پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

تصویر کشف موجود میگویی ناشناخته زنده در غار علیصدر همدان

تصویر کشف موجود میگویی ناشناخته زنده در غار علیصدر همدان

تصویر کشف موجود میگویی ناشناخته زنده در غار علیصدر همدان پارس ناز :غار علیصدر تنها غار تالابی ایران و جزو معدود غارهای آبی جهان است که در کبودرآهنگ همدان قرار دارد.
 
ارتفاع غار از سطح دریا 2100 متر است و محوطه درون غار دالان های پیچ در پیچ و دهلیزهای مختلفی دارد. همچنین درون غار، دریاچه بزرگی واقع شده است که عمق زیادی دارد.
 
 
تصویر کشف موجود میگویی ناشناخته زنده در غار علیصدر همدان

 

به دلیل نبود نور در غارها، اصولا موجودات زنده به سختی امکان زندگی را در این محیط را می یابند. نه تنها برای جانواران، که زندگی گیاهان هم در غار دشوار است. اما دو سال پیش یک تیم غواصی در زمان کاوش در آب های غار علیصدر به یک گونه جانوری سخت پوست، برخوردند که به نظر آنها ناشناخته می رسد. در آن زمان امکان نمونه برداری از این گونه برای این تیم فراهم نشد. بعد از آن ها، یک تیم دانشجویی وارد غار می شود و اعضا، به جانوری برمی خورند که از آن نمونه می گیرند و به آن اسم «نیفارگوس علیصدری» را می دهند.

 

حالا بعد از دو سال، این تیم غواصی دوباره به آب های غار علیصدر بازگشته و از این سخت پوس نادر نمونه برداری کرده است. «سیامک درخشان» غواصی که درون آب های غار را کاوش کرده درباره این موجود می گوید: «در غار علیصدر به غیر از تک سلولی ها و جلبک ها که به خاطر رفت و آمدها در غار به وجود آمده اند، موجود زنده دیگری در غار نیست. ما تقریباً از آب ها سطحی تا عمق غار را کاوش کرده ایم، مگر بخش هایی که برای انسان قابل دسترسی نیست و به گونه دیگری بر نخوردیم جز همین سخت پوست که اکنون آن را برای شناسایی به آزمایشگاه های کشور و آزمایشگاه های خارجی ارائه داده ایم که ببینم این موجود چیست و آیا همان نیفارگوس علیصدری است یا خیر».

 

او در توصیف این سخت پوست هم اضافه می کند: «طول این موجود – اگر بدنش را کشیده در نظر بگیریم – دو سانتی متر است و به نظر، کور است و نیازی به نور ندارد. این موجود در غار احتمالا از املاح و تک سلولی های غار تغذیه می کند. فکر می کنم این موجود به زندگی سخت عادت دارد. حدود یک ماه است که این سخت پوست در یک قوطی زندگی می کند و هنوز زنده است.»

 
 
 
 
 
 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک