پارس ناز پورتال

15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسید

15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسید

15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسید 

حیوان های خطرناک و مرگبار در دنیا که می توانند انسان را در طی یک دقیقه بکشند و از پای درآورند.حیواناتی که در مکان زندگی خود حکمرانی می کنند. مرگ‌بارترین جانور جهان کوسه یا حتی انسان نیست. این‌طور که پیداست، اکثر مرگ‌های ناشی از حمله حیوانات، بیشتر بر اثر بیماری‌هایی است که آنها انتقال می‌کنند تا خود این حیوانات.

 

در ادامه لیستی از مرگبارترین حیوانات را می‌بینید که بر مبنای تعداد مرگ‌هایی که در سال ایجاد می‌کنند، رتبه‌بندی شده‌اند. بر خلاف آنچه که به نظر می‌رسد، ترسناک‌ترین شکارچی‌ها، آنقدرها هم خطرناک نیستند، اما نباید موجودات کوچک را دست کم گرفت.

15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسید

۱۵- کوسه: ۶ مرگ در سال

حمله کوسه‌ها بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد. در سال ۲۰۱۴، تنها سه مرگ در سطح جهان بر اثر حمله کوسه‌ها بود و در سال ۲۰۱۵ هم این رقم تنها ۶ عدد بود.
15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسید۱۴- گرگ: ۱۰ مرگ در سال

در بسیاری از نقاط جهان، حمله گرگ‌ها رایج نیست. تا ۵۰ سال قبل از سال ۲۰۰۲، تعداد بسیار کمی حمله گرگ در اروپا و آمریکای شمالی گزارش شد. اما طی دو دهه در بعضی از مناطق هند صدها مورد حمله گرگ گزارش شد.
15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسید۱۳- شیر: بیش از ۲۲ مرگ در سال

آمار مرگ و میرهای مربوط به شیر سال به سال تغییر می‌کند. محققان در پژوهشی در سال ۲۰۰۵ پی بردند که از سال ۱۹۹۰ ۵۶۳ نفر فقط در تانزانیا مرده‌اند، که به طور متوسط ۲۲ مرگ در سال می‌شود.
15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسید۱۲- فیل: ۵۰۰ مرگ در سال
فیل‌ها عامل صدها مرگ در سال هستند. یک مقاله نشنال جئوگرافیک در سال ۲۰۰۵ گفته بود که هر سال ۵۰۰ نفر توسط فیل‌ها کشته می‌شوند. البته تعداد بسیار بیشتری از فیل‌ها توسط انسان‌ها کشته می‌شوند.
15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسید۱۱- اسب آبی: ۵۰۰ مرگ در سال

مدت‌ها بود که اسب‌های آبی به عنوان مرگ‌بارترین جانوران در آفریقا شناخته شده بودند. اسب‌های آبی عموما خشونت زیادی نسبت به انسان‌ها دارند.
15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسید۱۰- کرم نواری: ۷۰۰ مرگ

کرم نواری به عنوان یک انگل عامل نوعی عفونت به نام سیستی‌سرکوزیس است که در سال ۷۰۰ نفر را می‌کشد.
15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسید۹- کروکودیل: ۱۰۰۰ مرگ در سال
طبق گزارش سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد کروکودیل‌ها در میان جانوران بزرگ، عامل بیشترین تعداد مرگ در آفریقا هستند.
15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسید۸- کرم آسکاریس: ۴۵۰۰ مرگ در سال

کرم آسکاریس عفونتی به نام آسکاریازیس ایجاد می‌کند که هر سال ۴۵۰۰ نفر را می‌کشد. سازمان بهداشت جهانی اشاره می‌کند که عفونت در روده کوچک افراد رخ می‌دهد و نوعی بیماری است که بیشتر گریبان‌گیر کودکان می‌شود.
15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسید۷- پشه تسه‌تسه: ۱۰ هزار مرگ در سال

پشه تسه‌تسه نوعی بیماری به نام «بیماری خواب» را منتقل می‌کند. این بیماری یک عفونت انگلی است که در ابتدا منجر به سردرد، تب، درد مفصل و خارش شده و پس از مدتی می‌تواند به مشکلات عصبی جدی منجر شود. تعداد مرگ‌های ناشی از این حشره رو به کاهش است.
15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسیددر حال حاضر، گزارش شده که این جاندار هر سال ۱۰ هزار نفر را می‌کشد.

 

۶- حشره ضارب: ۱۲ هزار مرگ در سال

حشره ضارب بیماری «شاگاس» را منتقل می‌کنند که به طور میانگین هر سال حدود ۱۲ هزار نفر را می‌کشد. بیماری شاگاس یک عفونت انگلی است که توسط این حشره منتقل می‌شود. نام این حشره به خاطر گاز گرفتن صورت افراد انتخاب شده است.

 

۵- حلزون آب شیرین: بیش از ۲۰ هزار مرگ در سال

حلزون آب شیرین کرم‌های انگلی با خودش دارد که افراد را با نوعی بیماری عفونی به نام تب حلزون مبتلا می‌کند. این بیماری می‌تواند درد شدید شکم و خون در ادرار و مدفوع ایجاد کند.
15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسیدمیلیون‌ها نفر به این عفونت مبتلا می‌شوند و بین ۲۰ تا ۲۰۰ هزار مرگ به تب حلزون نسبت داده می‌شود.

 

۴- سگ: ۳۵ هزار مرگ در سال

سگ‌ها، به خصوص سگ‌های آلوده به ویروس هاری، یکی از مرگبارترین جانوران هستند. البته با استفاده از واکسن می‌توان در برابر این ویروس مقاوم شد.
15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسیدحدود ۳۵ هزار مرگ را می‌توان به ویروس هاری نسبت داد که از آن موارد ۹۹ درصد آنها بر اثر حمله سگ بوده است.

 

۳- مار: ۱۰۰ هزار مرگ در سال

نیش مار در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۰۰ هزار نفر را کشت. از آن بدتر اینکه ذخایر یکی از پادزهرهای مهم رو به اتمام است.

15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسید۲- انسان: ۴۳۷ هزار مرگ در سال

طبق گزارش اداره مواد مخدر و جنایات ملل متحد، در سال ۲۰۱۲ حدود ۴۳۷۰۰۰ آدمکشی اتفاق افتاد. به این ترتیب، انسان دومین جانور مرگبار است (و مرگبارترین پستاندار).
15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسید۱- پشه‌: ۷۵۰ هزار مرگ در سال

پشه‌ها عامل بیشترین مرگ‌های انسانی هستند. مالاریا به تنهایی عامل بیش از نصف مرگ‌های مربوط به پشه است، هر چند که آمار مربوط به آن رو به کاهش است. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، بیماری مالاریا بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ حدود ۳۷ درصد کاهش پیدا کرد.
15 حیوان خطرناک و مرگبار دنیا را بشناسید

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات