پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

دختر جوان چهار ساعت به دور خود چرخید و معروف شد دختر جوان چهار ساعت به دور خود چرخید و معروف شد عدم رضایت این دختر پس از 100 عمل جراحی زیبایی عدم رضایت این دختر پس از 100 عمل جراحی زیبایی دخترانی که به فکر شوهران کرایه ای هستند + عکس دخترانی که به فکر شوهران کرایه ای هستند + عکس آیا این زن آدم فضایی است ؟ آیا این زن آدم فضایی است ؟ ثروتمندترین مردان در تاریخ جهان را بشناسید ثروتمندترین مردان در تاریخ جهان را بشناسید تصاویر زن 7 هزار ساله تهرانی تصاویر زن 7 هزار ساله تهرانی عکس واژن زنان روی لباس خواننده مشهور جنجالی شد عکس واژن زنان روی لباس خواننده مشهور جنجالی شد این زن با صدای قلب نوزادش جان دوباره گرفت این زن با صدای قلب نوزادش جان دوباره گرفت پنج دختر عجیب 19 ساله  امریکایی جن گیر + عکس پنج دختر عجیب 19 ساله امریکایی جن گیر + عکس رابطه عاشقانه شاعر مشهور با دو خواهر (عکس) رابطه عاشقانه شاعر مشهور با دو خواهر (عکس) زنی که پس از 90 سال به آرزوی از دست رفته اش رسید زنی که پس از 90 سال به آرزوی از دست رفته اش رسید اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11) اقدامات باورنکردنی رکوردهای کتاب گینس (11) زنی عجیب که با معجزه باردار شد + عکس زنی عجیب که با معجزه باردار شد + عکس این دختر ایرانی در آتش بازی مهارت خاصی دارد این دختر ایرانی در آتش بازی مهارت خاصی دارد سن واقعی هیفاء وهبی زیباترین خواننده زن فاش شد + عکس سن واقعی هیفاء وهبی زیباترین خواننده زن فاش شد + عکس تمام دندانهای این جوان به خاطر نوشیدن 8 لیتر نوشابه ریخت تمام دندانهای این جوان به خاطر نوشیدن 8 لیتر نوشابه ریخت مردی عجیب که با خوردن قرص به یک خانم تبدیل شد +عکس مردی عجیب که با خوردن قرص به یک خانم تبدیل شد +عکس حلقه ازدواج دردسر ساز (عکس) حلقه ازدواج دردسر ساز (عکس) اقدام شگفت انگیز این مرد با مو در آرایشگاه اقدام شگفت انگیز این مرد با مو در آرایشگاه پسری که بعد از شکست عشقی 100 کیلو لاغر شد پسری که بعد از شکست عشقی 100 کیلو لاغر شد

عروسک بازی و کودک را یکی ندانید

عروسک بازی و کودک را یکی ندانید


والدینی که بیش از حد از کودکانشان حمایت می کنند، در صورتی که بخواهند آنها از دیگران بی نیاز باشند، باید از کمک تخصصی بهره مند شوند.

 

مادر و کودک

 

شخصیت کودک همیشه به رنگ محیط عاطفی خانواده در می آید. با اینکه ، این حقیقت بدیهی و آشکار است، با این حال چندی بیش نیست که ما به رابطه موجود بین منش والدین و رفتار کودک پی برده ایم. رفتارها و خصیصه های نامطلب در رفتار والدینی ریشه دارند که بیش از حد عاطفی و بیش از حد حمایت کننده اند، اخلاق بچه گانه دارند، اغواکننده، طرد کننده، و بیش از حد وظیفه شناس هستند.

 

در این مقاله به اختصار در مورد برخی از عوامل ذکر شده ،توضیح خواهیم داد.

 

والدینی که بیش از حد عاطفی هستند : کودکانی را که والدینشان بیش از حد عاطفی هستند، به آسانی می توان شناخت. از سالهای نخستین زندگی، آموخته اند که باید با صدای بلند صحبت کنند تا کسی صدایشان را بشنود، و باید تند صحبت کنند تا کسی صحبتشان را ناتمام باقی نگذارد. آنها آشفتگی و جوشش والدینشان را بطور کامل و عینا منعکس می سازند. هم کودکان و هم والدین، غالبا از احساساتی بودن بیش از حدشان خبر ندارند و نمی دانند که همواره آماده انفجار هستند. وقتی هم که از آن اگاه می شوند، با غرور و تکبر، آن را به خصوصیات نژادیشان یا کلیشه ای بودنشان نسبت می دهند: ( می دانید، ما جد اندر جد همین طور بوده ایم.)

 

این قبیل اشخاص تا زمانی که با همتاهای فرهنگی خود بسر می برند ، آنچنان مایه دردسر دیگران نمی شوند.هر جا که پا می گذارند، جار و جنجال براه می اندازند و با بحث های طولانی خود وقت با ارزش دیگران را به هدر می دهند. این اشخاص هنگام صحبت صدایشان قوی و بلند است، اما هنگام شنیدن گوش هایشان ضعیف می شود. آنها به نظرشان آدم های شور انگیز و مجلس گرم کنی هستند، اما از تاثیر ناخوشایندی که با اعمال و گفتارشان بر دیگران می گذارند، بی خبرند.

 

این قبیل والدین شاید از لحاظ روحی مورد آزار دیگران واقع نشوند، اما برای افراد اجتماع آزاردهنده هستند. آنها نیازمند مقداری کمک تخصصی هستند تا رفتار عمومی شان را تغییر دهند.

 

والدینی که بیش از حد حمایت کننده هستند: افراط در حمایت از کودک، در اصل، به نگرانی شدید والدین نسبت به اعمال جزئی کودک گفته می شود.

 

از آن لحظه که کودک به دنیا می آید، نگرانی والدین آغاز می شود. آنچه که برای اکثر والدین امری عادی به حساب می آید، از نظر مادری که بیش از حد حمایت کننده است، مسئله مرگ و زندگی به شمار می رود. یک چنین مادری به راننده ای می ماند که هنگام راندن ماشین، کاپوت را باز می گذارد تا مراقب موتور آن باشد.

 

والدینی که بیش از حد از کودکانشان حمایت می کنند، در صورتی که بخواهند آنها از دیگران بی نیاز باشند، باید از کمک تخصصی بهره مند شوند

 

او ممکن است هر روز، چند بار، تنفس کودک را چک کند، مقدار غذای مصرفی او را اندازه بگیرد، و یا نسبت به خواب کودک نگران شود. اگر کودک سر پا بایستد، او می ترسد که بیفتد. اگر کودک بدود، او می ترسد که زمین بخورد و اسیب ببیند. و اگر کودک تب کند، او شکی نخواهد داشت که فرزندش رو به مرگ است.

 

این نوع پدر و مادر براستی در زندگیدست به فعالیت های سخت و طاقت فرسا می زنند. آنها از انجام کارهای غیر ضروری برای کودک خود باز نمی مانند. آنچه که این پدر و مادر برای کودک خود انجام می دهند، نباید خود کودک آن را انجام دهد، حتی اگر هم مایل و قادر به انجام آن باشد. این نوع مادرکودکش را بیش از حد لباس خواهد پوشاند و بیش از حد به او غذا خواهد داد.

 

خلاصه، آنچه را که کودک وظیفه دارد در زندگیش انجام دهد، مادر انجام می دهد، که همین نتایج فجیعی را به بار خواهد آورد. کودک رشد می کند، اما بالغ نمی شود. او این توانایی را بدست نمی آورد که خودش را رشد و توسعه دهد. وی بصورت بچه ای باقی می ماند که به مادرش وابسته است. از احساسات و آرزوهایی که دارد بی خبر است، و از مهارت های اولیه اجتماعی برخوردار نیست.

 

کودک

 

و از آنجا که مادر همیشه تصمیم گیرنده اش بوده است، در فکر کردن روی مسائل زندگانی دچار مشکل می شود. او نمی تواند از درون و اطراف خویش، آگاهی زیادی پیدا کند. او بین علت و معلول رابطه ای برقرار نمی کند و با توضیحات افسونگر و غیر واقعی راضی می شود.

 

والدینی که بیش از حد از کودکانشان حمایت می کنند، در صورتی که بخواهند آنها از دیگران بی نیاز باشند، باید از کمک تخصصی بهره مند شوند.

 

والدینی که اخلاق بچه گانه دارند: بعضی از زنان که مادر می شوند قادر نیستند براحتی با کودکانشان رابطه محکم و پایداری داشته باشند. آنها با کودکشان مانند کسی که با یک عروسک بازی می کند، بازی می کنند، اما قادر نیستند بار مادر بودن را بر دوش بکشند.

 

انها خودشان نیاز به مراقبت مادرانه دارند و آن را از کودکشان طلب می کنند. در این جور خانواده ها که نقش ها درهم ریخته اند، این مادرها از کودکانشان می خواهند که آنها را تامین کند و در خدمت آنها باشد. کودکان خود را ناچار می بینند که از مادر حمایت کنند، سرگرمش سازند، و برای او دلواپس باشند. و از آنجا که نمی توانند این خواسته ها را برآورده سازند، دائما احساس ناتوانی و اضطراب می کنند. آنها بدون درک معنا و مفهوم کودک بودن و با احساس گناه بزرگ می شوند و همیشه خود را سرزنش می کنند. مادرانی که از این نوع باشند، نیازمند کمک هستند تا رشد کنند و بالغ شوند.

منبع: رابطه والدین و کودکانتبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ