پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

پولدارترین دختران جوان ایرانی با شهرت میلیاردرهای جهانی پولدارترین دختران جوان ایرانی با شهرت میلیاردرهای جهانی تابلوی بسیار عجیبی که فقط خانم ها آن را می ببینند + عکس تابلوی بسیار عجیبی که فقط خانم ها آن را می ببینند + عکس ۷ پیشگویی بزرگ تاریخ که درست از آب در آمدند + عکس ۷ پیشگویی بزرگ تاریخ که درست از آب در آمدند + عکس همه زندگی عجیب این زن به رنگ سبز است همه زندگی عجیب این زن به رنگ سبز است تصاویر جالب رقص یک جنین در رحم مادرش تصاویر جالب رقص یک جنین در رحم مادرش تولید چای جالب ابر و مه در چین تولید چای جالب ابر و مه در چین پرستار با پسر 13 ساله 70 بار رابطه جنسی داشت پرستار با پسر 13 ساله 70 بار رابطه جنسی داشت کارمند زنی که از بانک به دلیل زیبایی اخراج شد + عکس کارمند زنی که از بانک به دلیل زیبایی اخراج شد + عکس ماساژ عجیب اندام بدن با مارهای افعی + عکس ماساژ عجیب اندام بدن با مارهای افعی + عکس با مشهورترین عکاس خانم در دنیا آشنا شوید! + عکس با مشهورترین عکاس خانم در دنیا آشنا شوید! + عکس این نوزاد با بیماریش به چندین نفر زندگی دوباره بخشید این نوزاد با بیماریش به چندین نفر زندگی دوباره بخشید عجیب ترین جراحی زیبایی دنیا ؟ عجیب ترین جراحی زیبایی دنیا ؟ خانمی که شجاعتش قابل تحسین است (عکس) خانمی که شجاعتش قابل تحسین است (عکس) هکرهای بدنام‌ تاریخ اینترنت! +عکس هکرهای بدنام‌ تاریخ اینترنت! +عکس دختر شایسته سابق آمریکا تن به عمل جراحی داد +عکس دختر شایسته سابق آمریکا تن به عمل جراحی داد +عکس تولد بی سابقه توله سگ های سبز رنگ + عکس تولد بی سابقه توله سگ های سبز رنگ + عکس حقایقی جالب در مورد بیل گیتس ثروتمندترین مرد دنیا حقایقی جالب در مورد بیل گیتس ثروتمندترین مرد دنیا پنج دروغ عمده مردان به زنان در چیست؟ پنج دروغ عمده مردان به زنان در چیست؟ پسری که بعد از شکست عشقی 100 کیلو لاغر شد پسری که بعد از شکست عشقی 100 کیلو لاغر شد عکس جنجالی نیمه عریان لیدی گاگا در تبلیغات ورساچه! عکس جنجالی نیمه عریان لیدی گاگا در تبلیغات ورساچه!

چطور قدرت بدنی خود را اندازه بگیریم؟

چطور قدرت بدنی خود را اندازه بگیریم؟

چطور قدرت بدنی خود را اندازه بگیریم,در این مقاله 5 تمرین ورزشی برای اندازه گیری قدرت بدن را برای شما جمع آوری کرده ایم.

 

متأسفانه بسیاری از باشگاه های ورزشی فاقد هر گونه تست های معتبر برای اندازه گیری قدرت بدن و نورم و مقیاس های مربوطه هستند، اگر خودتان را ارزیابی نکنید نمی دانید چقدر بدن شما آمادگی دارد یا چقدر پیشرفت داشته اید.

 

در این مطلب روش های ساده و کاربردی را برای اندازه گیری قدرت بدن که توسط چند مربی و متخصص ورزش معرفی شده اند، بررسی می کنیم. مقیاس های ارزشیابی از زیر متوسط تا خیلی عالی رتبه بندی می شوند که میزان قدرت هر ورزشکاری را می توانند مشخص کنند.

 

تست شنای سوئدی ۳ دقیقه ای

چطور قدرت بدنی خود را اندازه بگیریم؟این تست توسط Martin Rooney طراحی شده است. انجام آن بسیار ساده است: تا جایی که می توانید شنای سوئدی را در مدت ۳ دقیقه انجام دهید.

 

شنا سوئدی تست فوق العاده ای برای سنجش قدرت بالاتنه و استقامت کلی بدن، سینه و دست ها است و به وسایل خاصی نیاز ندارد، می توانید هر جایی آن را انجام دهید. این تست را هر ۶ تا ۸ هفته برای سنجش پیشرفت انجام دهید.

 

مقیاس رتبه بندی Rooney

زیر متوسط: کمتر از ۵۴

متوسط: ۵۵ تا ۷۴

خوب: ۷۵ تا ۹۹

عالی: ۱۰۰ تا ۱۱۰

خیلی عالی: بیشتر از ۱۱۱

تست ددلیفت

چطور قدرت بدنی خود را اندازه بگیریم؟یک تست سریع اما سخت برای سنجش قدرت عضلات لگن، سرینی و همسترینگ است. این تست را باید یک بار انجام دهید و تا حد ممکن بیشترین وزنه را بلند کنید.

 

مقیاس رتبه بندی Sjostrom

زیر متوسط: کمتر از وزن بدن

متوسط: وزن بدن

خوب: بیشتر از وزن بدن

عالی: دو برابر وزن بدن

خیلی عالی: بیشتر از دو برابر وزن بدن

 

تست بارفیکس

چطور قدرت بدنی خود را اندازه بگیریم؟تست بارفیکس برای اکثر ورزشکاران بسیار ناخوشایند است! اگر تست بارفیکس را بدون وزنه انجام می دهید و فقط از وزن بدن استفاده می کنید، پیشنهاد می شود ۴ تا ۱۰ کیلو وزنه برای هر ست بارفیکس به وزن تان اضافه کنید. ۳

 

تا ۴ دقیقه بین هر تست استراحت کنید و به اضافه کردن وزنه ها ادامه دهید تا جایی که دیگر نتوانید ۳ تکرار را پشت سرهم انجام دهید.

 

مقیاس تست بارفیکس Gentilcore

زیر متوسط: ۰ تا ۱ تکرار با وزن بدن

متوسط: ۳ تکرار با وزن بدن

خوب: وزن بدن به اضافه ۴ کیلو

عالی: وزن بدن به اضافه ۱۱ کیلو

خیلی عالی: وزن بدن به اضافه ۲۲ کیلو

 

تست اسکوات

چطور قدرت بدنی خود را اندازه بگیریم؟این تست توسط آقای Genilcore طراحی شده و مناسب سنجش قدرت عضلات پایین تنه بخصوص عضلات سرینی و چهار سر ران است.

 

این تست را به صورت ۳ تکرار حداکثر انجام دهید. توصیه می شود برای اولین بار با وزنه ای شروع کنید که بتوانید تست را حداقل ۳ الی ۴ بار (نه بیشتر) انجام دهید. ۳ الی ۴ دقیقه استراحت کنید.

 

سپس ۲.۵ تا ۴.۵ کیلو به هر طرف هالتر برای افزایش وزنه اضافه کنید و حرکت اسکوات را ۳ بار پشت سرهم انجام دهید. وزنه ها را افزایش دهید تا جایی که نتوانید ۳ بار پشت سرهم حرکت اسکوات را انجام دهید. وزنه ای که قبل از نقطه شکست بلند کرده اید حداکثر قدرت شما در تست اسکوات ۳ تکراری است.

 

مقیاس ارزشیابی تست اسکوات Genilcore

زیر متوسط: ۷۵ درصد وزن بدن

متوسط: وزن بدن

خوب: ۲۵/۱ برابر وزن بدن

عالی: ۵/۱ تا ۷۵/۱ برابر وزن بدن

خیلی عالی: بیشتر از ۷۵/۱ درصد وزن بدن

 

تست The Getup

چطور قدرت بدنی خود را اندازه بگیریم؟تست ترکیه ای get up توسط Dan John مربی تمرینات قدرتی به عنوان یک تست برای سنجش قدرت برای کلیه ورزشکاران و برای افزایش تمرکز طراحی شده است. برای اولین بار سعی کنید در هنگام بلند شدن تعادل یک لیوان پر از آب را حفظ کنید.

 

مقیاس ارزشیابی تست The Getup

زیر متوسط: ۲/۱ حرکت بدون وزنه

متوسط: حرکت کامل بدون وزنه

خوب: حرکت کامل با لیوان پر از آب

عالی: حرکت کامل با دمبل ۱۶ کیلویی

خیلی عالی: حرکت کامل با دمبل ۲۴ کیلویی

 

 

منبع:علم ورزش

 

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ