پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

زنی عجیب که فقط زیر نور شمع می تواند با شوهرش باشد زنی عجیب که فقط زیر نور شمع می تواند با شوهرش باشد parsnaz خنده دارترین روش کوتاه کردن مو یک دختر + عکس کلاغی که در اینستاگرام بیش از 3000 لایک دارد! +عکس کلاغی که در اینستاگرام بیش از 3000 لایک دارد! +عکس این زن مسلمان اولین پلیس محجبه آمریکا شد این زن مسلمان اولین پلیس محجبه آمریکا شد زندگی مشترک و عجیب این خانم بیوه با 800 گربه زندگی مشترک و عجیب این خانم بیوه با 800 گربه سوژه شدن روش عجیب خوابیدن یک مرد چینی 51 ساله + عکس سوژه شدن روش عجیب خوابیدن یک مرد چینی 51 ساله + عکس تزئین آینه با استفاده از ویترای +عکس تزئین آینه با استفاده از ویترای +عکس مرگ باز ترین و دردناک ترین نیش در بین موجودات جهان مرگ باز ترین و دردناک ترین نیش در بین موجودات جهان کتاب کلاس اول 70 سال پیش (+عکس) کتاب کلاس اول 70 سال پیش (+عکس) تصاویر جالب از متفاوت ترین سه قلوی جهان تصاویر جالب از متفاوت ترین سه قلوی جهان parsnaz خطرناک ترین رسم و رسوم دنیا + عکس عظمت یک سیاه‌ چاله + عکس عظمت یک سیاه‌ چاله + عکس تصاویر زیباترین ستاره های خوش اندام خارجی این هفته تصاویر زیباترین ستاره های خوش اندام خارجی این هفته کار عجیب یک مادر برای زیبا شدن دخترش (عکس) کار عجیب یک مادر برای زیبا شدن دخترش (عکس) این خانواده در یک سال 1 میلیارد خرج لباس می کنند (عکس) این خانواده در یک سال 1 میلیارد خرج لباس می کنند (عکس) برای داشتن کلکسیون برگ های خشک برای داشتن کلکسیون برگ های خشک متولد شدن نوزادی بسیار عجیب با مغز خارج از جمجمه! +عکس متولد شدن نوزادی بسیار عجیب با مغز خارج از جمجمه! +عکس تصاویر برداشت گیلاس در باغ های شهر دماوند تصاویر برداشت گیلاس در باغ های شهر دماوند عکس واقعی از یک روح سرگردان یک خانم عکس واقعی از یک روح سرگردان یک خانم عمل زیبایی روی صورت گربه + عکس عمل زیبایی روی صورت گربه + عکس

حکایت ضرب المثل بیلش را پارو کرده

حکایت ضرب المثل بیلش را پارو کرده


می گویند، اگر کسی چهل روز پشت سر هم جلو در خانه اش را آب و جارو کند، حضرت خضر به دیدنش می آید و آرزوهایش را برآورده می کند.

سی و نه روز بود که مرد بیچاره هر روز صبح خیلی زود از خواب بیدار می شد و جلو در خانه اش را آب می پاشید و جارو می کرد. او از فقر و تنگدستی رنج می کشید. به خودش گفته بود: .اگر خضر را ببینم، به او می گویم که دلم می خواهد ثروتمند بشوم. مطمئن هستم که تمام بدبختی ها و گرفتاری هایم از فقر و بی پولی است.


روز چهلم فرارسید. هنوز هوا تاریک و روشن بود که مشغول جارو کردن شد.
کمی بعد متوجه شد مقداری خاروخاشاک آن طرف تر ریخته شده است. با خودش گفت: .با این که آن آشغال ها جلو در خانه من نیست، بهتر آنجا را هم تمیز کنم. هرچه باشد امروز روز ملاقات من با حضرت خضر است، نباید جاهای دیگر هم کثیف باشد..


مرد بیچاره با این فکر آب و جارو کردن را رها کرد و داخل خانه شد تا بیلی بیاورد و آشغال ها را بردارد. وقتی بیل به دست برمی گشت، همه اش به فکر ملاقات با خضر بود با این فکرها مشغول جمع کردن آشغال ها شد.
ناگهان صدای پایی شنید. سربلند کرد و دید پیرمردی به او نزدیک می شود. پیرمرد جلوتر که آمد سلام کرد.
ـ مرد جواب سلامش را داد.


ـ پیرمرد پرسید: .صبح به این زودی اینجا چه می کنی؟.
ـ مرد جواب داد: .دارم جلو خانه ام را آب و جارو می کنم. آخر شنیده ام که اگر کسی چهل روز تمام جلو خانه اش را آب و جارو کند، حضرت خضر را می بیند..
ـ پیرمرد گفت: .حالا برای چی می خواهی خضر را ببینی؟.
ـ مرد گفت: .آرزویی دارم که می خواهم به او بگویم..


ـ ٔپیرمرد گفت: .چه آرزویی داری؟ فکر کن من خضر هستم، آرزویت را به من بگو..
ـ مرد نگاهی به پیرمرد انداخت و گفت: .برو پدرجان! برو مزاحم کارم نشو..
ـ پیرمرد اصرار گرد: .حالا فکر کن که من خضر باشم. هر آرزویی داری بگو..


ـ مرد گفت: .تو که خضر نیستی. خضر می تواند هر کاری را که از او بخواهی انجام بدهد..
ـ پیرمرد گفت: .گفتم که، فکر کن من خضر باشم هر کاری را که می خواهی به من بگو شاید بتوانم برایت انجام بدهم..


ـ مرد که حال و حوصله ی جروبحث کردن نداشت، رو به پیرمرد کرد و گفت: .اگر تو راست می گویی و حضرت خضر هستی، این بیلم را پارو کن ببینم..


ـ پیرمرد نگاهی به آسمان کرد. چیزی زیرلب خواند و بعد نگاهی به بیل مرد بیچاره انداخت. در یک چشم به هم زدن بیل مرد بیچاره پارو شد. مرد که به بیل پارو شده اش خیره شده بود، تازه فهمید که پیرمرد رهگذر حضرت خضر بوده است. چند لحظه ای که گذشت سر برداشت تا با خضر سلام و احوالپرسی کند و آرزوی اصلی اش را به او بگوید، اما از او خبری نبود.


مرد بیچاره فهمید که زحماتش هدر رفته است. به پارو نگاه کرد و دید که جز در فصل زمستان به درد نمی خورد در حالی که از بیلش در تمام فصل ها می توانست استفاده کند.
از آن به بعد به آدم ساده لوحی که برای رسیدن به هدفی تلاش کند، اما در آخرین لحظه به دلیل نادانی و سادگی موفقیت و موقعیتش را از دست بدهد، می گویند بیلش را پارو کرده است.


تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ