پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

317 خیابان دنیا به نام این سرباز شد + عکس 317 خیابان دنیا به نام این سرباز شد + عکس آیا تخم مرغ گندیدیه فایده دارد و قابل خوردن است؟ آیا تخم مرغ گندیدیه فایده دارد و قابل خوردن است؟ جشن بلوغ دختران و پسران 20 ساله در ژاپن (عکس) جشن بلوغ دختران و پسران 20 ساله در ژاپن (عکس) دلیل خودکشی باورنکردنی بهترین سرآشپز جهان +عکس دلیل خودکشی باورنکردنی بهترین سرآشپز جهان +عکس دختری که به خاطر عروسک کیتی نمی تواند مرد رویاهایش را بیابد دختری که به خاطر عروسک کیتی نمی تواند مرد رویاهایش را بیابد اظهار نظر احمقانه جوسی کانینگهام از دختردار شدنش + عکس اظهار نظر احمقانه جوسی کانینگهام از دختردار شدنش + عکس از خوانندگی تا بازی در ورزشی فوق العاده خشن و مردانه!! از خوانندگی تا بازی در ورزشی فوق العاده خشن و مردانه!! این دختر با دو شخصیت متفاوت همه را مجذوب خود کرد این دختر با دو شخصیت متفاوت همه را مجذوب خود کرد اولین خلبان زن زیبای جهان اولین خلبان زن زیبای جهان تصاویر زیبای انعکاس آینه در کویر ایران تصاویر زیبای انعکاس آینه در کویر ایران عکس های دختران زیبای نروژی در خدمت سربازی اجباری عکس های دختران زیبای نروژی در خدمت سربازی اجباری عشق جالب 63 ساله در 8 ساعت خاموش شد +عکس عشق جالب 63 ساله در 8 ساعت خاموش شد +عکس پرستاری از پدر و مادر حتی در خوابگاه دانشگاه (عکس) پرستاری از پدر و مادر حتی در خوابگاه دانشگاه (عکس) چند نوع از خوراکی های دنیا که عجیب واقع شدند (عکس) چند نوع از خوراکی های دنیا که عجیب واقع شدند (عکس) میلیاردر شدن 2 ایرانی با پیراهن قاچاقچی معروف ال چاپو +عکس میلیاردر شدن 2 ایرانی با پیراهن قاچاقچی معروف ال چاپو +عکس تصاویر دختر بدون فک قبل و بعد از عمل تصاویر دختر بدون فک قبل و بعد از عمل عکس رقص جنجالی پسربچه عربستانی با دختر آمریکایی عکس رقص جنجالی پسربچه عربستانی با دختر آمریکایی مردها با دیدن قد و هیکل این زن پا به فرار میگذارند + عکس مردها با دیدن قد و هیکل این زن پا به فرار میگذارند + عکس با ابریشم بافی در ایران آشنا شویم با ابریشم بافی در ایران آشنا شویم خیانت جنجالی هایدی کلوم مانکن معروف به همسرش + عکس خیانت جنجالی هایدی کلوم مانکن معروف به همسرش + عکس

معرفی غسل های دخترانه

مجموعه : مذهبی

معرفی غسل های دخترانه


غسلهاى واجب هفت غسل هستند. یكى از آنها ((غسل حیض)) است.

غسل حیض:

1- حیض خونى است كه غالبا در هر ماه چند روزى از رحم زنها خارج مى شود, و زن را در موقع دیدن خون حیض حائض مى گویند.

2- خون حیض (1) در بیشتر اوقات غلیظ و گرم و رنگ آن (2) سرخ مایل به سیاهى یا سرخ تیره است و با فشار و كمى سوزش بیرون مىآید.

3- مدت حیض كمتر از سه روز و بیشتر از ده روز نمى شود, و اگر مختصرى هم از سه روز كمتر باشد حیض نیست .(3)

4- باید (4) سه روز اول حیض پست سر هم باشد, پس اگر مثلا دو روز خون ببیند و یك روز پاك شود و دوباره یك روز خون ببیند حیض نیست.

توجه

هنگامى كه خون حیض بیرون مىآید, دختر و یا زن در حالت ((رِگل)) یا ((عادت ماهانه)) و یا ((پِریود)) به سر مى برد. پس از آنكه دختران از عادت ماهانه و خون حیض پاك شدند, باید براى كارهایى مانند نماز كه نیاز به طهارت و پاكیزگى داند غسل كنند و وضو هم بگیرند.

نمازهاى یومیه اى (5) كه زن در حال حیض نخوانده قض ندارد, ولى روزه هاى واجب را باید قضا نماید.

چیزهایى كه بر حائض حرام است

چند چیز بر حائض حرام است. برخى از آن ها عبارتند از:

اول: رساندن جایى از بدن به خط قرآن یا به اسم خدا و اسامى مباركه پیامبران و امامان (6)علیهم السلام كه بنابر احتیاط واجب(7) حكم اسم خدا را دارد. (8)

دوم: رفتن در مسجد الحرام (در مكه) و مسجد پیغمبر صلى الله على و اله (در مدینه) (9) اگر چه از یك در داخل و از در دیگر خارج شود.(10)

سوم: توقف (11) در مساجد دیگر, ولى اگر از یك در داخل و از در دیگر خارج شود, یا براى برداشتن چیزى برود (12) مانعى ندارد. و احتیاط واجب آن است كه در حرم امامان هم توقف نكند.(13)

چهارم: (14) گذاشتن چیزى در مسجد.(15)

پنجم: خواندن (16) سوره اى كه سجده واجب دارد و آن چهار سوره است:

اول: سوره سى و دوم قرآن (,, (=الف, لام, میم, تنزیل یا همان سوره سجده)).

دوم: سوره چهل و یكى (حم سجده (=حائ, میم, سجده یا همان سوره فصلت)).

سوم: سوره پنجاه و سوم (و النجم (یا همان سوره نجم)). و اگر یك حرف (17) از این چهار سوره را هم بخواند حرام است.

ششم: عبادتهایى كه مانند نماز باید ب وضو یا غسل یا تیمم به جا آورده شود, (18) ولى به جا آوردن عبادتهایى كه وضو و غسل و تیمم براى آن ها لازم نیست, مانند نماز میت مانعى ندارد .

براى دانستن موارد دیگر به رساله ی توضیح المسائل مرجع تقلید خود مراجعه كنید.

1- زنجانى: خون حیض در بیشتر اوقات, زیاد و گرم و تازه و رنگ آن سیاه یا سرخ تیره است و با فشار و سوزش بیرون مىآید.

2- بهجت: رنگ آن سرح مایل به سیاه یا سرخ است.تبریزى: رنگ آن سیاه یا سرخ است. مكارم: رنگ آن تیره یا سرخ است.

3- زنجانى: و مراد از روز در اینجا مدت 24 ساعت است, نه روز در مقابل شب .

4- زنجانى: در این مسائله توضیح مفصلى دارند كه مقلدان ایشان به مسائله 447 رساله شان مراجعه كنند.

5- نمازهاى یومیه, نمازهاى شبانه روزى كه در پنج نوبت صبح, ظهر, عصر, مغرب, عش خوانده مى شود.

6- بهجت: و اسم حضرت زهرا 3 به طورى كه در وضو گفته شد

7- تبریزى: قید (احتیاط واجب) را ندارد, بلكه تمام مسائله به صورت فتواست.

8- زنجانى: رساندن جایى از بدن خود به خط قرآن و بنا بر احتیاط به اسم خدا و صفات خاصهئ او (مانند رحمان) به هر لغت كه باشد, مگر پولى كه بر آن, نام خدا نوشته شده باشد كه دست زدن به آن اشكال ندارد, و احتیاط مستحب آن است كه به اسم پیغمبران و امامان و حضرت زهر علیه السلام نیز نرساند.

9- زنجانى: و حرم امامان علیهم السلام… و مراد از حرم امامان محوطه اى است كه ضریح مقدس و قبر مطهر در آن قرار دارد نه تمام رواقها یا صحنه ها.

.

10- بهجت: و همچنین داخل شدن به آنجا براى برداشتن چیزى بنا بر احوَط .

11- زنجانى: داخل شدن در مساجد دیگر مگر از یك در داخل و از در دیگر خارج شود.

12- تبریزى: عبارت (براى برداشتن چیزى برود) را ندارد .

13- بهجت: بلكه (در حرم امامان) عبور نیز ننماید و همچنین در رواقها(ى حرم).

14- مكارم: داخل شدن در مسحد براى گذاشتن چیزى در آن.

15- تبریزى: یا داخل شدن در آن براى برداشتن چیزى.

16- تبریزى: خواندن هر یك از آیات سجده واجب .مكارم: خواندن یكى از آیات سجده, ولى خواندن غیر آیه سجده از سورهئ سجده مانعى ندارد. زنجانى: خواندن هر یك از آیات سجدهئ واجب و آن در چهار سوره است:

اول: سوره 32, آیه ;15

دوم: سوره 41, آیه 37 ;

سوم: سوره 53, آیه آخر ;

چهارم: سوره 96, آیه آخر. بلكه بنا بر احتیاط خواند آیات دیگر یا قسمتى از یك آیه سوره سحده نیز جایز نیست.

17- بهجت: اگر یك كلمه از این چهار سوره را هم بخواند حرام است.

18- زنجانى: و در مدتى كه حائض مى باشد یا محكوم به حائض بودن مى باشد, اگر عبادتى – ولَو رَجائَ – به جا آورد معصیت كرده است.

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ