پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

بزرگترین خر دنیا در تگزاس ماله این خانم است (عکس) بزرگترین خر دنیا در تگزاس ماله این خانم است (عکس) پیرمردی که با خوردن مورچه از مرگ نجات یافت ! + تصاویر پیرمردی که با خوردن مورچه از مرگ نجات یافت ! + تصاویر دوقلوی پسر و دختری که همه را به تعجب وا داشتند دوقلوی پسر و دختری که همه را به تعجب وا داشتند این زن عجیب با عروسک ها شوهر خود را فراری داد + عکس این زن عجیب با عروسک ها شوهر خود را فراری داد + عکس عکس دختر برهنه ای که از سوختن فریاد میزند عکس دختر برهنه ای که از سوختن فریاد میزند اعتیاد عجیب یک زن جوان به خوردن صابون ، ماسه… + عکس اعتیاد عجیب یک زن جوان به خوردن صابون ، ماسه… + عکس اظهار نظر احمقانه جوسی کانینگهام از دختردار شدنش + عکس اظهار نظر احمقانه جوسی کانینگهام از دختردار شدنش + عکس عجیب ترین کفش هایی که تا بحال ندیده اید عجیب ترین کفش هایی که تا بحال ندیده اید نامه عاشقانه که پس از 53 سال به دست صاحبش رسید!! نامه عاشقانه که پس از 53 سال به دست صاحبش رسید!! زمان مرگ خود را از این ساعت بخواهید (عکس) زمان مرگ خود را از این ساعت بخواهید (عکس) این خانم ها بدشانس ترین افراد جهان هستند (عکس) این خانم ها بدشانس ترین افراد جهان هستند (عکس) ترفندهای خوش تیپی در عید نوروز مخصوص آقایان +عکس ترفندهای خوش تیپی در عید نوروز مخصوص آقایان +عکس تاج گذاری پیرترین پادشاه کشور مالزی + تصاویر تاج گذاری پیرترین پادشاه کشور مالزی + تصاویر 17 راز زندگی آنجلینا که تا بحال نشنیده اید !!! 17 راز زندگی آنجلینا که تا بحال نشنیده اید !!! زن جوان در اتوبوس جلوی چشم همه زایمان کرد +عکس زن جوان در اتوبوس جلوی چشم همه زایمان کرد +عکس این دختر هر سال 50 کیلومتر ماکارونی می خورد (عکس) این دختر هر سال 50 کیلومتر ماکارونی می خورد (عکس) زنی كه تصمیم داشت نام خود را در كتاب گینس ثبت کند اما زنی كه تصمیم داشت نام خود را در كتاب گینس ثبت کند اما شباهت بیش از حد این دو خواهر دو قلو دردسر ساز شده شباهت بیش از حد این دو خواهر دو قلو دردسر ساز شده نیم رخ دیگر صورت این زن غیرقابل باور است نیم رخ دیگر صورت این زن غیرقابل باور است مردی که با بالن به اعماق زمین سفر کرد + عکس مردی که با بالن به اعماق زمین سفر کرد + عکس

مرحله به مرحله پیشروی سرطان سینه

مرحله به مرحله پیشروی سرطان سینه

مرحله به مرحله پیشروی سرطان سینه

مراحل مختلف سرطان پستان به چگونگی گسترش آن بستگی دارد و با مقیاسی از صفر تا چهار سنجیده می‌شود. اینكه فرد در كدام مرحله از سرطان پستان است توسط پزشك و از طریق آزمایش ماستكتومی و لامپكتومی (برداشتن بخشی از پستان) و نمونه برداری از گره های  لنفاوی زیر بغل مشخص می شود.

 

تعیین مرحله سرطان ، در تصمیم‌ گیری های مربوط به درمان به پزشك كمك می‌كند.مراحل صفر تا 4 كه از داده‌های تعداد زیادی از بیماران مبتلا به سرطان بدست آمده است، زمان زنده ماندن را حداقل برای 5 سال بعد از تشخیص تخمین می‌زند. البته این اعداد احتمالات را بیان می‌كنند و قطعی نیستند.با پیشرفت‌هایی كه در تشخیص و درمان این بیماری صورت گرفته است ، افراد مبتلا به سرطان پستان بیش از گذشته زنده می‌مانند.

 

سایز تومور

مراحل سرطان پستان به سایز تومور و چگونگی گسترش سلولهای سرطانی بستگی دارد و ممكن است از پستان به سایر نواحی بدن مانند گره‌های لنفاوی گسترش یابد. در مراحل بالاتر ، تومور بزرگ تر و سرطان گسترده تر می شود.

 

مرحله 1 و 2 سرطان پستان

قطر تومورها معمولاً كمتر از 2 سانتی متر یا 4/3 اینچ می‌باشد. (به اندازه یك دانه ذرت یا بادام زمینی پوست‌دار)

 

مرحله 3 و 4 سرطان پستان

قطر تومورها به 5 سانتی متر یا 2 اینچ می‌رسد (به اندازه یك لیموترش كوچك) و تومورهای كوچك تر ممكن است به اطراف پستان نیزگسترش یابند تا زمانیكه تشخیص داده شوند.

 

مرحله اول سرطان پستان

سرطان پستان در مرحله 1 قرار دارد اگر :

 قطر تومور بیشتر از 2 سانتی متر (4/3 اینچ) نباشد.

 سرطان به گره‌های لنفاوی گسترش نیافته باشد.

سرطان به اطراف پستان گسترش نیافته باشد.

احتمال زنده ماندن بیش از 5 سال ، برای زنانی كه در مرحله اول سرطان درمان شوند ، حدود 90 – 85 درصد است.

 

مرحله دوم سرطان پستان

تومورهای پستان در مرحله دوم بزرگتر از تومورهای مرحله اول هستند. اما سرطان به جاهای دیگر بدن گسترش نیافته است. اگر سرطان پستان در مرحله دوم باشد یكی از موارد زیر وجود دارد:

 

تومور به قطر 2 تا 5 سانتیمتر (4/3 تا 2 اینچ) می‌رسد. سرطان ممكن است به گره‌های لنفاوی زیربغل رسیده باشد.

 

اندازه تومور ممكن است به قطر بیش از 5 سانتی متر برسد ، اما سرطان به گره‌های لنفاوی زیر بغل نرسیده باشد.

 

قطر تومور ممكن است كمتر از 2 سانتی متر باشد (4/3 اینچ) اما سرطان به حداكثر 3 گره لنفاوی در زیر بغل گسترش یافته باشد

 

هیچ توموری در پستان نباشد ، اما سرطان به حداكثر 3 گره لنفاوی در زیر بغل گسترش یافته باشد.

 

احتمال زنده ماندن بیش از 5 سال ، برای زنانی كه در مرحله دوم سرطان درمان شوند ، حدود 70 درصد است.

 

مرحله سوم سرطان پستان

مرحله سوم سرطان به سرطان پیشرفته موضعی یا ناحیه‌ای معروف است. سرطان ممكن است به گره‌های لنفاوی نزدیك پستان ، یعنی تا زیربغل یا نزدیك استخوان ترقوه رسیده باشد . به طور مثال:

 

اندازه تومور بزرگ تر از 5 سانتی متر (2 اینچ) و سلولهای سرطانی كه تا نزدیك غده های لنفاوی زیر بغل گسترش یافته باشند. اگر چه این سلولها هنوز به یكدیگر متصل نشده اند.

 

تومور كوچك تر از 5 سانتی متر قطر دارد، ولی سرطان به نزدیك گره‌های لنفاوی گسترش یافته و گره‌ها به یكدیگر متصل شده‌اند. (یا بافت محافظ پستان را احاطه كرده‌اند.)

 

اندازه تومور كوچك تر از 5 سانتی متر است . اما سرطان تا گره‌های لنفاوی بالای استخوان ترقوه گسترش یافته باشد

 

سرطان پستان التهابی

سرطان پستان التهابی كه در آن سرطان پستان به رگ‌های لنفاتیك پوست پستان گسترش یافته و موجب تورم ، قرمزی و پوست برجسته یا پوست تورفته می‌شود كه در مرحله سوم سرطان طبقه بندی می‌شود.احتمال زنده ماندن بیش از 5 سال، برای زنانی كه در مرحله سوم سرطان درمان شوند ، حدود 60 تا 50 درصد است.

 

مرحله چهارم سرطان پستان

مرحله چهارم ، پیشرفته‌ترین شكل سرطان پستان است. سلولهای سرطانی به قسمتهای مختلف بدن گسترش یافته‌اند همانند: استخوان ها، اندام‌ها یا گره‌های لنفاوی دور از پستان.

 

درمان ممكن است موجب كاهش یا كنترل سرطان برای مدت زمانی شود اما معمولاً درمان قطعی برای سرطان نیست.

 

در این مرحله تسكین علائم در اولویت است.

 

احتمال زنده ماندن بیش از 5 سال ، برای مرحله چهارم سرطان پستان حدود 20 درصد است.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ