پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

افراد معروف اعضای بدنشان کجاست (عکس) افراد معروف اعضای بدنشان کجاست (عکس) گوریل هنرمند گیتاریست را ببینید +عکس گوریل هنرمند گیتاریست را ببینید +عکس افتتاح کافه عجیب با طراحی توالت عمومی (عکس) افتتاح کافه عجیب با طراحی توالت عمومی (عکس) ازدواج تاسف بار دختر 8 ساله با پسر 12 ساله افغانی + عکس ازدواج تاسف بار دختر 8 ساله با پسر 12 ساله افغانی + عکس کشف حجاب به فرمان رضاخان + عکس کشف حجاب به فرمان رضاخان + عکس زیباترین زن لبنان در سال 2013 انتخاب شد (عکس) زیباترین زن لبنان در سال 2013 انتخاب شد (عکس) رکورد باورنکردنی پرش با نیزه توسط پیرمرد 90 ساله (عکس) رکورد باورنکردنی پرش با نیزه توسط پیرمرد 90 ساله (عکس) وسایل دست ساز و جالب چینی ها را ببینید وسایل دست ساز و جالب چینی ها را ببینید دختران دانشگاهی در خیابان + عکس دختران دانشگاهی در خیابان + عکس پرورش گلابی جالب و به شکل بودا پرورش گلابی جالب و به شکل بودا رژیم  جالب و عجیب دختر جوانی +عکس رژیم جالب و عجیب دختر جوانی +عکس سواری گرفتن خانم معلم از بچه ها + عکس سواری گرفتن خانم معلم از بچه ها + عکس برنامه جالب دوی ماراتن روزانه این زوج مسن +عکس برنامه جالب دوی ماراتن روزانه این زوج مسن +عکس جالب ترین فستیوال ها و مسابقات آمریکایی جالب ترین فستیوال ها و مسابقات آمریکایی پیدا شدن مقبره یک زن ثروتمند آنگلو ساکسون در بریتانیا پیدا شدن مقبره یک زن ثروتمند آنگلو ساکسون در بریتانیا ساعت عنکبوتی منحصر به فرد دو کمپانی سوئیسی ساعت عنکبوتی منحصر به فرد دو کمپانی سوئیسی این دختر جوان و عجیب اعتیاد به خوردن بنزین دارد + عکس این دختر جوان و عجیب اعتیاد به خوردن بنزین دارد + عکس کشوری که مردان از زنان کتک می خورند!! کشوری که مردان از زنان کتک می خورند!! اعتیاد عجیب یک زن جوان به خوردن صابون ، ماسه… + عکس اعتیاد عجیب یک زن جوان به خوردن صابون ، ماسه… + عکس پسر بچه با استفراغ نهنگ یک روزه صاحب £ 40.000 ثروت شد پسر بچه با استفراغ نهنگ یک روزه صاحب £ 40.000 ثروت شد

چرا سفر خوب است؟؟

چرا سفر خوب است؟؟


مسافرت، حتی برای مدتی کوتاه، برای سلامتی بسیار مفید است. حال این سفر مسافرت های دیداری و صله رحم، زیارتی، به قصد تفریحات سالم و یا حتی از نوع كاری که باشد، خوب و پسندیده است. در سفر باید آدابی را که از پیشوایان دین نقل شده، به عنوان رهنمود گرفتن از مکتب رعایت کرد. فواید مسافرت بسیار است. کسب تجربه و پخته شدن، آشنایی ها و ارتباطات جدید، از آن جمله است.

 

امام صادق (ع) فرموده است: مسافرت باید برای یکی از این سه امر باشد: 1- تهیه توشه آخرت 2- تأمین معاش و زندگی 3- لذت مباح و تفریح غیرحرام.

 

از جمله سفرهای پسندیده، مسافرت به شهرهای مذهبی و زیارتگاه ها و دیدن اماکن تاریخی و دیدار با بزرگان و شخصیت های علمی و اخلاقی است (امام سجاد (ع) بیست و پنج بار به سفر حج رفت).

 

بنابراین نگاهی به مجموعه روایات اسلامی، نکاتی را به عنوان "آداب سفر" به ما می آموزد که مهمترین آنها، آموختن آیین همراهی و همسفری است. تأکید شده که پیش از سفر، همسفر مناسبی پیدا کنید، چرا که مسافرت به تنهایی مکروه است. رسول خدا صلی الله علیه و آله سه تن را مذمت کرده است:

 

1 – کسی که غذایش را تنها می خورد.

2 – کسی که در خانه ای تنها می خوابد.

3 – کسی که تنها به مسافرت های دور و دراز می رود.

 

ـ امـام صـادق (ع): مـسافرت خود را با صدقه دادن آغاز كن و هرگاه خواستى بیرون برو، زیرا (با صدقه دادن) سلامت سفرت را مى خرى.

 

لقمان در مقام اندرز به فرزندش می گوید: فرزندم با شمشیر و پای افزار و دستار و چادر (خیمه) و مشك آب و نخ و سوزن و درفش خود مسافرت كن. و داروهایی كه به كار تو و همراهانت می آید، با خود بردار و با همسفرانت توافق و سازگاری نشان ده، مگر آن جا که معصیت خدا در میان باشد.

 

اگـر در امر حقى از تو شهادت خواستند شهادت بده و اگر از تو مشورت و نظر خواستند، با تمام تـوان اندیشه ات را براى آنان به كارگیر. اگر همسفرانت راه افتادند، تو نیز با آنان راه بیافت و اگر دیدى كار مى كنند، تو نیز با آنان مشغول كار شو، اگر صدقه و قرضى دادند تو نیز با آنان همراهى كن و از كسى كه سنش از تو بیشتر است حرف شنوى داشته باش.

 

هـرگـاه اتـراق كـردى پـیش از آن كه بنشینى دو ركعت نماز بگزار و هرگاه كوچ كردى نیز دو ركعت نماز بخوان و آنگاه با سرزمینى كه در آن فرود آمده اى خداحافظى كن و بر آن و مردمش درود فرست، زیرا هر سرزمینى را ساكنانى از فرشتگان است.

سفر ، جنگل

حضرت علی (ع) با شخصی ذمی (اهل كتاب) هم سفر شد در بین راه مرد ذمی گفت: كجا می‌روی؟ فرمود: به كوفه و چون راه مرد ذمی به طرف دیگر بود حضرت مقداری با او رفتند شخص ذمی گفت: مسیر شما به طرف كوفه است چرا همراه من می‌آیی؟ حضرت فرمود: انسان وقتی از هم سفرش جدا می‌شود باید مسافتی او را مشایعت كند مرد ذمی به خاطر این منطق اخلاقی مسلمان شد. سفینه /1/416

 

ـ در حضور پیامبر(ص) از مردى سخن به میان آمد و گفته شد: او آدم خوبى است. عرض كردند: اى رسول خدا! آن مرد همسفر حج ما بود هرگاه در منزلى فرود مى آمدیم پیوسته زبانش به ذكر لاالـه الااللّه گـویا بود تا آن كه كوچ مى كردیم و در بین راه نیز همواره ذكر خدا مى گفت تا دوباره اتـراق مـى كـردیـم. پـیـامـبـر(ص) فـرمـود: پـس چـه كسى شترش را علوفه مى داد و غذایش را درست مى كرد؟

 

عرض كردند: همه ما. حضرت فرمود: همه شما از او بهترید.

 

ـ منقول است كه پیامبر خدا (ص) در سفرى به اصحاب خود دستور داد گوسفندى ذبح كنند. یكى از آنها گفت: من ذبح مى كنم، دیگرى گفت: من پوست مى كنم، سومى گفت: من گوشتش را ریـز مى كنم، چهارمى گفت: من آن را مى پزم، رسول خدا (ص) فرمود: من هم براى شما هیزم جمع مى كنم! اصـحـاب عـرض كـردنـد: نـبـایـد بـه زحمت افتید، پدران و مادرانمان فدایت!، ما به جاى شما كـار مـى كـنیم! پیامبر فرمود: مى دانم كه شما به جاى من كار مى كنید، اما خداى عزوجل خوش ندارد كه بنده اش با عده اى از دوستان و همسفران خود باشد و گوشه اى بنشیند و كار نكند. پس آن حضرت برخاست و شروع به جمع آورى هیزم كرد.

سرور مردم كسى است كه در سفر خدمتگزار آنان باشد.تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ