پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

چرا بهتر است بچه آروغ بزند؟

چرا بهتر است بچه آروغ بزند؟


1- چرا بچه‌ها آروغ می‌زنند؟

شیرخواران، هنگام مكیدن شیر هوای زیادی می‌بلعند و زدن به پشت آنها به خالی شدن این هوا از درون معده كمك می‌كند. درواقع سیستم گوارش آنها هنوز كامل نشده است و برای تخلیه هوا از معده به كمك والدین نیاز دارند. اگر فرزند شما زیاد باد گلو دارد شاید به این دلیل باشد كه تند و با ولع شیر می‌خورد و در نتیجه هوای زیادی را همراه با شیر می‌بلعد.

 

2- چگونه به كودكان‌مان كمك كنیم آروغ بزنند؟

كافی است شیرخوار را درحالی كه سرش روی شانه‌تان است در اغوش بگیرید و راه تنفسی‌اش را باز گذارید. برای اینكه شیرخوار راحت آروغ بزند باید كمر او كاملا صاف باشد و گردنش تكیه‌گاه داشته باشد. پیشنهاد می‌كنیم پارچه‌ای روی دوش خود بیندازید زیرا معمولا آروغ زدن با بالاآوردن كمی شیر همراه است.

3- آیا آروغ نزدن مشكلی پیش می‌آورد؟

خیر. اگر شیرخوار شما بعد از شیرخوردن آروغ نزد به این معنی است كه هوای زیادی در معده‌اش جمع نشده است. البته بهتر است بعد از شیرخوردن قبل از خواباندن او كمی او را سردوش خود نگه دارید. البته می‌توانید کودک را به حالت دمر قرار دهید تا آروغ بزند.

 

4- آیا شیرخواران یك آروغ می‌زنند یا چند تا؟

گاهی بعد از شیرخوردن شیرخوار 2 تا 3 آروغ می‌زند. این موضوع به سرعت شیرخوردن، وضعیتی كه در آن شیر خورده، میزان تكامل دستگاه گوارش و… بستگی دارد.

 

5- چگونه متوجه شویم كه شیرخوار به دلیل آروغ نزدن ناراحت است؟

مرتب تكان خوردن،‌ این طرف و آن طرف بردن سر و ناراحت بودن، نگرفتن دوباره سینه یا شیشه می‌تواند نشانه داشتن باد گلو باشد. در این شرایط او را بنشانید و با دست گردن او را نگه دارید و چند دقیقه‌ای صبر كنید.

 

6- آیا شیرخواری كه از سینه‌ مادر شیر می‌خورد هم آروغ می‌زند؟

شیرخوارانی كه از سینه شیر می‌خورند در مقایسه با آن دسته كه از شیشه شیر می‌خورند، كمتر باد گلو دارند. در واقع وقتی شیرخواری درست مقابل سینه مادر قرار می‌گیرد و تمامی یا میزان زیادی از هاله قهوه‌ای سینه را به داخل دهان می‌كشد، هوای زیادی وارد معده او نمی‌شود. در حال حاضر بسیاری از تولیدكنندگان شیشه‌های شیر نیز تلاش می‌كنند سرشیشه‌هایی شبیه سینه‌ مادر بسازند اما با این حال باز هم شیشه در مقایسه با سینه مادر سبب می‌شود هوای بیشتری داخل معده شیرخوار شود.

 

7- بعد از اتمام شیرخوردن چه مدت باید صبر كنیم تا شیرخوار آروغ بزند؟

حداكثر 20 دقیقه بعد از پایان شیردهی. بهتر است قبل از این مدت شیرخوار را نخوابانید. بهتر است او را سردوش بگذارید یا اگر واقعا سرتان شلوغ است برای چند دقیقه‌ای او را به شكم بخوابانید. البته در این حالت باید مراقب او باشید.

 

8- چرا خواباندن شیرخواری كه آروغ نزده، اشتباه است؟

شیرخواری كه آروغ نزده خوابی پریشان و ناآرام دارد و مدام بیدار می‌شود. برای اینكه فرزندتان راحت بخوابد كافی است چند دقیقه بعد از اتمام شیردهی او را درآغوش نگه دارید و آرام با او صحبت یا صورتش را نوازش كنید یا تكان‌اش دهید تا در نهایت باد گلو بزند و آرام بخوابد.
تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ