پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

مصاحبه جالب حمیدرضا ناصری مدلینگ زیبای ایرانی + عکس مصاحبه جالب حمیدرضا ناصری مدلینگ زیبای ایرانی + عکس خانم مجری زیبای ایرانی به شاهزاده عرب جواب منفی داد خانم مجری زیبای ایرانی به شاهزاده عرب جواب منفی داد شخصیت کارتونی ماه تولد شما چه کسی هست؟ شخصیت کارتونی ماه تولد شما چه کسی هست؟ دانشمندانی که زندگی دیوانه وار عجیب داشته اند دانشمندانی که زندگی دیوانه وار عجیب داشته اند درناهای اوراسیایی در حال کونگ فو کاری (عکس) درناهای اوراسیایی در حال کونگ فو کاری (عکس) نینجاهای زن ایرانی به مسابقات الجزیره میروند + عکس نینجاهای زن ایرانی به مسابقات الجزیره میروند + عکس درمان سرطان با تجربه عشق واقعی این دختر درمان سرطان با تجربه عشق واقعی این دختر هشت پای انسانی هم چشم به جهان باز کرد + عکس هشت پای انسانی هم چشم به جهان باز کرد + عکس پیر ترین عضو فیس بوک یک پیر زن 114 ساله پیر ترین عضو فیس بوک یک پیر زن 114 ساله وقتی بدشانسی به تازه عروس رو می کند (عکس) وقتی بدشانسی به تازه عروس رو می کند (عکس) عروس 19 ساله چاق با لباس عروس 600 میلیونی عروس 19 ساله چاق با لباس عروس 600 میلیونی این پسر عجیب که سالی پنج بار می‌ میرد + عکس این پسر عجیب که سالی پنج بار می‌ میرد + عکس شلختگی این خانواده همه ی مردم را شوکه کرد شلختگی این خانواده همه ی مردم را شوکه کرد زنی که توسط موجودات فضایی باردار شده است + عکس زنی که توسط موجودات فضایی باردار شده است + عکس مومیایی خفته در اتاق زیرشیروانی (عکس) مومیایی خفته در اتاق زیرشیروانی (عکس) این چینی ها به اوباما هم رحم نکردند این چینی ها به اوباما هم رحم نکردند عکس جالب سلفی به روش خواهران 174 ساله (عکس) عکس جالب سلفی به روش خواهران 174 ساله (عکس) پیرزن 105 ساله پیرترین زن باکره در انگلیس+ عکس پیرزن 105 ساله پیرترین زن باکره در انگلیس+ عکس تبدیل کردن آپارتمان به استخر برای فرار از گرما + عکس تبدیل کردن آپارتمان به استخر برای فرار از گرما + عکس قطع کردن پا به قیمت مانکن شدن!! (+عکس) قطع کردن پا به قیمت مانکن شدن!! (+عکس)

حضور زنان اروپایی در کلاس رقص و عشوه ایرانی + عکس

حضور زنان اروپایی در کلاس رقص و عشوه ایرانی + عکس

حضور زنان اروپایی در کلاس رقص و عشوه ایرانی ، هلیا غیاث‌آبادی مربی رقص ایرانی در کشور هلند است. او می‌گوید آموزش رقص ایرانی به غیرایرانی‌ها کار چندان ساده‌ای هم نیست، مثلا آموزش “عشوه” که در رقص و همین‌طور فرهنگ ایرانی وجود دارد به غیرایرانی‌ها نیاز به توضیح دارد.

 

هلیا غیاث‌آبادی مدرس رقص ایرانی در کشور هلند است. در مدرسه رقص او شاگردانی از کشورهای مختلف مانند آلمان، هلند، ایتالیا، انگلیس و جاهای دیگر انواع رقص ایرانی را آموزش می‌بینند.

 

 او می‌گوید یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های رقص ایرانی نرم بودن حرکات آن است. هلیا غیاث‌آبادی: «ویژگی دیگر آن احساسی است که از درون رقصنده بیرون می‌آید و آن احساس را وارد حرکت خود می‌کند. می‌توان آن را تدریس کرد به شرطی که رقصنده آن را احساس کند. من به این احساس می‌گویم “معنوی بودن” که هیچ ربطی به مذهب یا چیزی بیرون از رقصنده ندارد.»

حضور زنان اروپایی در کلاس رقص و عشوه ایرانی + عکس

به این ترتیب رقصنده می‌تواند حس درونی خود را به حرکت تبدیل کند. به گفته هلیا غیاث‌آبادی این ویژگی‌ را رقص ایرانی دارد ولی رقص‌های دیگر در این مورد با رقص ایرانی قابل مقایسه نیستند.

 

هلیا می‌گوید آموزش رقص ایرانی به غیرایرانی‌ها کار خیلی ساده‌ای هم نیست، مثلا آموزش “عشوه” که در رقص و همین‌طور فرهنگ ایرانی وجود دارد به غیرایرانی‌ها نیاز به توضیح دارد.

 

عشوه؛ از تئوری تا تبدیل آن به حرکت در رقص ایرانی

او ادامه می‌دهد: «عشوه چیزی است که رقص ایرانی دارد ولی فرضا رقص آفریقایی آن را ندارد. فقط حرکت نیست، چیزی است که از فرهنگ ما می‌آید. باز ربط دارد به موضوع درونی، رقصنده باید آن را احساس بکند تا بتواند آن را انجام دهد.»

 

آن‌طور که این مدرس رقص می‌گوید برای خارجی‌ها رقصیدن مخصوصا روی ریتم ایرانی شش – هشت سخت است. او مثال می‌زند:«برای شاگردانی که اهل شمال اروپا هستند انجام حرکت ساده است چون یاد گرفته‌اند بر اساس قاعده حرکت کنند یا برقصند اما شاگردان ایرانی یا اهل جنوب اروپا در مقایسه با شاگرد آلمانی خیلی با احساس‌تر می‌رقصند. آن‌ها راحت‌تر می‌توانند احساس‌شان را در حرکتشان بیاورند.»

حضور زنان اروپایی در کلاس رقص و عشوه ایرانی + عکس

هلیا برنامه‌های رقص بسیاری در کشورهای مختلف اروپایی اجرا کرده است. لباس‌هایی که در این اجراها به تن می‌کند، لباس‌های خاصی هستند که در هر کدام از طرح‌ها و نشانه‌های فرهنگ ایرانی استفاده شده است. این لباس‌ها حین اجرا هم باید ایران را معرفی کنند و هم رقصنده بتواند راحت در آن حرکات رقص را انجام دهد.

 

او دراین‌باره توضیح می‌دهد: «یکی از ویژگی‌های لباس ایرانی ریزه‌کاری‌هایی است که در آن انجام شده. بر اساس رقصی که می‌خواهم اجرا کنم لباسی را طراحی می‌کنم. و به خیاط که دارم سفارش می‌دهم تا آن را بدوزد. بعضی وقت‌ها هم خودم لباس را می‌دوزم. برخی لباس‌ها را هم آماده تهیه می‌کنم که معمولا از بازار شیراز لباس‌ها را تهیه می‌کنم.»

 

هلیا به همراه خانواده‌اش در شهر “گرونا” در آلمان زندگی می‌کند اما مدرسه رقصی که او راه‌اندازی کرده در شهر مرزی “اِن‌شِدِ” در کشور هلند است. او هر روز برای آموزش رقص ایرانی از آلمان به هلند می‌رود ولی خودش می‌گوید دوست دارد روزی بتواند در ایران به آموزش رقص بپردازد.

حضور زنان اروپایی در کلاس رقص و عشوه ایرانی + عکس

رقص ایرانی چند نوع است؟ او در پاسخ به رقص محلی، رقص عامیانه و رقص کلاسیک اشاره می‌کند. اما “رقص کلاسیک ایرانی” به چه معناست و این رقص چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

هلیا غیاث‌آبادی: «”رقص کلاسیک ایرانی” بر آهنگ‌های کلاسیک ایرانی و موسیقی ردیف ایرانی اجرا می‌شود. رقص کلاسیک ایرانی آن‌قدر مشخص شده نیست، مثل رقص هندی نیست که از ۲۵۰۰ یا ۳۰۰۰ سال پیش دقیقا می‌دانند که حرکاتشان چه بوده و همه آن را می‌شناسند.»

 

 می‌گوید یکی از کارهایی که برای راحت‌تر شدن یادگیری رقص کلاسیک ایرانی انجام داده، دسته‌بندی حرکات رقص است تا شاگردان راحت‌تر بتوانند حرکات رقص کلاسیک را انجام بدهند.

 

هلیا غیاث‌آبادی می‌گوید از بچگی یعنی از زمانی که یادش می‌آید رقص را آغاز کرده است. او از حدود ۵ سال پیش آموزشگاه رقص خود را در هلند راه‌اندازی کرده است.

حضور زنان اروپایی در کلاس رقص و عشوه ایرانی + عکس

حضور زنان اروپایی در کلاس رقص و عشوه ایرانی + عکس

حضور زنان اروپایی در کلاس رقص و عشوه ایرانی + عکس

حضور زنان اروپایی در کلاس رقص و عشوه ایرانی + عکس

 

 

 

دویچه وله

 

 

 

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ