پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

دختری با مدل های موی بسیار زیبا و جذاب دختری با مدل های موی بسیار زیبا و جذاب چطور در پیش دیگران باهوش به نظر برسیم؟! چطور در پیش دیگران باهوش به نظر برسیم؟! علاقه اقایان به مصرف لوازم ارایشی !!! علاقه اقایان به مصرف لوازم ارایشی !!! به چه روش هایی یک عروس خوش اندام باشیم؟ به چه روش هایی یک عروس خوش اندام باشیم؟ انواع متن های مناسب برای تقدیرنامه اداری و دانش آموزی انواع متن های مناسب برای تقدیرنامه اداری و دانش آموزی جنجال دیده شدن یک شهر معلق در آسمان چین + تصاویر جنجال دیده شدن یک شهر معلق در آسمان چین + تصاویر مطالب جالبی که درباره گربه ها نمی دانستید مطالب جالبی که درباره گربه ها نمی دانستید این مرد بدون هیچ وسیله ای پلنگ را کشت این مرد بدون هیچ وسیله ای پلنگ را کشت این خانم تنها 3 نوع ماده غذایی مصرف می کند این خانم تنها 3 نوع ماده غذایی مصرف می کند مرز حریم های شخصی خود را مشخص کنید مرز حریم های شخصی خود را مشخص کنید دردسری که چین برای ملکه زیبایی کانادا ساخت + عکس دردسری که چین برای ملکه زیبایی کانادا ساخت + عکس این مرد دارای بزرگترین بازوهای دنیا است (عکس) این مرد دارای بزرگترین بازوهای دنیا است (عکس) ترس خانم بازیگر از سینه های بزرگ و عجیب خود + عکس ترس خانم بازیگر از سینه های بزرگ و عجیب خود + عکس آغوش گرفتن مجازی عجیب و جالب ترین رکورد گینس آغوش گرفتن مجازی عجیب و جالب ترین رکورد گینس فداکاری این زوج مهربان برای درمان سگ بیمارشان + عکس فداکاری این زوج مهربان برای درمان سگ بیمارشان + عکس اختراع این دختر باهوش سکسکه را متوقف می کند + عکس اختراع این دختر باهوش سکسکه را متوقف می کند + عکس همه زنان این روستا دو جنسه هستند همه زنان این روستا دو جنسه هستند معرفی مخوف و وحشتناک ترین زندان های دنیا + عکس معرفی مخوف و وحشتناک ترین زندان های دنیا + عکس زیباترین ستاره های خوش تیپ و خوش اندام این روزها زیباترین ستاره های خوش تیپ و خوش اندام این روزها پسربچه 8 ساله هندی با دست های غول آسا + عکس پسربچه 8 ساله هندی با دست های غول آسا + عکس

ازدواج های ناخوشایند در خانواده های آشفته

ازدواج های ناخوشایند در خانواده های آشفته


دختران و پسران زیادی هستند که احساس می کنند خانواده شان در جریان ازدواج باری روی دوششان هستند و مایه سرشکستگی شان شده اند. داشتن پدر معتاد، برادر خلافکار، والدینی که همیشه اختلاف دارند، زندان بودن یکی از اعضای خانواده و هزار و یک مشکل دیگر می تواند واقعا روی آینده ازدواج یک جوان تاثیر بگذارد. اگر شما هم جزو یکی از این افراد هستید، بد نیست چند نکته مهم را درباره ازدواج تان بدانید.

 
 

طلاق والدین

 

اگر فرزند طلاق هستید با توضیح دادن دلایل طلاق والدین تان برای خانواده ی طرف مقابل می توانید باعث شوید که موقعیت تان بهتر درک شود. متاسفانه برچسبی که اغلب به بچه های طلاق می خورد، این است که زن یا مرد زندگی نیستند یا آخر و عاقبت زندگی با آنها شبیه پدر و مادرشان می شود. پرچسب نامنصفانه ای که گریز از آن، تا حد زیادی با طرز برخورد خودتان، تسلط داشتن بر هیجانات به خصوص خشم و پرخاشگری و عاقلانه رفتار کردن می توانید آن را تغییر دهید.

 

بدانید که به هر حال قضیه طلاق والدین تان باعث ایجاد شبهه برای خانواده ی طرف مقابل می شود پس سعی کنید در جلسات خواستگاری ضمن مطرح کردن به موقع این موضوع در جهت روشن شدن ذهن طرف مقابل بکوشید.

 

از پدر و مادرتان بخواهید در جلسات خواستگاری شما حضور داشته باشند و مدتی اختلافات گذشته خود را به خاطر آینده شما کنار بگذارند.

 

اگر ناپدری یا نامادری دارید ذهن خود را از تصوّرهای منفی نسبت به آن ها خالی کنید. اگر به خیرخواهی و درایت شان پی برده اید، آن ها می توانند تأثیر بسزایی در پر کردن جای خالی پدر و مادرتان در جلسات خواستگاری داشته باشند.

 

طلاق آسان ترین راه اما آخرین راه حل است، بنابراین مراقب باشید طلاق والدین و فکر کردن به آن به عنوان راه حل مشکلات، شما را سست اراده و ضعیف نکند و قبح این عمل برایتان نریزد.

 

اگر آوازه اختلافات والدین تان همه جا پیچیده است سعی کنید در جلسات خواستگاری در اشاره ای مناسب صورت واقعی این اختلافات را توضیح دهید. اما زیاده روی نکنید. سر بسته بگویید که در هر خانواده ای اختلاف وجود دارد و در خانواده شما این قضیه بیشتر است که دلیل آن هم اختلاف سنی، اختلاف تحصیلی، اختلاف عقیده و… پدر و مادرتان است

 

اختلاف والدین

 

اختلاف والدین هم از آن دردسرهایی است که شدیدا روی زندگی آینده شما سایه می اندازد. مراقب باشید تجربه اختلاف والدین تان شما را نسبت به ازدواج بدبین نکند. اختلاف والدین تان می تواند برای شما آینه عبرتی باشد که دچار آن مشکلات نشوید.

 

مردان و زنان خوب و سازگار که سال ها را با خوشی کنار هم سپری کرده اند بسیارند، پس عینک بدبینی نسبت به ازدواج و جنس مخالف را از چشم بردارید. مراقب باشید در لجبازی والدین در مورد ازدواج شما، شما قربانی نشوید. در این مورد از بزرگ ترهای فامیل برای گفتگو با آنها کمک بگیرید.

 

اگر آوازه اختلافات والدین تان همه جا پیچیده است سعی کنید در جلسات خواستگاری در اشاره ای مناسب صورت واقعی این اختلافات را توضیح دهید. اما زیاده روی نکنید. سر بسته بگویید که در هر خانواده ای اختلاف وجود دارد و در خانواده شما این قضیه بیشتر است که دلیل آن هم اختلاف سنی، اختلاف تحصیلی، اختلاف عقیده و… پدر و مادرتان است. اما توضیح دهید که شما از این اشتباهات درس می گیرید و مراقبید که این فرم زندگی در زندگی شما هم تکرار نشود.
 

فوت والدین

 

اگر یکی از والدین خود را به تازگی از دست داده اید و قبل از این واقعه یا بعد از آن تصمیم به ازدواج گرفته اید، بهتر است تا مدتی این امر را به تأخیر بیندازید تا ضمن باز یافتن روحیه ی خود و خانواده تان حرمت ها نیز حفظ شود.

 

فقدان یک یا هر دوی والدین اگر چه برای شما خلأی ایجاد کرده است اما مانعی بر سر راه ازدواج تان محسوب نمی شود بلکه با اقدام به امر ازدواج می توانید خود را از افسردگی ها، ناراحتی ها و تنهایی ناشی از فوت والدین رها سازید.

 

اعتیاد و بزهکاری و حبس

 

– اگر یکی از والدین یا هر دوی آن ها اعتیاد دارند بدانید مادامی که فرد موفق به ترک نشده است و اقدامات شما و دیگر اعضا در ترک دادن وی ثمری نداشته است برای شما بهتر است که در صورت وجود موقعیتی مناسب تصمیم به امر ازدواج بگیرید، اما آگاه باشید فرد نامناسب را به عنوان راه فرار انتخاب نکنید تا پشیمان نشوید.

 

– اگر احساس می کنید سایه بدنامی اعتیاد، انحراف اخلاقی، بزهکاری یا حبس والدین تان زندگی حال و آینده شما را تهدید می کند بهتر است برای آنکه به طرف مقابل تان اطمینان دهید که شخصیت شما جدا از فضای حاکم بر خانواده تان است، توانایی های فردی خود را افزایش دهید، به دنبال وجهه ی اجتماعی مثبتی برای خود در جامعه باشید و در یک کلام شخصیتی قوی، جدا از خانواده برای خود ترسیم کنید.

 

– تلاش خود را به کار برید تا فردی که دچار اعتیاد شده است را به سمت ترک و بهبودی سوق دهید. حتی اگر برای اینکار ازدواج شما به تعویق افتد ارزشش را دارد، چون شما با داشتن یک خانواده سالم، مقبول ترید تا خانواده ای که دچار اعتیاد است.

منبع:  کتاب آیینه و شمعدان
تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ