پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

parsnaz فرزندان بزرگ ترین ثروتمندان جهان + عکس 5 روش عالی برای کاهش اضطراب در حین سخنرانی 5 روش عالی برای کاهش اضطراب در حین سخنرانی این سوسکه یا گودزیلا؟ (عکس) این سوسکه یا گودزیلا؟ (عکس) تلاش دست جمعی 90 نفر برای نجات پسر جوان + عکس تلاش دست جمعی 90 نفر برای نجات پسر جوان + عکس این مرد با 380 کیلو وزن چاق ترین انسان دنیا است + عکس این مرد با 380 کیلو وزن چاق ترین انسان دنیا است + عکس ماجرای رژیم سیب و دختر مانکن را بدانید +عکس ماجرای رژیم سیب و دختر مانکن را بدانید +عکس یک پسر عجیب با نصف صورت (عکس) یک پسر عجیب با نصف صورت (عکس) ابراز علاقه متفاوت خانم ها به سگ و شوهر (عکس) ابراز علاقه متفاوت خانم ها به سگ و شوهر (عکس) چطور در سفر یک سرپناه بسازیم؟ چطور در سفر یک سرپناه بسازیم؟ جملاتی مملو از احساس و معنا جملاتی مملو از احساس و معنا عکس های جنجالی ازدواج‌‌ پسر مسلمان و دختر یهود عکس های جنجالی ازدواج‌‌ پسر مسلمان و دختر یهود اگر دوست دارید پول باران شوید، به این رستوران حتما بروید! +عکس اگر دوست دارید پول باران شوید، به این رستوران حتما بروید! +عکس تصاویر زیبا از زندگی مشترک زن و شوهری که ام اس دارند تصاویر زیبا از زندگی مشترک زن و شوهری که ام اس دارند حرکت وحشیانه زن و شوهر به خاطر توهین به سگشان حرکت وحشیانه زن و شوهر به خاطر توهین به سگشان مرد بوشهری رکورددار درازترین سبیل جهان + تصاویر مرد بوشهری رکورددار درازترین سبیل جهان + تصاویر دیزاین جالب درون تاکسی های هندی دیزاین جالب درون تاکسی های هندی بهترین مکان های تهران برای قرار عاشقانه + عکس بهترین مکان های تهران برای قرار عاشقانه + عکس باردار شدن نود دانش آموز دختر یک دبیرستان + عکس باردار شدن نود دانش آموز دختر یک دبیرستان + عکس عروسی های گران قیمت در کشورهای عربی عروسی های گران قیمت در کشورهای عربی رکوردهای باورنکردنی و شگفت انگیز ثبت شده در گینس رکوردهای باورنکردنی و شگفت انگیز ثبت شده در گینس

ترس از توجه اطرفیان

ترس از توجه اطرفیان


گاهی نوجوانان در جمع ، دچار یکسری از حالات اضطرابی می شوند. از جمله این حالات اضطرابی ، اضطراب اجتماعی است، فرد از اینکه مورد توجه قرار گیرد و ضعف او بر دیگران مشخص شود، دچار ترس و نگرانی می شود. با استفاده از راهکارهای مناسب، این مشکل قابل حل است.

 

نوجوان

 

گاهی در جمع، دچار ترس و نگرانی می شوم. وقتی معلم از من درس می پرسد، اضطراب سراسر وجودم را می گیرد. وقتی با افراد غریبه صحبت می کنم، دچار لکنت زبان می شوم و یا خوب نمی توانم صحبت کنم…. از این مسئله بسیار نگران بودم که به سراغ مشاوره مدرسه ام رفتم، بعد از صحبت با او متوجه شدم من دچار اضطراب اجتماعی هستم. او گفت این مشکل، قابل حلی است. بعضی نوجوانان دچار این مشکل می شوند و با تلاش و تمرین می توانند براین مشکل غلبه پیدا کنند.

 

مشاورم گفت : اضطراب اجتماعی یعنی مضطرب شدن در موقعیتهای اجتماعی و ترس از، طرد شدن از طرف دیگران. یعنی اجتناب از بسیاری فعالیتها و موقعیتهای که باید ابراز وجود کنم.

 

بعد از کمی صحبت و گفتگو با مشاورم به این نتیجه رسیدم، علاوه بر این گاهی از موقعیتهای که کمی واهمه دارم، اجتناب و دوری می کنم و از بعضی فعالیتها، بعنوان مثال شرکت در فعالیت های گروهی در مدرسه یا صحبت کردن و بازی کردن در جمع دوستان و اقوام خودداری می کنم و دیگران اکثر اوقات من را بعنوان یک نوجوان گوشه گیری و ساکت می شناسند.

 

اضطرابم گاهی به شکل های ترس از عمل کردن در جمع، ترس از تعارض و برخورد، ترس از عدم تایید، ترس از صمیمت، یا اضطراب برای جرات ورزی ظاهر می شود.

 

وقتی اینگونه موقعیتها را حدس می زنم، بیشتر و بیشتر خودم را کنترل می کنم تا در این موقعیتها قرار نگیرم و فکر می کنم، در این شرایط حتما دیگران به من می گویند چقدر تو بی کفایتی. البته بعد از گفتگو با مشاورم متوجه شدم، بسیاری از این افکار افراطی و مبالغه آمیز است. اصل ترس من به این دلیل است، وقتی مورد توجه قرار بگیرم و نتوانم به خوبی از عهده مسئولیتم برآیم و ضعف من، برای همه مشخص شود، و دیگران درمورد من، بد قضاوت کنند، دچار اضطراب و نگرانی می شوم.

 

همچنین مشاورم به من آموزش داد، هر نگرانی و اضطرابی سه ویژگی دارد:

 

**افکار منفی به سراغم می آید و از اینکه دیگران در مورد عملکرد من قضاوت کنند و من نتوانم کفایت و شایستگی نشان دهم. دچار استرس و ناراحتی می شوم. البته گاهی از وجود این افکار اطلاع ندارم.

 

**بدنبال افکار منفی حالت های فیزیکی و جسمی مانند عرق کردن یا احساس خستگی کردن، تهوع و معده درد در من ایجاد می شود. و حالت روحی مرا تشدید می کند.

 

** وقتی افکار منفی در من شدید شد و حالتهای جسمی بوجود می آید، دچار بازداری های مختلف و متنوعی مانند عدم یادآوری، دستپاچه شدن می شوم و سعی می کنم تا جای که ممکن است از انجام کاری طفره بروم.

 

بعد از فهمیدن این سه ویژگی، با کمک مشاورم سعی کردم راهکارهای مناسب، برای از بین بردن مشکلم استفاده کنم. بعنوان مثال : مهارتهای اجتماعی خودم را تقویت کنم، افکار مناسب مانند " اینکه ارزش من فقط به واکنشهایی که از دیگران دریافت کنم، نیست. " را جایگزین این افکار منفی کنم.

 

پیشرفتها و موفقیتهایم را، برای خودم لیست می کنم و به آنها هر روز نمره می دهم تا عملکرد خودم را ارزیابی کنم و از پیشرفتهایم احساس لیاقت و شایستگی در من ایجاد شود

 

از تنفس عمیق، یا ریلکسیشن استفاده کنم تا در هر شرایطی بدن و ذهنم را آرام کنم. آرامش درونی از شدت یافتن مشکلم جلوگیری می کند. همچنین هر زمان، افکار منفی به سراغم آمدند، حواسم را به چیز دیگری جلب کنم، یا فعالیتی دیگری انجام دهم تا بتوانم فعالیت مورد نظر را به خوبی انجام دهم

 

پیشرفتها و موفقیتهایم را، برای خودم لیست می کنم و به آنها هر روز نمره می دهم تا عملکرد خودم را ارزیابی کنم و از پیشرفتهایم احساس لیاقت و شایستگی در من ایجاد شود. در نهایت خودم را در معرض ارتباط با دیگران، صحبت کردن در جمع، دوستان و اقوام و آشنایان قرار دهم.

 

با انجام دادن راهکارهای مشاورم و تلاش خودم، بعد از مدتی از دیدن این همه پیشرفت، خوشحالم، و از زندگی بیشتر راضی هستم. انگیزه و انژری پیدا کردم و برای آینده ام نقش های خوبی، برنامه ریزی کرده ام. دوست دارم همه کسانی که مانند من هستند این متن را ببینند و از آن استفاده کنند.

 

با آرزوی موفقیت برای همه کسانی که مانند من هستند و دوست دارند تغییر کنند.

منبع:تبیانتبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ