پارس ناز پورتال

5 دلیل برای یافتن یک کار تابستانی

5 دلیل برای یافتن یک کار تابستانی

5 دلیل برای یافتن یک کار تابستانی 

کار تابستانی مورد ثابت برخی نوجوانان بعد از اتمام امتحانات است.برخی نوجوانان در تابستان مشغول به کار می شوند و سه ماه از تعطیلات را در کار سپری میکنند.البته کار پیدا کردن برای برخی نوجوانان راحت نیست.درست است که پیدا کردن کار برای نوجوانان کار خیلی سختی است اما کارهای زیادی هست که با کمی جستجو می‌توانید پیدا کنید.

 

پس دنبالش باشید. اگر کاری که دوست دارید را پیدا نکردید (یا حتی هر کاری)، از همین فرایند جستجو خیلی زود نتیجه می‌گیرید.

 

مهارتتان در مصاحبه کاری بهتر می‌شود. هرچه برای کارهای بیشتری اقدام کنید، در مصاحبه‌های کاری بهتر می‌شوید. اینکه یاد بگیرید چطور در مصاحبه‌ها ظاهر شوید مهارتی است که تا آخر عمر به دردتان می‌خورد و در هر کاری از رفتن به دانشگاه گرفته تا پیدا کردن یک کار تمام وقت کمکتان می‌کند.

 

برخوردتان با عدم پذیرشتان بهتر می‌شود. احتمال اینکه در اولین کاری که برایش مصاحبه می‌کنید پذیرفته شوید خیلی کم است. پذیرفته نشدن یک واقعیت زندگی است و قابل انکار نیست که کنار آمدن با آن کار سختی است. اما خوشبختانه هرچه بیشتر این اتفاق برایتان بیفتد و یاد بگیرید که چطور با احساساتتان در این مواقع کنار بیایید، گذشتن از آن و پیش رفتن به سمت جلو برایتان آسان‌تر می‌شود.

 

درمورد خودتان مطلب یاد می‌گیرید. کاری را گرفتید که انتخاب اولتان نبوده است؟ می‌توانید با آن یک مهارت یا علاقه جدیدی که هیچ‌وقت از بودنش اطلاع نداشتید را کشف کنید. کار ایدآلتان به شما پیشنهاد شده است؟ احتمالاً حس می‌کنید که اعتماد‌به‌نفستان به اوج خود رسیده است.

 

حتی اگر واقعاً کارتان را دوست نداشته باشید اما می‌خواهید برای خریدن ماشین یا رفتن به دانشگاه کمی پول پس‌انداز کنید، یاد خواهید گرفت که چطور برای رسیدن به یک هدف که برایتان مهم است به یک چیز بچسبید. و اگر هیچ چیز به کارتان نیامد چه؟ شاید بد نباشد برای خودتان کار کنید و یک کار جدید راه بیندازید.

 

مرزهای منطقه امنتان را گسترده‌تر می‌کنید. بله نشستن در خانه و انجام کارهایی که همیشه می‌کنید خیلی راحت است. اما وقتی بیرون بروید و دنبال کار بگردید، مرزهای منطقه امن و راحتی که برای خودتان داشتید بازتر می‌شود. و فقط خدا می‌داند که به چه برمی‌خورید.

 

آیا یک فروشگاه بزرگ نزدیک خانه را رد کردید و یادتان رفت که برگه درخواست کار پُر کنید؟ آیا رئیس جایی که برای مصاحبه رفته بودید کفش‌هایش را درآورد و پاهایش را روی میز گذاشت؟ حتی اگر به هزار کار مسخره در این جستجوها برخورد کنید باز هم ارزشش را دارد.

 

رقابت کمتری وجود دارد. درست است که پیدا کردن یک کار فقط برای تابستان سخت است. به‌خاطر همین است که خیلی از نوجوانان بدون اینکه حتی تلاشی کرده باشند دنبالش نمی‌روند. به همین ترتیب تعداد زیادی متقاضی احتمالی خط می‌خورند و احتمال پذیرفته شدن بیشتر می‌شود.

 

و اگر کاری که دوست دارید به شما پیشنهاد نشد، برای کارورزی بروید. بااینکار کلی چیز تازه یاد می‌گیرید و تجربه‌کارتان بالا می‌رود.

 

نکته مهم این است که فقط دنبالش باشید. یک کار تازه را امتحان کنید. هیچ چیز برای از دست دادن ندارید و تازه تجربه هم کسب می‌کنید.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات