پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

مومیایی زیبا هرچند وقت چشمانش باز می شود مومیایی زیبا هرچند وقت چشمانش باز می شود زندگی عجیب شاهزاده هند (عکس) زندگی عجیب شاهزاده هند (عکس) درباره راز زیبایی در ناحیه مغزی پشت چشم چیست؟ درباره راز زیبایی در ناحیه مغزی پشت چشم چیست؟ این زن دراکولا متولد شده این زن دراکولا متولد شده عجیب ترین شغلی که تا حالا به چشم ندیده اید (عکس) عجیب ترین شغلی که تا حالا به چشم ندیده اید (عکس) بخشنده ترین رئیس جهان را بشناسید +عکس بخشنده ترین رئیس جهان را بشناسید +عکس اقدام عجیب زن به فروش بلیط مراسم زایمان خودش + عکس اقدام عجیب زن به فروش بلیط مراسم زایمان خودش + عکس دختری توانست لقب جوانترین مالک امریکا را از آن خود کند دختری توانست لقب جوانترین مالک امریکا را از آن خود کند تصویر پروفایل شما، نشانه شخصیت شماست! +عکس تصویر پروفایل شما، نشانه شخصیت شماست! +عکس قد بلندترین عروس جهان به خانه بخت رفت +عکس قد بلندترین عروس جهان به خانه بخت رفت +عکس بازداشت مادر به دلیل سرطانی جلوه دادن خود و فرزندش بازداشت مادر به دلیل سرطانی جلوه دادن خود و فرزندش ویدئوی خنده داری که 17000 بار بازدید شد +عکس ویدئوی خنده داری که 17000 بار بازدید شد +عکس پرستار با پسر 13 ساله 70 بار رابطه جنسی داشت پرستار با پسر 13 ساله 70 بار رابطه جنسی داشت فقر با دانش آموز وقت شناس چه می کند +عکس فقر با دانش آموز وقت شناس چه می کند +عکس زندگی ساده این دوقلوی همسان 103 ساله زندگی ساده این دوقلوی همسان 103 ساله دختری که از بلندی پرت شد و شفا پیدا کرد دختری که از بلندی پرت شد و شفا پیدا کرد جنجالی شدن لخت تراپی روش درمانی بی شرمانه جنسی جنجالی شدن لخت تراپی روش درمانی بی شرمانه جنسی کفش های دراز برای کم کردن سرعت و درک بهتر محیط در اطراف کفش های دراز برای کم کردن سرعت و درک بهتر محیط در اطراف پیرترین خانم جهان در سن 116 سالگی از دنیا رفت پیرترین خانم جهان در سن 116 سالگی از دنیا رفت بوقلمون بهتر است یا مرغ ؟ بوقلمون بهتر است یا مرغ ؟

فرایند شناختی- رفتاری برای یک فرد

فرایند شناختی- رفتاری برای یک فرد


چگونگی حل مسائل می تواند در زندگی همه ما انسان ها تاثیرات عظیمی بر جای بگذارد. چنانچه شما مسئله ای را با موفقیت حل کنید، این امر منجر به افزایش اعتماد به نفس در شما و همچنین گام بلندی برای موفقیت در شما ایجاد خواهد کرد.اما

 

حل مسئله

دنیای همه ما انسان ها دنیای واقعیت هاست. و در دنیای واقعیت ها ما ناگزیریم که هر روز با مسایل و مشکلات ریز و درشت و فراوانی مواجه شویم. هیچ انسانی نمی تواند این ادعا را داشته باشد که در مسیر زندگی خود با هیچ مسئله ای روبرو نشده است. اما آنچه که از اهمیت فراوانی برخوردار است این است که ما به عنوان یک انسان چگونه با مسائل پیش آمده روبرو می شویم و چگونه سعی می کنیم آن ها را یک به یک حل کنیم.

 

حل مساله تنها مختص به انسان امروز نبوده و نیست. بلکه از گذشته های بسیار دور نیز انسان ها راهکارهایی را برای حل مسائل پیش روی خود پیدا می کردند. چگونگی حل مسائل می تواند در زندگی همه ما انسان ها تاثیرات عظیمی بر جای بگذارد. چنانچه شما مسئله ای را با موفقیت حل کنید، این امر منجر به افزایش اعتماد به نفس در شما و همچنین گام بلندی برای موفقیت در شما ایجاد خواهد کرد.اما چنانچه مسائل را حل نشده رها کنید و یا به گونه ای غیر منطقی حل کنید مسلماً این امر منجر به آسیب های فراوانی از لحاظ جسمی و روحی در شما خواهد شد.

 

حل مساله یک فرایند منطقی است. یک فرایند شناختی- رفتاری که به فرد یاری می دهد تا با پیدا کردن راه حل های سازنده، موثر و سازگارانه مسئله مورد نظر را حل کند. مسائلی که انسان در زندگی خود با آن مواجه می شوند بی شمارند از جمله این مسایل شامل مسائل مادی، مسائل بین فردی، مسائل اجتماعی و .. می باشد.

 

سوتیتر : چنانچه شما مسئله ای را با موفقیت حل کنید، این امر منجر به افزایش اعتماد به نفس در شما و همچنین گام بلندی برای موفقیت در شما ایجاد خواهد کرد.اما چناچنچه مسائل را حل نشده رها کنید و یا به گونه ای غیر منطقی حل کنید مسلماً این امر منجر به آسیب های فراوانی از لحاظ جسمی و روحی در شما خواهد شد.

 

مراحل حل مساله کدامند؟

رویکرد صحیحی نسبت به مسئله اتخاذ کنید: شما زمانی که در زندگی با مسئله ای روبرو می شوید آن را چگونه می بینید و از چه واژه هایی استفاده می کنید. بسیاری از ما انسان ها آن را نشانه ضعف، بی لیاقتی و ناتوانی خود می پنداریم و مدام خود را سرزنش می کنیم که چرا من؟

 

غافل از اینکه اگر بخواهیم به مسئله مورد نظر از این زاویه و دریچه نگاه کنیم، مانع بزرگی بر سر راه حل مسئله گذاشته ایم. به عبارت دیگر این نوع نگاه کردن به مسئله ، خودش یک مسئله بزرگ است. بنابراین برای یادگیری مهارت حل مسئله در قدم اول می بایست تلاش کنیم که این نوع نگرش به مسئله را در خود تغییر دهیم. باید به جای انکار مسئله و یا سرزنش خود، بپذیریم که مسئله ای پیش آمده است و ما می بایست آن را به گونه ای سازنده و دقیق حل کنیم.

 

مسئله را به دقت تعریف کنید: بعد از تغییر باور و نگرش خود در باب مسئله شما می توانید در این مرحله تعریف دقیق و روشنی از مسئله پیش آمده داشته باشید. مشکل بسیاری از افراد در این مرحله این است که در تعریف مشکل خود، مشکل دارند. برای این کار شما می توانید اطلاعات راجع به مسئله جمع آوری کنید و نقاط کور و مبهم را شفاف سازید.

 

راه حل های متفاوت خلق کنید: در این مرحله سعی کنید راه حل های متفاوت تولید کنید. شما می توانید از روش بارش مغزی استفاده کنید. بدین معنی که هر راه حلی که به ذهنتان می رسد، بدون توجه به خوب یا بد بودن راه حل مطرح کنید. در این مرحله آنچه اهمیت دارد کمیت است تا کیفیت.

 

راه حل های مطرح شده را ارزیابی کنید و یکی را انتخاب کنید: بعد از تولید راه حل های مختلف و متفاوت در این مرحله شما می بایست راه حلی را انتخاب کنید که بالاترین مزیت و کمترین معایب را داشته باشد.

 

اجرای راه حل انتخاب شده: راه حل مورد نظر را اجرا کنید. آنچه اهمیت فراوان دارد این است که بعد از اجرای راه حل چناچه مسئله شما با این روش حل شد، به خود پاداش دهید. اما اگر راه حل موثر واقع نشد، می توانید فرایند حل مسئله را از ابتدا شروع کنید. چراکه احتمالاً در جریان حل مسئله اشکالی پیش آمده است، که شما می توانید با رفع آن مسئله پیش آمده را به درستی حل کنید.

منبع:سایت تبیانتبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ