پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

روش عجیب و جالب برای نجات زندگی یک زوج جوان + عکس روش عجیب و جالب برای نجات زندگی یک زوج جوان + عکس ماجرای جالب انعام بیل گیتس به پیشخدمت ماجرای جالب انعام بیل گیتس به پیشخدمت تغییر جالب این زن و شوهر پس از لاغر شدن (عکس) تغییر جالب این زن و شوهر پس از لاغر شدن (عکس) تست هوش سرگرمی پیدا کردن تفاوت ها در تصاویر تست هوش سرگرمی پیدا کردن تفاوت ها در تصاویر این سوسکه یا گودزیلا؟ (عکس) این سوسکه یا گودزیلا؟ (عکس) عجیب ترین زوج جهان که تاکنون 15 بار ازدواج کردن + عکس عجیب ترین زوج جهان که تاکنون 15 بار ازدواج کردن + عکس نوشته رضا صادقی برای غیرت این زن + عکس نوشته رضا صادقی برای غیرت این زن + عکس دختر چاق و زشتی که با بیماریش بسیار زیبا شد دختر چاق و زشتی که با بیماریش بسیار زیبا شد درس عاشقی را از این زن باید آموخت + عکس درس عاشقی را از این زن باید آموخت + عکس چند توصیه طلایی برای آقایان زیبا ، سالم ، خوشبو و مرتب چند توصیه طلایی برای آقایان زیبا ، سالم ، خوشبو و مرتب فداکاری باور نکردنی زنی برای تولد فرزند خود!! + عکس فداکاری باور نکردنی زنی برای تولد فرزند خود!! + عکس تست هوش جالب رنگ ها تست هوش جالب رنگ ها با سرحال و شادترین انسان جهان آشنا شوید با سرحال و شادترین انسان جهان آشنا شوید ازدواج عجیب و قانونی مردی با یک گربه..(عکس) ازدواج عجیب و قانونی مردی با یک گربه..(عکس) اتاق جالب بازی های پلی استیشن کشف شد + عکس اتاق جالب بازی های پلی استیشن کشف شد + عکس زیباترین دختر ونزوئلا ملقب به خوک مکاره شد زیباترین دختر ونزوئلا ملقب به خوک مکاره شد مردی که منتظر معشوقه اش ماند و به این شکل درآمد مردی که منتظر معشوقه اش ماند و به این شکل درآمد این زن عجیب که تبدیل به خون آشام شد + عکس این زن عجیب که تبدیل به خون آشام شد + عکس پسر بچه سندروم داونی که میتواند پرواز کند + تصاویر پسر بچه سندروم داونی که میتواند پرواز کند + تصاویر مطالب باورنکردنی رکوردهای عجیب کتاب گینس (8) مطالب باورنکردنی رکوردهای عجیب کتاب گینس (8)

درباره گلبول های سفید بدن و خوردن میکروب ها

درباره گلبول های سفید بدن و خوردن میکروب ها

درباره گلبول های سفید بدن و خوردن میکروب ها 

در کتاب های دبیرستان هم خوانده ایم که گلبول های سفید با حمله به میکروب ها بعنوان موجود غریبه آن ها را می خورند و نابود می کنند. مهم ترین عمل “نوتروفیل” ها و “منوسیت” ها (که جزو گلبول های سفید خون هستند) بیگانه خواری یا “فاگوسیتوز” است. فاگوسیتوز به معنی خوردن عامل مهاجم است و روندی است که سلول را قادر می سازد اجسامی مثل باکتری ها را از بین ببرد.

 

بدن در دفاع علیه عوامل بیماری زا از دو سیستم فاگوسیتوز و سیستم ایمنی (آنتی ژن_آنتی بادی) کمک می گیرد. فعالیت این دو سیستم همراه و وابسته به هم  است.

 

فاگوسیتوز به سه مرحله تقسیم می شود

۱ )حرکت سلول هایی که توانایی فاگوسیتوز دارند در گردش خون و لنف

۲ )بلعیدن جسم خارجی یا ذرات تخریب شده

۳ )هضم

 

عوامل مختلفی در انجام یا عدم انجام فاگوسیتوز دخالت دارند.

این عوامل شامل خصوصیات فیزیکی سطحی سلول یا جسم خارجی و خصوصیات خود سلول فاگوسیت کننده است:

 

◄بیشتر ساختار های طبیعی بدن، در بافت ها سطوح همواری دارند که در برابر فاگوسیتوز مقاومت می کنند. اما اگر سطح ذره ای ناهموار باشد، احتمال انجام فاگوسیتوز افزایش می یابد.

 

◄بیشتر مواد طبیعی بدن دارای پوشش حفاظتی پروتئینی هستند که فاگوسیت ها را از خود می رانند. برعکس بافت های مرده و ذرات خارجی فاقد پوشش حفاظتی پروتئینی هستند و به راحتی “فاگوسیته” می شوند.

 

◄بدن از طریق سیستم ایمنی مواد خارجی را شناسایی نموده و علیه آنها آنتی بادی ایجاد می کند که اتصال این آنتی بادی ها به غشای باکتری ها باعث انجام فاگوسیتوز می شود. فاکتور های معین محلول در پلاسما (شامل “کمپلمان” ها)، پروتئین های پلاسما و موادی مثل “استیل کولین” روند فاگوسیتوز را تحریک می کنند.

 

بنابراین ذرات که با “ایمنو گلوبین” ها یا کمپلمان ها پوشیده می شوند، به سرعت بلع شده به این ترتیب عمل  فاگوسیتوز را تسریع  می کنند.

 

◄در مواردی که سطح سلول سخت باشد، سلول فاگوسیت (فاگوسیتوز کننده) به طور کامل ماده را به داخل برده و ایجاد یک “واکوئل” به نام “فاگوزوم” درداخل سلول می کند.

 

نوتروفیل ها هنگام نزدیک شدن به جسم خارجی ابتدا خود را به آن می چسبانند، سپس پاهای کاذبی در تمام جهت اطراف این جسم از خود خارج می کنند. به نحوی که این پاهای کاذب در طرف دیگر ذره به یکدیگر  رسیده جوش می خورد و با این عمل یک محفظه بسته محتوی جسم بلعیده شده به وجود می آید و از غشای سلولی کنده شده و به داخل سیتوپلاسم می رود. به این واکوئل، فاگوزوم می گویند.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ