پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

عکس رقص جنجالی پسربچه عربستانی با دختر آمریکایی عکس رقص جنجالی پسربچه عربستانی با دختر آمریکایی عاقبت 10 روز زندگی زیر آب دریا عاقبت 10 روز زندگی زیر آب دریا تصاویر پسر بچه هندی که با مرگ بازی می کند تصاویر پسر بچه هندی که با مرگ بازی می کند عجیب ترین استفاده های طلا در ایران عجیب ترین استفاده های طلا در ایران موفقیت قابل تحسین دختر کارتن خواب (عکس) موفقیت قابل تحسین دختر کارتن خواب (عکس) هفتاد کيلو کاهش وزن پسر همدانی در هفت ماه +عکس هفتاد کيلو کاهش وزن پسر همدانی در هفت ماه +عکس بارداری و زایمان عجیب یک مرد آمریکایی + عکس بارداری و زایمان عجیب یک مرد آمریکایی + عکس جراحی پلاستیک 300 هزار دلاری این مرد برای شکم شش تکه +عکس جراحی پلاستیک 300 هزار دلاری این مرد برای شکم شش تکه +عکس چطور می توان پول بیشتری بدست آورد؟ چطور می توان پول بیشتری بدست آورد؟ طبخ برگر قورباغه ای خوشمزه طبخ برگر قورباغه ای خوشمزه پری دریایی واقعی که به انسان تبدیل شد پری دریایی واقعی که به انسان تبدیل شد چطور رنگ سال انتخاب می شود؟ +عکس چطور رنگ سال انتخاب می شود؟ +عکس خون این مرد مثل پادزهر جان 2 میلیون نوزاد را نجات داده است خون این مرد مثل پادزهر جان 2 میلیون نوزاد را نجات داده است تصویر بی نظیراز نبوغ یک کودک روستایی ایرانی تصویر بی نظیراز نبوغ یک کودک روستایی ایرانی تاکسی های مجهز به لوازم آرایشی مخصوص بانوان + عکس تاکسی های مجهز به لوازم آرایشی مخصوص بانوان + عکس پیام تلگرامی جان زن باردار ایرانی را نجات داد پیام تلگرامی جان زن باردار ایرانی را نجات داد هیتلر خودکشی نکرده بلکه با معشوغه خود فرار کرده!! هیتلر خودکشی نکرده بلکه با معشوغه خود فرار کرده!! تصاویر جالب از پرنسس کوه نورد تصاویر جالب از پرنسس کوه نورد ستاره ها و برندهای جهانی در کنار هم ستاره ها و برندهای جهانی در کنار هم تمساح در ساختمان مسکونی در تهران موجب وحشت ساکنان شد تمساح در ساختمان مسکونی در تهران موجب وحشت ساکنان شد

درباره گلبول های سفید بدن و خوردن میکروب ها

درباره گلبول های سفید بدن و خوردن میکروب ها

درباره گلبول های سفید بدن و خوردن میکروب ها 

در کتاب های دبیرستان هم خوانده ایم که گلبول های سفید با حمله به میکروب ها بعنوان موجود غریبه آن ها را می خورند و نابود می کنند. مهم ترین عمل “نوتروفیل” ها و “منوسیت” ها (که جزو گلبول های سفید خون هستند) بیگانه خواری یا “فاگوسیتوز” است. فاگوسیتوز به معنی خوردن عامل مهاجم است و روندی است که سلول را قادر می سازد اجسامی مثل باکتری ها را از بین ببرد.

 

بدن در دفاع علیه عوامل بیماری زا از دو سیستم فاگوسیتوز و سیستم ایمنی (آنتی ژن_آنتی بادی) کمک می گیرد. فعالیت این دو سیستم همراه و وابسته به هم  است.

 

فاگوسیتوز به سه مرحله تقسیم می شود

۱ )حرکت سلول هایی که توانایی فاگوسیتوز دارند در گردش خون و لنف

۲ )بلعیدن جسم خارجی یا ذرات تخریب شده

۳ )هضم

 

عوامل مختلفی در انجام یا عدم انجام فاگوسیتوز دخالت دارند.

این عوامل شامل خصوصیات فیزیکی سطحی سلول یا جسم خارجی و خصوصیات خود سلول فاگوسیت کننده است:

 

◄بیشتر ساختار های طبیعی بدن، در بافت ها سطوح همواری دارند که در برابر فاگوسیتوز مقاومت می کنند. اما اگر سطح ذره ای ناهموار باشد، احتمال انجام فاگوسیتوز افزایش می یابد.

 

◄بیشتر مواد طبیعی بدن دارای پوشش حفاظتی پروتئینی هستند که فاگوسیت ها را از خود می رانند. برعکس بافت های مرده و ذرات خارجی فاقد پوشش حفاظتی پروتئینی هستند و به راحتی “فاگوسیته” می شوند.

 

◄بدن از طریق سیستم ایمنی مواد خارجی را شناسایی نموده و علیه آنها آنتی بادی ایجاد می کند که اتصال این آنتی بادی ها به غشای باکتری ها باعث انجام فاگوسیتوز می شود. فاکتور های معین محلول در پلاسما (شامل “کمپلمان” ها)، پروتئین های پلاسما و موادی مثل “استیل کولین” روند فاگوسیتوز را تحریک می کنند.

 

بنابراین ذرات که با “ایمنو گلوبین” ها یا کمپلمان ها پوشیده می شوند، به سرعت بلع شده به این ترتیب عمل  فاگوسیتوز را تسریع  می کنند.

 

◄در مواردی که سطح سلول سخت باشد، سلول فاگوسیت (فاگوسیتوز کننده) به طور کامل ماده را به داخل برده و ایجاد یک “واکوئل” به نام “فاگوزوم” درداخل سلول می کند.

 

نوتروفیل ها هنگام نزدیک شدن به جسم خارجی ابتدا خود را به آن می چسبانند، سپس پاهای کاذبی در تمام جهت اطراف این جسم از خود خارج می کنند. به نحوی که این پاهای کاذب در طرف دیگر ذره به یکدیگر  رسیده جوش می خورد و با این عمل یک محفظه بسته محتوی جسم بلعیده شده به وجود می آید و از غشای سلولی کنده شده و به داخل سیتوپلاسم می رود. به این واکوئل، فاگوزوم می گویند.

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک