پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

کار عجیب این خانم برای بدست آوردن شغل + تصاویر کار عجیب این خانم برای بدست آوردن شغل + تصاویر زیباترین سوپراستارهای خوش اندام و خوش تیپ زیباترین سوپراستارهای خوش اندام و خوش تیپ اولین دوقلوهای سیاه و سفید دنیا + تصویر اولین دوقلوهای سیاه و سفید دنیا + تصویر با پیرترین خواهران دوقلوی همسان در جهان آشنا شوید با پیرترین خواهران دوقلوی همسان در جهان آشنا شوید افرادی که قربانی اختراعات خود شدند + تصاویر افرادی که قربانی اختراعات خود شدند + تصاویر جذاب ترین نوع جذب مشتری توسط شرکتهای هواپیمایی جذاب ترین نوع جذب مشتری توسط شرکتهای هواپیمایی عکس های کاملا لخت وزیر زن اوکراین جنجالی شد عکس های کاملا لخت وزیر زن اوکراین جنجالی شد تصاویر دیدنی از عاقبت رانندگی کردن یک خانم تصاویر دیدنی از عاقبت رانندگی کردن یک خانم کشف موجود افسانه ای در قطب کشف موجود افسانه ای در قطب درگذشت زنی که ادعا می کرد پیرترین زن دنیا است + عکس درگذشت زنی که ادعا می کرد پیرترین زن دنیا است + عکس برادران دوقلوی خوش تیپ در شبکه اجتماعی غوغا به پا کردند برادران دوقلوی خوش تیپ در شبکه اجتماعی غوغا به پا کردند بالشتی جالب مخصوص دختر و پسرای مجرد (عکس) بالشتی جالب مخصوص دختر و پسرای مجرد (عکس) اقدام عجیب این مرد گردو شکستن با سر (عکس) اقدام عجیب این مرد گردو شکستن با سر (عکس) کودکی با دستان دراز و آینده ای نا مشخص کودکی با دستان دراز و آینده ای نا مشخص parsnaz باور میکنید این زن زیبا و جذاب 61 سال دارد ؟ + عکس آرایشگری که به خوش قلب ترین در جهان شناخته شد + عکس آرایشگری که به خوش قلب ترین در جهان شناخته شد + عکس راه رفتن روی گدازه های جهنمی! +عکس راه رفتن روی گدازه های جهنمی! +عکس هیتلر خودکشی نکرده بلکه با معشوغه خود فرار کرده!! هیتلر خودکشی نکرده بلکه با معشوغه خود فرار کرده!! آموزش جالب و درآمدزا نقاشی روی سنگ آموزش جالب و درآمدزا نقاشی روی سنگ دعا نویسی بر روی اندام دختران برای بخت گشایی دعا نویسی بر روی اندام دختران برای بخت گشایی

مراسم طلاق یا قیافه روشنفکری؟!

مراسم طلاق یا قیافه روشنفکری؟!

مراسم طلاق یا قیافه روشنفکری,جشن طلاق در واقع مراسمی است که برای پایان یافتن ازدواج و اعلام تجرد دوباره انجام می شود. این مراسم به روش های مختلف در کشورهای مختلف دنیا برگزار می شود؛ آن هم با حضور زوج!

 

جشن طلاق در واقع مراسمی است که برای پایان یافتن ازدواج و اعلام تجرد دوباره انجام می شود. این مراسم به روش های مختلف در کشورهای مختلف دنیا برگزار می شود؛ آن هم با حضور زوج. البته گاهی هم زن و مرد این جشن را جداگانه برگزار می کنند.
 
 
در ایران در ابتدا در قشر مرفه شمال شهر تهران سراغ برگزاری این جشن رفتند ولی بعد به صورت خرده فرهنگ در حال نفوذ به خیلی از طبقات شهری حتی در شهرستان هاست.
 

جشن طلاق در غرب با فرهنگ سازی خاصی صورت گرفته و مفهوم آن این است که بعد از طلاق ما دشمن هم نیستیم و روابط انسانی معقولی داریم و لزوما هیچ یک از طرفین طلاق بد نیستند

 
 
اما در ایران بعد از طلاق با نمایش ظاهرپسند جشن طلاق، دشمنی و عداوت بین زوج و خانواده هایشان گاهی با شدت بیشتر ادامه می یابد و حتی کودکان را هم در این یارکشی دخیل می کنند.
مراسم طلاق یا قیافه روشنفکری؟!ریشه های جشن طلاق
در یک نگاه کلی می توان 6 ریشه برای شکل گیری  جشن طلاق برشمرد:
 

1- سختگیری های زیاد در سیستم قضایی:
البته این سخت گیری در بسیاری از موارد هم لازم و هم واجب است. اما احساس پیروزی در این ماراتن گاهی باعث کاهش بسیاری از فشارهای روان شناختی و خانوادگی می شود.

 
البته گاهی می تواند نشان از طلاق توافقی هم باشد و اعلام این قضیه به دوستان و آشنایان که زن و مرد هنوز دوست هستند و دوستان مشترک مجبور به انتخاب یکی از آن دو نخواهندبود.
 

2- احساس رهایی از بحران های زناشویی:
زندگی با فردی که هماهنگی شخصیتی، فکری، خانوادگی، دینی، تحصیلی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، شغلی و سنی ندارد در طول زمان، باعث فرسودگی می شود و درواقع خروج از نقاهت این رابطه بیمار، ناشی از شادی است.
مراسم طلاق یا قیافه روشنفکری؟!3- ژست روشنفکری:
این جشن در بیشتر موارد نشانه ای از روشنفکرنمایی است و گاهی می تواند نمادی از احساس آرامش وجدان و پایان یک شکست و آغاز یک زندگی دیگر باشد،

 
 
این در حالی است که جشن طلاق به هیچ وجه مانع بروز مشکلات بعد از طلاق مخصوصا در افراد بدون استقلال مالی و فکری نخواهدشد.
 
 
زندگی بعد از طلاق چندان هم ساده نیست چون تمام اهداف و شخصیت زوج در طول سال ها به شکل دوتایی شکل گرفته است و با طلاق باید این هویت دوتایی به هویت فردی تبدیل شود.
 
 
این تبدیل هم به شخصیت سالم، مکانیسم های دفاعی پخته، شبکه اجتماعی حمایتی مناسب و استقلال مالی و فکری نیاز دارد.
 

4- نمادی از حمایت خانواده از پسر یا دختر:
در بیشتر موارد بعد از گذشت زمان این حمایت ممکن است رنگ و بوی اولیه را نداشته باشد

 
چون اولا خود خانواده باید با مشکلات متعدد والدین با هم و با فرزندان دیگر و با اجتماع دست و پنجه نرم کند و مجبور به تقسیم قوا در جبهه های مختلف خواهدبود بنابراین حمایت قاطع روزهای اول ممکن است بعدها خیلی کمرنگ شود.
 

از طرفی، ادامه مشکلات درخصوص حضانت یا نوع رابطه با بچه ها یا حرف و حدیث دیگران یا مشکلات متعدد زنان مطلقه مخصوصا نوع نگاه خشن جامعه یا مشکلات سرپرست خانواده بودن و… باعث انتقال این فشارها هم به فرد و هم خانواده او می شود.

 
این مسائل باعث می شود کم کم خانواده از درگیری در این خصوص دوری کند و فرد مطلقه به تنهایی مجبور به کشیدن بار مشکلات شود.
 
 
علاوه بر این، فردی که مثلا زن یک خانه بوده است در صورت برگشت به خانه پدری، دیگر دختر خانه خواهدبود و پذیرش این تغییر نقش زن به دختر، استرس روان شناختی زیادی برایش ایجاد خواهدکرد.
 

5- چشم و هم چشمی:
جشن گرفتن به این دلیل عمدتا در افراد مرفه جامعه به چشم می خورد.
مراسم طلاق یا قیافه روشنفکری؟!میوه های جشن طلاق
متاسفانه رواج جشن طلاق می توان قبح طلاق را در جامعه کمرنگ کند. بعلاوه، بچه های پیش از مدرسه با احتمال بیشتر دچار آسیب های ناشی از طلاق والدین می شوند چون درک شناختی طلاق برای آنها مشکل است و نیازمند حمایت های قوی تری هستند.

 
بچه در حین طلاق والدین سوال های زیادی دارند. مثلا اینکه چرا والدین اش از هم جدا شدند؟ چرا من را ترک کردند؟ کجا باید زندگی کنم؟ چه کسی باید از من مراقبت کند؟
 

در جشن طلاق، کودکانی که شاهد طلاق والدین بوده اند، قادر به ایجاد رابطه منطقی بین جشن و طلاق نیستند و واکنش های روان شناختی مختلفی به صورت برهم خوردن تست های واقعیت سنجی کودک در آنها ایجاد می شود.

 
مخصوصا اگر والدین توان ایجاد این درک را در کودک نداشته باشند و حتی مجبور به جدایی از والد مورد علاقه و زندگی با والد دیگر شوند.
 
 
 
 
 
 
تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ