پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

راز کشف به وجود آمدن اشک

راز کشف به وجود آمدن اشک

 
اشک از غده های اشکی که در چشم وجود دارند، ترشح می شود. غده های اشکی در گوشه خارجی پلک فوقانی هر دو چشم قرار دارند. هر وقت شخص پلک می زند، پلک ها لایه نازکی از مخاط و اشک را در سطح چشم پخش می کنند.
 
سپس این مایع به مجرای بسیار کوچکی که داخل پلک است وارد می شود. این مجراها به کیسه اشکی که در گوشه داخلی و پایین کره چشم است منتهی می شوند. مخاط و اشک ها از طریق مجرای دیگری، از کیسه اشکی به بینی تخلیه می شوند. بعد از گریه کردن ممکن است شخص مجبور شود به دلیل تخلیه مقدار زیادی اشک، بینی خود را تمیز کند.

ملتحمه چشم، غشایی و لزج است که سطح داخلی پلک و روی قسمت سفید چشم را می پوشاند و مقداری اشک نیز تولید می نماید که به تمیز نگه داشتن چشم کمک می کند.

منبع: آپامتبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ