پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

داستان واقعی از پرستاران نابینا و ناشنوای ایرانی داستان واقعی از پرستاران نابینا و ناشنوای ایرانی نوجوانانی که دنیا را تکان دادند (عکس) نوجوانانی که دنیا را تکان دادند (عکس) پسر هندی 6 ساله رکورد اسکیت سواری را شکست + عکس پسر هندی 6 ساله رکورد اسکیت سواری را شکست + عکس ازدواج عجیب این پسر 20 ساله با سگ ماده (عکس) ازدواج عجیب این پسر 20 ساله با سگ ماده (عکس) عشق به آنجلینا جولی باعث لاغر شدن این دختر شد + عکس عشق به آنجلینا جولی باعث لاغر شدن این دختر شد + عکس زن زیبایی که طی 8 ماه 2 بار زایمان کرد!؟ زن زیبایی که طی 8 ماه 2 بار زایمان کرد!؟ واژه (پدر سوخته) از کجا آمده است!؟ واژه (پدر سوخته) از کجا آمده است!؟ دسته کلیدی جالب مخصوص افراد حواس پرت + عکس دسته کلیدی جالب مخصوص افراد حواس پرت + عکس این خانم سالانه 36 لیتر سس کچاب مصرف میکنه ! این خانم سالانه 36 لیتر سس کچاب مصرف میکنه ! تصاویری از زندگی این خانم که سر به بیابان گذاشت تصاویری از زندگی این خانم که سر به بیابان گذاشت جوک جدید و واکنش خنده دار مردم به قطع رابطه با ایران جوک جدید و واکنش خنده دار مردم به قطع رابطه با ایران گرفتن پارتی شبانه با میمون های آزمایشگاهی!! گرفتن پارتی شبانه با میمون های آزمایشگاهی!! دختر متفاوت و خاصی که با کارهایش معلولیت خود را پنهان کرد دختر متفاوت و خاصی که با کارهایش معلولیت خود را پنهان کرد طراحی جالب و جذاب قلب روی ساپورت دخترانه +عکس طراحی جالب و جذاب قلب روی ساپورت دخترانه +عکس سر آدم از نوع نان (عکس) سر آدم از نوع نان (عکس) رکورد زبان درازترین زن دنیا شکسته شد رکورد زبان درازترین زن دنیا شکسته شد عجیب و طولانی ترین رکوردهای ثبت شده در دنیا (عکس) عجیب و طولانی ترین رکوردهای ثبت شده در دنیا (عکس) آثار هنری استاد حجت ا…شكيبا آثار هنری استاد حجت ا…شكيبا این دختر تهرانی از برج 27 طبقه آویزان شده این دختر تهرانی از برج 27 طبقه آویزان شده همسر فوتبالیست معروف پس از زایمان جفت جنینش را خورد +عکس همسر فوتبالیست معروف پس از زایمان جفت جنینش را خورد +عکس

چرا خاله محبوب تر از عمه است؟

چرا خاله محبوب تر از عمه است؟


معمولا در بین اقوام، "خاله" از جایگاه خاصی برخوردار است. خاله محبوبیت ویژه ای دارد. از برخی ضرب المثلهای فارسی پیداست که خانه ی خاله یعنی جایی که می توان در آن راحت بود و خودمانی رفتار کرد. لذا در جاهایی که برای رعایت قوانین، سختگیری می شود اصطلاحا می گویند اینجا خانه خاله نیست!

 

خاله و خواهر زاده

اما چرا خانه ی خاله جای راحت، و رابطه خاله و خواهرزاده رابطه ای موفقتر و عالیتر از دیگر روابط قوم و خویشی است؟ این بحث وقتی ارزش پیدا می کند که بتواند از این رابطه، قوانینی منطقی برای حل مشکلات افراد با دیگر اقوام به دست دهد.

 

گفتنی است ارتباط بین خواهران، رابطه ای است که چه به کمک غریزه و چه به لطف عادت و دوستی دوران کودکی، بسیار عمیق و قوی است. محبت خواهران به خواهر زاده ها مثل محبت به کودکی خویش است. بنابراین عواطف دیگری هم در تقویت این محبت دخالت می کنند. البته همین چیزها می تواند در روابط عمو و برادر زاده هم صدق کند ولی معمولا رابطه های عاطفی خواهران بسیار قویتر از برداردان است. لذا رابطه ی بین خاله و خواهر زاده امتیازی خاص پیدا می کند.

 

از طرفی ارتباط عمیق کودک و مادر، عواطف آن دو را اگر نگوییم یکی می کند، بسیار به هم شبیه و نزدیک می کند. کودک در اثر انس و تماس دائمی با مادر خلق و خو و احساسات او را به خود جذب می کند و به مرور مثل مادر می شود. روابط عاطفی مادر با دیگران و نگاه او به نسبتهای مختلف خانوادگی، اساس جهت گیری های عاطفی کودک می شود. بنابراین رابطه ی مثبت بین کودک و خاله با تاثیرگذاری مادر شکل می گیرد. محبت که شکل گرفت با عکس العمل و تکرار، تقویت می شود و از آنجا که معاشرت خواهران با یکدیگر زیاد است و جزء معاشرتهای دسته اول است، خودمانی شدن و همدل شدن خاله و خواهر زاده به آسانی شکل می گیرد.

 

(البته روابط عاطفی مادر و مادربزرگ قویتر از روابط مادر و خاله است اما محبوبیت مادر بزرگ مثل محبوبیت خاله زبانزد نیست. چرا که دوستی زنان با خواهرانشان همه جانبه تر است. از طرفی کهولت سن مادربزرگها بعضا آنها را کم حوصله می کند. علاوه بر این، همه از نعمت مادر بزرگ برخوردار نیستند.)

 

بنابر آنچه گفته شد به نظر می رسد که نقش والدین مخصوصا مادر در چگونگی ارتباط ما با اقوام مهم و تاثیر گذار است. این مادر است که کمیت و کیفیت روابط ما را با دیگران شکل می دهد و تداوم آن را به خودمان می سپارد. مادران باید توجه داشته باشند که فرزندان به داشتن روابط خوب با همه ی اقوام نیاز دارند. مادرانی که مهارتهای ارتباطی را به فرزندانشان نمی آموزند، و تنها آنها را با اقوام نزدیک خودشان مانوس می سازند، در آینده فرزندانشان را برای داشتن روابطی سالم و موفق با خانواده و اقوام همسر نیز دچار مشکل می کنند.

بچه ها باید خویشتن داری مادر را در مشکلاتی که از ارتباط با اقوام دورتر حاصل می شود را ببینند و بیاموزند. باید وفاداری پدر را نیز نسبت به اقوامش درک کنند و از او رسم وفا بیاموزند

 

دیگران نیز باید بیاموزند که برای اقوام خود مثل خاله باشند. مثل یک خاله ی مهربان محبتشان را ابراز کنند. مثل خاله که به بچه های خواهرزاده اش محبت می کند، به بچه های دیگران محبت کنند. اگر می خواهیم روابط خوبی با همه اقوام داشته باشیم باید به کودکان هم محبت کنیم و محبتمان را در دل کودکان یکدیگر بکاریم. این کار محبت را از ساقه به ریشه منتقل می کند.

 

متاسفانه در میهمانی های ما کودکان دیده نمی شوند. معمولا کودکان را کنار می زنند و به بازی با هم مشغول می کنند یا به گونه ای ساکت و سرکوب می کنند.

 

همین کودکان نسل آینده و معین کننده ی روابط آینده هستند. پس با دوراندیشی برای تداوم روابط در آینده به کودکان محبت کنید. گاهی که به میهمانی می روید دقایقی از وقتتان را هم صرف محبت به کودکان کنید. این کار برای خودتان هم شیرین خواهد بود. بچه ها خیلی زود در مقابل محبت واکنش نشان می دهند. بچه ها کسانی که در جیبشان شکلات است دوست دارند. بچه ها دلشان می خواهد نقاشیهایشان را به بزرگتر ها نشان دهند. بچه ها دوست دارند در جمع بزرگتر ها حضور داشته باشند و حرف بزنند. کسی که این کارها را می کند هر که باشد مثل خاله عزیز است.

منبع: تبیان
تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ