پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

چرا بعضی ها چهره شان را زشت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بینند چرا بعضی ها چهره شان را زشت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بینند روش های غلبه بر موانع درخواست فروش روش های غلبه بر موانع درخواست فروش خارج شدن 170 سانتی متر از روده عجیب مرد مشهدی +عکس خارج شدن 170 سانتی متر از روده عجیب مرد مشهدی +عکس رونمایی آشپزخانه ای در چین و سرشار از خلاقیت (عکس) رونمایی آشپزخانه ای در چین و سرشار از خلاقیت (عکس) ساخت زیر لیوانی جالب و شیک ساخت زیر لیوانی جالب و شیک چشمهای عجیب این دختر زیبا داخل بدن افراد را میبیند+عکس چشمهای عجیب این دختر زیبا داخل بدن افراد را میبیند+عکس دروغ سیزده خانواده ایرانی را به شهرت جهانی رساند (عکس) دروغ سیزده خانواده ایرانی را به شهرت جهانی رساند (عکس) پدر گور خر و مادر خر (عکس) پدر گور خر و مادر خر (عکس) اندام شگفت انگیز نرم ترین زن دنیا + عکس اندام شگفت انگیز نرم ترین زن دنیا + عکس هنرپیشه شدن کوچکترین و کوتاه ترین زن جهان + عکس هنرپیشه شدن کوچکترین و کوتاه ترین زن جهان + عکس عکاسان دیوانه (عکس) عکاسان دیوانه (عکس) مراسم ازدواج جالب به شیوه ی زامبی ها + عکس مراسم ازدواج جالب به شیوه ی زامبی ها + عکس پسر خوش شانسی که با دی کاپریو مو نمیزند + عکس پسر خوش شانسی که با دی کاپریو مو نمیزند + عکس این خانم با سونوگرافی وحشتناکش شوکه شد +عکس این خانم با سونوگرافی وحشتناکش شوکه شد +عکس راز طعم بستنی و شخصیت شما؟ راز طعم بستنی و شخصیت شما؟ parsnaz زنان مشهور هالیوود که بیش از حد عمل زیبایی کرده اند عادت عجیب یک زن 45 ساله ! +عکس عادت عجیب یک زن 45 ساله ! +عکس عکس بوسه در میان درگیری‌های خیابانی،جهانی شد + عکس عکس بوسه در میان درگیری‌های خیابانی،جهانی شد + عکس پشتکار باور نکردنی پیر زن 100 ساله امریکایی +عکس پشتکار باور نکردنی پیر زن 100 ساله امریکایی +عکس اتفاقی عجیب که پشت صحنه تصاویر جشن عروسی شد اتفاقی عجیب که پشت صحنه تصاویر جشن عروسی شد

هدفمند پیش برود هرگز دچار نا امیدی نمی‌شوید

هدفمند پیش برود هرگز دچار نا امیدی نمی‌شوید


قبل از هرچیز نگاهی به كارنامه سالی كه گذشت بیندازید. تمام افت و خیزهای خود را در آن ثبت كنید. در اهدافی كه داشتید چه پیشرفتی داشته‌اید؟ چقدر از هدف دور شده‌اید و سرگرم مسائل دور از هدف شده‌اید؟ آیا برنامه‌ریزی داشته‌اید یا با جریان روزگار پیش رفته‌اید؟

رسیدن به آرزو,مجموعه‌ای از موفقیت‌ها

 

بهار، تابستان، پاییز، زمستان… زهره و احمد با هم ازدواج كردند؛ بهار، تابستان، پاییز، زمستان… آنها كار كردند، بچه‌دار شدند و بچه‌هایشان بزرگ شدند؛ بهار، تابستان، پاییز، زمستان… بچه‌ها ازدواج كردند و بچه‌دار شدند و آنها دیگر كار نكردند و در خانه تنها ماندند…

 

بهار، تابستان، پاییز، زمستان… وقتی زهره و احمد به آخر خط رسیده بودند به پشت سرشان نگاه كردند و باخود گفتند چقدر دچار روزمرگی شدیم و چه كارها كه نكردیم و در حسرتش ماندیم، اما زمان از دست رفته بود و برگ زندگی آنها ورق خورد.

 

چنان‌كه برگ‌های تقویم ورق می‌خورد روزها، ماه‌ها، سال‌ها و دهه‌ها تمام می‌شود و یك روز ماهم مثل زهره و احمد و هزاران انسان دیگری كه در دام روزمرگی‌ها می‌افتند به خود می‌آییم و می‌بینیم كه عمر رفته است و ما به خیلی از اهدافمان نرسیده‌ایم. امسال كه گذشت اما چه می‌توان كرد كه زندگی‌مان چون نقشه‌ای باشد كه درست و هدفمند پیش‌روی‌مان گسترده می‌شود. چه كنیم تا بدون‌این‌كه به چپ و راست و از این شاخه به آن شاخه بپریم با قدرت، بهترین اهداف را دنبال كنیم؟

 

كارنامه خود را بررسی كنید

قبل از هرچیز نگاهی به كارنامه سالی كه گذشت بیندازید. تمام افت و خیزهای خود را در آن ثبت كنید. در اهدافی كه داشتید چه پیشرفتی داشته‌اید؟ چقدر از هدف دور شده‌اید و سرگرم مسائل دور از هدف شده‌اید؟ آیا برنامه‌ریزی داشته‌اید یا با جریان روزگار پیش رفته‌اید؟

مجموعه‌ای از موفقیت‌ها، شكست‌ها، چالش‌ها و موانع و مشكلات خود را به همراه آرزوهای عمل نشده و كارهای نیمه‌تمام بنویسید و به همه این كارنامه سالانه خود نمره بدهید.آنگاه فهرست كارهایی را كه باید انجام بشود و باقی‌مانده تهیه و سعی كنید برای بقیه عمر خود هدفگذاری كرده و برنامه‌ریزی كنید.

فرض كنید شما مالك قلمرویی به نام زندگی هستید. قرار است به مدت نامعلومی در این قلمرو حكومت كنید و باید برای ارتقای آن دست‌كم تا 50 سال آینده برنامه‌ریزی داشته باشید.

اگر زندگی شما هدفمند پیش برود هرگز دچار ناامیدی و سرخوردگی نمی‌شوید.

 

هدفگذاری برای زندگی

هدف باید در شما میل و انگیزه ایجاد كند ضمن این‌كه لازم است شما به این‌كه هدفتان ممكن و قابل دسترسی است ایمان داشته باشید و برای رسیدن به آن مأیوس نشوید. هدفتان در زندگی چیست و می‌خواهید در پایان عمر دقیقا چه چیزهایی داشته باشید. آن را با دقت ترسیم كنید.

محمود ناصری كه اكنون 24 سال دارد در این مورد می‌گوید: من پسر مجردی هستم كه رسیدن به شغل مهندسی برایم از قبل برنامه‌ریزی شده بود، اما حالا می‌خواهم خودم برنامه‌ریزی كنم.

او می‌گوید: «می‌خواهم در پنجاه سالگی به اوج شكوفایی در حرفه خود یعنی مهندسی معماری رسیده باشم. دوست دارم در این رشته استاد و سرآمد شوم.

می‌خواهم در این سن شاهد ازدواج اولین فرزندم باشم، یعنی خانواده تشكیل داده باشم و فرزندانم بزرگ شده باشند. همسر و خانواده‌ای موفق، آرام و آرامش‌بخش داشته باشم و سطح رفاهی بیش از متوسط داشته باشم.

می‌خواهم انسانی باشم كه آنقدر درآمد دارد كه می‌تواند برای نیازمندان شغل ایجاد كند، كارهای خیر انجام دهد و از خود نام نیك به جای گذارد.»

 

شما هم حتما درزندگی ایده‌آل‌هایی دارید. شما نیز باید مثل محمود خیلی دقیق آنچه از زندگی می‌خواهید برای خود ترسیم كنید.

اگر شما بدانید كه چه می‌خواهید، انگیزه كافی در شما ایجاد می‌شود. برای رسیدن به هدفتان زمان تعیین كنید و سرعت خود در رسیدن به اهداف تعیین شده را پایش كنید. این كار به شما فرصت می‌دهد تا نتیجه كار خود را ببینید. همچنین به شما این امكان را می‌دهد برای اهداف بزرگ‌تر تلاش و برنامه‌ریزی كنید.

بزرگ فكر كنید، اما تمام راه رسیدن به هدف بزرگ‌تان را در قالب اهداف كوچك‌تر با جزئیات برنامه‌ریزی كنید.

یك هدف خوب باید اندكی شما را مضطرب كرده و بسیار مشتاق و هیجان‌زده كند. هدف باید چیزی باشد كه شما بشدت خواهان آن هستید. هر چه میل و آرزوی شما بیشتر باشد شما قدرتمندانه‌تر به سوی آن گام برمی‌دارید.

 

گام بردارید

اجازه ندهید موانع و شكست‌های كوچك و افكار منفی دیگران روی شما اثرگذار باشد. هرگاه با مانع یا ناكامی روبه‌رو شدید راه‌های دیگر را امتحان كنید؛ اگر دوری راه شما را نگران می‌كند، نیاز نیست پیوسته نوك قله را نگاه كنید. سالی یكبار برای این كار كافی است. نگاه شما در هر سال باید به آن هدف كوچك‌تری كه برای آن سال برنامه‌ریزی كرده‌اید، باشد.

 

برنامه زندگی

اولویت‌های خود را به قید شماره مشخص كنید: مثلا: 1 ـ كار، 2 ـ ازدواج، 3ـ ادامه تحصیل و… .

آنگاه برای هركدام از این موارد اهداف بلندمدت خود را تعیین كنید.

مثلا برنامه این است كه تا ده سال دیگر خود صاحب یك شركت بزرگ باشید و قدرت مالی مناسبی برای تامین معاش خانواده داشته باشید و… حتی میزان پس‌انداز خود را می‌توانید مشخص كنید.

 

حالا سخت‌ترین بخش كار :

تعیین كنید چه كارهایی باید انجام دهید، چه مهارت‌هایی كسب كنید و چه تغییراتی در زندگی خود ایجاد كنید كه هر سال كه می‌گذرد به هدفتان نزدیك‌تر شوید.

این كار تمام انرژی و تلاش شما را متمركز و هدفمند می‌كند و سبب می‌شود محكم قدم بردارید.

حالا از همه اینها یك برنامه مدون ترسیم كنید كه سال‌های آینده در آن ترسیم و كارهای اصلی كه باید انجام شود نیز درآن درج شده است. سپس هر كاری طبق برنامه زمانبندی پیش رفت جلوی آن تیك بزنید و هر هدفی كه به هر دلیلی تغییر كرد آن را با هدف دیگری جایگزین كنید و برنامه خاص آن را در كنارش بنویسید.سعی كنید این نمودار جلوی دیدتان باشد تا بتوانید وضع موجود و چشم‌انداز خود را بررسی كنید.

 

ضرور‌ت‌های اولیه

انتخاب امور مهم زندگی و برنامه‌ریزی برای آنها كار مشكلی است. این كارها نیاز به فكر و اندیشه دقیق و قدرت تصمیم‌گیری دارد و هم چنین نیازمند آگاهی به این امر است كه چه معیار و محكی را برای انتخاب كارهای مقدم خود در نظر می‌گیریم.

وقتی فهرست كارها را تنظیم كردید ببینید كارهایی كه بیشترین اهمیت را در حال حاضر برای شما دارند، كدامند و كار را از مهم‌ترها شروع كنید و در صورت كمبود وقت كم اهمیت‌تر‌ها را به بعد موكول كنید.

امیدواریم سال آینده با كمك این برنامه یك پله روی نردبان ترقی خود بالا رفته باشید.تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ