شده است. حبابی که این حلقه ساخته است تا حدود ۳۰۰ سال نوری گسترده شده است.

 

در تصویر دیگری که پلانک تهیه کرده است، سحابی برساووش به تصویر کشیده شده است. در این تصویر نسبت به عکس سحابی شکارچی، فعالیت تشکیل ستاره ای کمتر به چشم می خورد.

 

در هر دو تصویر، سه فرایند فیزیکی در میان گرد و غبار و گاز توده بین ستاره ای دیده می شود.

 

● فرایندهایی که با پلانک امکان تشخیص آنها فراهم شده است شامل این موارد است:

 

در بسامدهای پایین تر، انتشار سینکروترون (تقویت و تسریع ذرات باردار الکترونی) به سبب تعامل میان الکترونهای پر سرعت و میان مغناطیسی کهکشان دیده می شود.

 

با بالا رفتن بسامد به سطح متوسط، انتشار آزاد از گازهای باقی مانده ستاره های گرمی که به تازگی تشکیل شده اند مشاهده می شود.

 

در بسامد بالاتر، گرمای بسیار ضعیف انتشار گرد و غبار (چند درجه بالای صفر مطلق)، فاز پایانی فرایند داخلی سیستم گاز و گرد و غبار بین ستاره ای را که منجر به تشکیل یک ستاره جدید می شود نشان می دهد.

 

به گفته این دانشمندان، پلانک برای مطالعه پس زمینه یا عمق کیهانی در بسامد میکرو امواج و عکسبرداری از اولین لحظات تشکیل جهان طراحی و پرتاب شده است.

 

یک کنسرسیوم ایتالیایی دستگاه LFI (دستگاه بسامد پایین) در بسامدهای بین ۳۰ تا ۷۰ گیگاهرتز و یک کنسرسیوم فرانسوی دستگاه HFI (دستگاه بسامد بالا) در بسامدهای بین ۱۰۰ تا ۸۵۷ گیگاهرتز را طراحی کرده و اطلاعات مربوط به دستگاهها را کنترل می کند.تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ