پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

عجیب ترین پسر دنیا با 18 سال سن و 61 سانتیمتر قد + عکس عجیب ترین پسر دنیا با 18 سال سن و 61 سانتیمتر قد + عکس این زن قرار است دوقولو های برادرش را بدنیا آورد!! + عکس این زن قرار است دوقولو های برادرش را بدنیا آورد!! + عکس اقدام خجالت آور و عجیب زن برای حفاظت از شوهر + عکس اقدام خجالت آور و عجیب زن برای حفاظت از شوهر + عکس وضعیت دختری که توسط نامزدش از ماشین پرت شد وضعیت دختری که توسط نامزدش از ماشین پرت شد خبر جنجالی اخراج دختر از مدرسه بخاطر رنگ موی جدیدش خبر جنجالی اخراج دختر از مدرسه بخاطر رنگ موی جدیدش این مرد هندی 35 سال به حمام نرفته است این مرد هندی 35 سال به حمام نرفته است این مرد عجیب حیوانات را زنده زنده می خورد + عکس این مرد عجیب حیوانات را زنده زنده می خورد + عکس درس عاشقی را از این زن باید آموخت + عکس درس عاشقی را از این زن باید آموخت + عکس عکس های چندش آور از سوسمار خوردن عرب ها عکس های چندش آور از سوسمار خوردن عرب ها آداب و رسوم موقع تحویل سال نو!! آداب و رسوم موقع تحویل سال نو!! نتیجه عمل زيبايي جدید کيم کارداشيان +عکس نتیجه عمل زيبايي جدید کيم کارداشيان +عکس اعتیاد عجیب و غریب این خانم (عکس) اعتیاد عجیب و غریب این خانم (عکس) کیک های تهوع آور و عجیب ویژه معتادان (عکس) کیک های تهوع آور و عجیب ویژه معتادان (عکس) نوشته های بسیار جالب و پر معنا نوشته های بسیار جالب و پر معنا به چه روشی می توانیم از شخصیت دیگران آگاه شویم؟ +عکس به چه روشی می توانیم از شخصیت دیگران آگاه شویم؟ +عکس پسربچه 12 ساله بدون مغز درگذشت + عکس پسربچه 12 ساله بدون مغز درگذشت + عکس تصاویری از یک زن بند باز دیوانه و عاشق هیجان تصاویری از یک زن بند باز دیوانه و عاشق هیجان هدیه عجیب این مرد به همکلاسی هایش هدیه عجیب این مرد به همکلاسی هایش اسپایدرمن واقعی این مرد 52 ساله است اسپایدرمن واقعی این مرد 52 ساله است این زن 13 پسر را به طور متوالی بدنیا آورده است این زن 13 پسر را به طور متوالی بدنیا آورده است

چگونگی نگرش مثبت و رفتار قاطعانه

چگونگی نگرش مثبت و رفتار قاطعانه


آیا هرگز احساس درماندگی و ناتوانی کرده اید؟ آیا می توانید نارضایتی خود را بیان کنید؟ آیا تا به حال دیگران برای رسیدن به خواسته هایشان شما را تحت فشار گذاشته اند؟ آیا قادرید تمجید و تحسین دیگران را بپذیرید؟

 

رفتار قاطعانه یعنی رفتاری که مستقیم، صادقانه و مناسب عقاید و احساسات باشد. ابراز وجود کردن،نقطه مقابل دل و جرات نداشتن است. جرات مندی توانایی ابراز وجود و ابراز حقوق خود بدون تجاوز به حقوق دیگران است.

 

کسی که توانایی ابراز وجود و بیان احساسات خود را دارد، به راحتی می تواند درباره طرز زندگی خود تصمیم بگیرد، راهش را خودش انتخاب کند، قاطعانه جواب نه بدهد، همیشه مطابق آداب و رسوم عمل نکند.

 

ابراز وجود کردن تایید خویشتن به شکلی مثبت است که در عین حال به حقوق دیگران اجحاف نمی شود. در قاطعیت از یک سو حالت انفعالی نداریم و نمی گذاریم دیگران از ما سوء استفاده کنند و از سوی دیگر حق و حقوق و نیازهای دیگران را می شناسیم و سعی می کنیم خود را به نحوی معقول با آن تطبیق دهیم.

 

مهارت جرات ورزی به فرد کمک می کند:

 

**به خود اطمینان داشته باشد.

 

** احترام دیگران را جلب کند.

 

** حقوق خود را حفظ کند.

 

** اعتماد به نفس خود را افزایش دهد.

 

** توانایی تصمیم گیری خود را بهبود بخشد.

 

اهمیت قاطعیت در زندگی روزمره به حدی زیاد است که حتی می توان به نوعی آن را یک مهارت در نظر گرفت. شاید جالب باشد که بدانید قاطعیت پاسخی مورد احترام است ولی الزاماً مورد علاقه دیگران نیست. رفتار منفعلانه بیشتر مورد علاقه دیگران است. حال آنکه پرخاشگری نه مورد احترام دیگران است و نه مورد علاقه.

 

خصوصیات کلیدی نگرش مثبت و رفتار قاطعانه

 

**اعتماد به نفس با عزت نفس بالا

 

**سوال کردن

 

**صداقت و راستی

 

** توجه به دیگران(گوش کردن به دیگران)

 

** احترام قائل شدن برای خود و دیگران

 

** داشتن انگیزه برای انجام یک کار خوبتبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ