پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

زنی که به خانه ها میرفت و ماساژ میداد میلیونر شد + عکس زنی که به خانه ها میرفت و ماساژ میداد میلیونر شد + عکس رمز موفقیت سریال کلاه قرمزی رمز موفقیت سریال کلاه قرمزی عظیم ترین هواپیمای جهان آماده برای پرواز عظیم ترین هواپیمای جهان آماده برای پرواز انتشار عکس های ازدواج شرک و فیونا انتشار عکس های ازدواج شرک و فیونا این فرد در خواب 2000 نفر آمده! +عکس این فرد در خواب 2000 نفر آمده! +عکس زندگی صمیمی یک خانواده با گرگ های وحشی + عکس زندگی صمیمی یک خانواده با گرگ های وحشی + عکس ادرار درمانی چندش آور در چین + عکس ادرار درمانی چندش آور در چین + عکس رشد عجیب دانه‌ گیاه 32 هزار ساله در کشور روسیه +‌ عکس رشد عجیب دانه‌ گیاه 32 هزار ساله در کشور روسیه +‌ عکس آرزوی ازدواج همجنس بازان در ایران آرزوی ازدواج همجنس بازان در ایران اکثریت مردم برای دیدن این نقاشی سر و دست می شکنند اکثریت مردم برای دیدن این نقاشی سر و دست می شکنند دختر شایسته 2013 که روزی زشت ترین دختر مدرسه بود دختر شایسته 2013 که روزی زشت ترین دختر مدرسه بود ناگفته های انریکه ایگلسیاس خواننده معروف درباره ظاهرش ناگفته های انریکه ایگلسیاس خواننده معروف درباره ظاهرش توله سگ هایی که در اینترنت غوغا به پا کردند توله سگ هایی که در اینترنت غوغا به پا کردند سالاد های هنرمندانه و غول آسا (عکس) سالاد های هنرمندانه و غول آسا (عکس) شتر سواری زیباترین دختر شایسته در سواحل دوبی (عکس) شتر سواری زیباترین دختر شایسته در سواحل دوبی (عکس) مراسم عجیب ازدواج زنی بخاطر کمبود خواستگار + عکس مراسم عجیب ازدواج زنی بخاطر کمبود خواستگار + عکس پیوند فک مصنوعی تیتانیومی برای یک لاک پشت پیوند فک مصنوعی تیتانیومی برای یک لاک پشت این خانم 97 ساله شکارچی از زندگی خود می گوید این خانم 97 ساله شکارچی از زندگی خود می گوید مصاحبه جذاب با دختر پرنده ایرانی + عکس مصاحبه جذاب با دختر پرنده ایرانی + عکس تصویر زیبای افطار پزشک جراح در اتاق عمل تصویر زیبای افطار پزشک جراح در اتاق عمل

دانستنی های خرید مبل

مجموعه : دکوراسیون

دانستنی های خرید مبل


آنچه باید هنگام خرید مبلمان به آن توجه كنید:

 

 

 

1- بررسی نوع چوب:

 

نوع چوب به كار رفته در مبلمان حائز اهمیت است. چوب به كار رفته در مبلمان، باید از یك نوع باشد (از یك گونه چوبی) زیرا مقاومت‌ها و كشش‌های چوب‌ها با یكدیگر متفاوت است.

البته می‌توان از چوب‌هایی كه دارای مقاومت‌های نزدیك به یكدیگر باشند استفاده كرد.

 

 

2- گره در چوب:

 

یكی از مشكلات موجود در چوب، گره در آن است. بسته به نوع چوب مصرفی و محل گره، مقاومت‌های مربوط به آن متفاوت است.
چوب روسی كه در ایران اكثرا برای ساخت مبلمان استفاده و چوب درجه 2 محسوب می‌شود دارای گره‌های فراوانی است.
اگر محصول خریداری شده از چوب روسی است، باید به محل گره و بزرگی و كوچكی آن توجه كرد. گره دارای بافتی جداگانه از چوب است و ممكن است در هنگام حمل و نقل یا جابه‌جایی، از جای خود خارج شود و زیبایی مبل را به مخاطره اندازد.

بسیاری از مردم گره را به عنوان زیبایی می‌شناسند ولی در واقع یك نوع عیب به حساب می‌آید. البته اگر از چوب مرغوب روسی و درجه یك استفاده شود، در صد گره در آن پایین است.

 

 

3- محل گره در چوب:

 

اگر گره در پایه‌های مبلمان بوده یا شل باشد، پس از مدتی از جای خود خارج می‎شود.
زیرا الیاف گره از الیاف چوب جداست، بنابراین سطح مقطع چوب را كم كرده و باعث شكست پایه مبلمان می‌شود.
همچنین اگر گره در محل اتصال دو پایه(قیدها) كه بیشترین فشار عمود بر الیاف را تحمل می‌كند وجود داشته باشد، پس از مدتی، قید دچار مشكل خواهد شد.

 

 

4- گره درچوبهای سوزنی برگ و پهن برگ:

 

بسته به نوع بزرگی و كوچكی گره در چوب پهن‌برگان و سوزنی‌برگان، مقاومت‌های آنها نیز تغییر می‌كند.

وجود گره در چوب پهن‌برگان مشكل خاصی را ایجاد نمی‌كند زیرا چوب پهن‌برگان دارای مقاومت‌های كافی برای ساخت مبلمان و انواع محصولات چوبی هست.
البته این مقاومت به میزان بزرگی و كوچكی گره بستگی دارد، هرچه گره بزرگتر باشد مشكلات به وجود آمده نیز بیشتر می‌شود.
در چوب سوزنی‌برگان، به علت وجود شاخه‌های فراوان، اثر گره بسیار دیده می‌شود.
در انتخاب محصول ساخته شده با چوب سوزنی‌برگان باید بسیار دقت شود، زیرا این چوب از نظر مقاومتی ضعیف است و باید نهایت دقت را در انتخاب محصول ساخته شده داشت.

 

 

5- بررسی محل اتصال:

 

بررسی محل اتصال یكی از موارد حائز اهمیت در خرید مبلمان است.
اگر اتصالات مربوط به قطعه ساخته شده به یكدیگر چفت نشده باشند، امكان شكست در محل اتصال به وجود می‌آید.
در محل اتصال، نباید ترك یا درز پر شده یا بتونه باشد زیرا احتمال شكست بالا می‌رود.

دو چوب متصل به هم باید كاملا از لحاظ چفت بودن بررسی شوند تا درزی مابین محل اتصال وجود نداشته باشد و دو چوب متصل به هم، ضخامت یكسانی داشته باشند.

 

 

6- رنگ روی محصولات چوبی:

 

اگر نوع چوب در موقع خرید مبل برای شما حائز اهمیت است، مبلی را انتخاب كنید كه رنگ روی آن از رنگهای شفاف باشد.
مانند (پلی استر و غیره) زیرا به خوبی بافت و نوع چوب مشخص ‌شده و تمام موارد ذكر شده در آن دیده می‌شود.

اگر رنگ برای شما حائز اهمیت است، از مبلمان با رنگهای پوششی استفاده كنید ولی نوع چوب به دلیل پوشش رنگی مشخص نمی‌شود، البته اگر به امر چوب شناسی وارد هستید، از جایی كه چوب رنگ نشده می‌توان به نوع چوب پی‌برد. رنگهای پوششی شامل رنگ روغنی، رنگ‌های مرمری و غیره است.

 

 

7- تغییر رنگ زمینه چوب:

 

به طور كلی چوب دارای زمینه رنگ واحدی است.

هر نوع تغییر رنگ در زمینه چوب كه توسط حمله قارچ‌ها صورت می‌گیرد، یك نوع عیب به حساب می‌آید.

این عیب به صورت تغییر رنگ زمینه چوب است كه عمدتاً به رنگهای زرد و رگه‌هایی مثل نخ سیاه رنگ دیده می‌شود.
این تغییر رنگ در زیر رنگ‌های شفاف ایجاد می‌شود. البته نوع ضعیف آن، باعث تغییر در مقاومت‌های اصلی چوب نمی‌شود ولی نوع قوی آن باعث خورده شدن چوب می‌شود كه معمولا در زیر رنگ‌های پوششی به چشم نمی‌خورد.

بعضی از فروشندگان مبلمان، از آن به عنوان زیبایی یاد می كنند كه در این صورت، باید در كل چوب، یك دست باشد.

 

 

8- خط‌های نیم دایره یا دایره روی محصولات چوبی:

 

این خطها از ماشین پوست زدن (دستگاه سنباده‌زنی كه به صورت دوار است) بر روی چوب باقی می‌ماند كه باید با سنباده زدن از بین برود. در صورت مشاهده این گونه خطها، بدانید كه محصول به خوبی پرداخت نشده است و در زیر هر نوع رنگی خود را نشان می‌دهد.

 

 

9- مشاهده بتونه در زیر رنگ:

 

بتونه ماده‌ای است برای پر كردن خلل و فرج موجود در چوب، اما نه هر خلل و فرجی.

پر كردن چوب به وسیله بتونه در جاهایی كه چوب ترك بزرگی خورده یا شكسته شده است درست نیست؛ از آنجا كه این ترك‌ها با بتونه پر شده و سطح كار رنگ شده از دید خارج است، احتمال شكست در آن محل وجود دارد.

بتونه در زیر رنگ‌های پوششی دیده نمی‌شود و مورد استفاده آن در محصولاتی است كه روی سطح آنها رنگ شفاف قرار دارد. بتونه باید كاملا هم رنگ چوب باشد تا در زیر رنگ خود را نشان ندهد.

 

 

10- یك‌سطح بودن پایه‌ها:

 

از یك سطح بودن پایه‌های مبلمان خود اطمینان حاصل كنید، چون در صورت مساوی نبودن آنها، فشار به قسمت‌های عقب و جلوی مبل وارد آمده و مبل دچار پیچیدگی می‌شود.تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ