پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

سخن عارف در مورد مردم و اصلاحات

مجموعه : مجله خبری روز

سخن عارف در مورد مردم و اصلاحات


محمدرضا عارف در دیدار با اعضای "انجمن پرتو زمانه" با اشاره به جایگاه سازمان‌های مردم نهاد در دوران اصلاحات گفت: اگرچه در دوران اصلاحات سازمان‌های مردم نهاد شکل خوبی به خود گرفت، اما تشکیل این سازمان‌ها به صورت عمیق و پایه‌ای نبود و در نتیجه دچار آسیب‌های جدی شدند آسیب شناسی این سازمان ها برای استمرار موثر و حضور جدی آن ها ضروری است.

 

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد:اگر به سازمان‌های مردم نهاد تنها از این دید که چند نفری آن را تشکیل دهند، نگاه شود،در این صورت با یک باد ملایم از بین می‌روند باید به آنها به عنوان پایه‌های جامعه مدنی نگاه شود که در آنها کلیه اعضا در تصمیم سازی و تصمیم گیری‌ها در چارچوب مقررات و اساسنامه آنها مشارکت جدی دارند.

 

وی در ادامه به نقش "بنیاد امید ایرانیان" اشاره کرد و افزود: یکی از موضوعاتی که در این بنیاد مورد توجه قرار گرفته است، ساماندهی سازمان‌های مرد نهاد است که بتوان به صورت جدی آنها را تقویت کرد بطوری که از آسیب های سلیقه ای و حذف های بی مورد مصون بمانند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با بیان این‌که پس از انتخابات ریاست جمهوری سرمایه اجتماعی عظیمی خلق شده است، بر ضرورت محافظت از سرمایه اجتماعی تاکید کرد.

 

عارف با اشاره به این‌که از مدت‌ها قبل مشارکت بالای 70 درصد را پیش‌بینی می‌کردم، سهم اصلی در خلق سرمایه اجتماعی را متعلق به مردم دانست و گفت:پرداختن به مطالبات سیاسی مردم حایز اهمیت است و نباید این مطالبات رها شود.

 

وی با اشاره به این‌که سرمایه اجتماعی خلق شده وظیفه ما را نسبت به مردم بیشتر کرده است، افزود: حفظ این سرمایه اجتماعی وظیفه سازمان‌های مردم نهاد است؛ فرصت بوجود آمده فرصت خوبی است که بتوان مسایل را به صورت عمیق و ریشه‌ای بررسی کرد و بر اساس تحلیل شرایط گذشته و علل شکست‌ها بتوان آینده را به صورتی مدیریت کرد که سرمایه اجتماعی روز به روز افزایش یافته تایک هم افزایی را میان سازمان‌های مردم نهاد و احزاب شاهد باشیم.

 

عارف با بیان این‌که سازمان‌ های مردم نهاد باید مستقل از دولت برای پاسخگویی به مطالبات مردم کمک کنند.بر ضرورت نقش آفرینی سازمان‌های مردم نهاد در کمک به دولت تاکید کرد./ایسناتبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ