پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

انتقام عجیب مار سمی در هنگام سوپ شدن + عکس انتقام عجیب مار سمی در هنگام سوپ شدن + عکس تولید تخم مرغ عجیب با طعم آب میوه تولید تخم مرغ عجیب با طعم آب میوه خلاقیت عروس کارش را به سوختن در آتش کشاند + عکس خلاقیت عروس کارش را به سوختن در آتش کشاند + عکس دختر ملکه زیبایی قرقیزستان مسلمان شد دختر ملکه زیبایی قرقیزستان مسلمان شد این زنها اولین افراد هستند که عکس آنها در اینترنت پخش شد این زنها اولین افراد هستند که عکس آنها در اینترنت پخش شد ازدواج این زوج پس از 90 سال عاشقی ازدواج این زوج پس از 90 سال عاشقی این سوپراستارهای هالیوودی از صفر شروع کرده اند! این سوپراستارهای هالیوودی از صفر شروع کرده اند! مفهوم استرس از نظر روانشناسی چیست؟ مفهوم استرس از نظر روانشناسی چیست؟ برترین شاهکار های طراحان ایرانی در دنیا (عکس) برترین شاهکار های طراحان ایرانی در دنیا (عکس) از خودگذشتگی پسر 8 ساله به خاطر پدرش از خودگذشتگی پسر 8 ساله به خاطر پدرش جرد لتو جذاب ترین انسان گیاه‌خوار دنیا + عکس جرد لتو جذاب ترین انسان گیاه‌خوار دنیا + عکس جوگیر شدن این پسر و ازدواج با یک دختر انیمیشنی + عکس جوگیر شدن این پسر و ازدواج با یک دختر انیمیشنی + عکس بیمه یک میلیون دلاری موهای عجیب این زن + عکس بیمه یک میلیون دلاری موهای عجیب این زن + عکس کار شگفت انگیز پیرمرد هنرمند با انگشتان قطع شده (عکس) کار شگفت انگیز پیرمرد هنرمند با انگشتان قطع شده (عکس) این خانم 37 ساله با 16 زایمان سوژه خبری دنیا شد (عکس) این خانم 37 ساله با 16 زایمان سوژه خبری دنیا شد (عکس) دختری که بخاطر حفظ دینش کچل کرد + عکس دختری که بخاطر حفظ دینش کچل کرد + عکس زیباترین زن دنیا از نظر دانشمندان! (عکس) زیباترین زن دنیا از نظر دانشمندان! (عکس) کارهای سخت این خانم برزیلی برای رسیدن به اندامی ایده آل کارهای سخت این خانم برزیلی برای رسیدن به اندامی ایده آل کریستی زیبا نهمین سوپر مدل جهان شد+عکس کریستی زیبا نهمین سوپر مدل جهان شد+عکس کلکسیون های عجیب و نادر (عکس) کلکسیون های عجیب و نادر (عکس)

بزهای پرنده بلای جان مردم شدند + عکس

بزهای پرنده بلای جان مردم شدند + عکس

بزهای پرنده بلای جان مردم شدند

 

آیا شما تا بحال بز پرنده دیده اید ؟!! به گزارش پارس ناز پاسخ اين پرسش بستگي به کشوري دارد که در آن زندگي مي کنيد مثلا اگر کشاورزي در کشوري اروپايي باشيد و يک بز پرنده ببيند احتمالا از ترس قبض روح مي شويد اما همان بز در مراکش ، يک موجود عادي است که اتفاقا ، آفت به حساب مي آيد.

 بزهای پرنده بلای جان مردم شدند + عکس

بزهای پرنده، بزهايي هستند که از درخت هاي آرگان بالا مي روند تا ميوه هاي آنها را بخورند.درخت آرگان ، شباهت زيادي به درخت زيتون دارد.وقتي يک کشاورز مراکشی بزی پرنده مي بيند ،چه مي کند؟ دنبالش مي رود و با دقت زير نظر مي گيردش، نه به اين خاطر که ديدن يک بز در حال پريدن از اين درخت به آن درخت شگفتي آور است بلکه هسته ميوه درخت آرگان براي کشاورزها بسيار ارزشمند است 

 

چون بزها نمي توانند هضمش کنند يا آن را تف می کنند يا قورتش مي دهند و بي تغيير با مدفوع شان دفع مي کنند و اين جور وقت هاست که سر و کله کشاورزها پيدا مي شودتا هسته ها را جمع کنند.

بزهای پرنده بلای جان مردم شدند + عکس

داخل هر هسته آرگان ، يک تا سه دانه است که از روغن آن در آشپزي و کرم هاي زيبايي استفاده مي کنند. روغن آرگان خاصيتي ضد پيري دارد و بسيار گرانقيمت است. جاي تاسف دارد که درخت هاي آرگان هم مانند بسياري از اجزاي ديگر محيط زيست در حال انقراض هستند

 

چون طمع چوب برها و قاچاقچيان چوب تمام نشدنی است و بزها هم از خوردن برگ ها و ميوه هاي شان سير نمي شوند و آفت شده اند. طرفداران محيط زيست مي گويند براي حفظ اين درخت ها بايد مناطق اصلي رويش شان، حفاظت شده اعلام شود و قانون، دست چوب برها را ببندد تا زيست شناس ها و گياه شناس ها ، سرفرصت و با فراغ بال چرخه هاي زيست محيطي ناقص را در زيستگاه شان اصلاح کنند. گروهي ديگر اما حدس مي زنند اگر خاصيت ضدپيري دانه آرگان به مردم دنيا شناسانده شود مسلما خيلي ها براي نجات اين گياه در سراسر جهان به تکاپو میافتند.

 

بااين حال برخي اهالي هائيتي هم نااميدند و مي گويند بقيه مردم دنيا حاضر نيستند روغن دانه اي را امتحان کنند که يک بز آن را تف کرده يا از مدفوعش بيرون کشيده شده است و به همين علت، مدتي است کمپيني براي ممنوعيت چراي بزهای پرنده روي درخت هاي آرگان راه افتاده تا از چراي بي رويه بزها روي اين درخت ها جلوگيري شود و ميوه هاي آنها به شکل طبيعي برسند و بر زمين بيفتند و سپس با شيوه اي بهداشتي از آنها روغن و عصاره جواني براي کرم های  پوستی گرفته شود.

 

 

 

مطالب مرتبط:

 

این بز عجیب روی دو پا راه می رود (+عکس)

 

خبر تکان دهنده تولد یک بز با سر انسان + عکس

 

عکس های دیدنی از حمله ۴ یوزپلنگ به یک بز کوهی

 

این مرد به صورت عجیبی به بز تبدیل شد

 

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ