پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

تفاوت ها را بیابید تست هوش تصویری تفاوت ها را بیابید تست هوش تصویری محققان انگلیسی اعلام کردند مردان بیش از زنان از سوسک‌ها می‌ترسند!!! محققان انگلیسی اعلام کردند مردان بیش از زنان از سوسک‌ها می‌ترسند!!! اقدام جالب این زن در برنامه زنده تلویزیونی مسلمان شد اقدام جالب این زن در برنامه زنده تلویزیونی مسلمان شد آیا باورتان می شود که این ها مادر و دختر هستند؟ (+عکس) آیا باورتان می شود که این ها مادر و دختر هستند؟ (+عکس) خرابکاری خانم راننده در اولین روز کاری اش سوژه رسانه ها شد خرابکاری خانم راننده در اولین روز کاری اش سوژه رسانه ها شد 10 قدم مناسب برای رسیدن به موفقیتی بزرگ در زندگی 10 قدم مناسب برای رسیدن به موفقیتی بزرگ در زندگی خواننده معروف ریحانا از لباس پوشیدن متنفر است (عکس) خواننده معروف ریحانا از لباس پوشیدن متنفر است (عکس) دریایی که انسان ها را دید و گرسنه شد (عکس) دریایی که انسان ها را دید و گرسنه شد (عکس) غافلگیرکننده ترین اتفاق در زندگی یک زن و شوهر برزیلی + عکس غافلگیرکننده ترین اتفاق در زندگی یک زن و شوهر برزیلی + عکس ترس خانم بازیگر از سینه های بزرگ و عجیب خود + عکس ترس خانم بازیگر از سینه های بزرگ و عجیب خود + عکس بانوی 18 ساله پیرترین بانوی جهان شد بانوی 18 ساله پیرترین بانوی جهان شد این دختر بعد از 130 سال جنازه اش سالم مانده است (عکس) این دختر بعد از 130 سال جنازه اش سالم مانده است (عکس) ترس عجیب این خانم از این شی پلاستیکی + عکس ترس عجیب این خانم از این شی پلاستیکی + عکس دختری که هیچ وقت نمی تواند شاد باشد + عکس دختری که هیچ وقت نمی تواند شاد باشد + عکس خواستگاری جالب در نوک قله و بدشانسی عظیم خواستگاری جالب در نوک قله و بدشانسی عظیم شکست دادن ماهی قول پیکر  272 کیلو گرمی و طول 3 متری شکست دادن ماهی قول پیکر 272 کیلو گرمی و طول 3 متری بعضی وقت ها دلم برای خودم تنگ میشود بعضی وقت ها دلم برای خودم تنگ میشود یک غول پیکر واقعی پیرترین موجود زنده شناخته شد + عکس یک غول پیکر واقعی پیرترین موجود زنده شناخته شد + عکس ازدواج جوان 25 ساله با مادر بزرگ 80 ساله اش + عکس ازدواج جوان 25 ساله با مادر بزرگ 80 ساله اش + عکس پارس کردن عجیب این ماهی همه را متحیر کرد پارس کردن عجیب این ماهی همه را متحیر کرد

کودک و محبت پدر و مادر

کودک و محبت پدر و مادر

کودک و محبت پدر و مادر 

وقتی مهر مادری به فرزند برسد دیگر چیزی نمی تواند جایگزین آن شود.بهترین هدیه برای کودک محبت والدین است. عشق مادری، محبتی است كه از ته دل آرزو دارم هر كودكی، لا‌ اقل ذره‌ ای از آن را تجربه كرده باشد، عشقی كه قابل مقایسه با هیچ عشق زمینی دیگری نیست.

 

هر چند كه بیشتر كودكان، آن را چنان بدیهی دریافت می‌ كنند كه تصوری از فقدان آن ندارند، مثل ما كه تصوری از فقدان نورآفتاب، آفتاب گرم و زندگی بخش نداریم!مادر كودكش را دوست دارد، چون <هست>، نیازی نیست كودک برای محبوب بودن كوشش كند، چون مادر، به هر حال او را دوست دارد، دست‌ هایش گرم و مهربان است،

 

آغوشش امن و پرمحبت است و همین كه كودكش را می‌ بیند، زیباترین عشق عالم در نگاهش موج می‌ زند.متاسفانه كودكانی كه از عشق اصیل مادری محروم بوده‌ اند، هرگز تصوری از بعد زیبای زندگی پیدا نمی‌ كنند. به همین دلیل چنین فقدانی در برخی از این كودكان  زمینه‌ ساز اختلا‌ لا‌ ت و بیماری‌ های روانی و انواع جرم‌ ها و بزهكاری‌ هاست.

 

فقدانی، كه زندگی را زشت و دنیا را جایگاهی ناامن و ترسناک جلوه می‌ دهد.هر یک از ما زمانی كودک بوده و طفولیت را تجربه كرده‌ ایم، اما گمان نمی‌ كنم از آن موقع‌ ها، و خصوصا از احساس و دركی كه نسبت به جهان اطراف داشته‌ ایم چیز زیادی به یاد داشته باشیم.

 

در ابتدا كودک از درک اشیاء و از وجود خودش و دنیای خارج آگاه نیست. گرما و غذا را احساس می‌ كند اما هنوز آن‌ ها را از سرچشمه‌ شان كه مادر است، باز نمی‌ شناسد برای او، مادر همان نشئه حاصل از خرسندی و ایمنی است.وقتی كودک رشد می‌ كند كم‌ كم یاد می‌ گیرد اشیاء را آن طور كه هستند درک كند، آن‌ ها را به عنوان ماهیت‌ های جداگانه و مستقلی بفهمد و نامگذاری كند.

 

حتی یاد می‌ گیرد با آن‌ ها چگونه رفتار كند، مثلا‌  می‌ آموزد كه آتش، سوزان و دردآور است، آغوش مادر گرم و لذت‌ بخش است، چوب سخت و سنگین است و…در همین مرحله است كه او عشق مادر را هم می‌ فهمد و اگر این عشق، عشق حقیقی و مادرانه باشد او به این درک می‌ رسد

 

كه مادر به خاطر آن كه <هست>، دوستش دارد و نیازی نیست برای به دست آوردن این عشق، تلا‌ ش كند، چون عشق مادری، اگر اصیل و حقیقی باشد، بی‌ قید و شرط است.مادر، نوزاد خود را دوست دارد، زیرا كودک اوست، نه به خاطر این كه كودک مطابق انتظارات خاصی رفتار كرده، یا تابع شرایط بخصوصی بوده است.

 

عشق بی‌ قید و شرط، یكی از عمیق‌ ترین آرزوهای بشر است، عشقی كه یادآور عشق بی‌ انتهای خالق به مخلوق است. تنها خداست كه می‌ تواند بی‌ هیچ چشمداشت و نیازی بنده‌ اش را دوست بدارد، بنده‌ ای كه هزاران برابر ناتوان‌ تر و نیازمندتر از اوست.

 

روابط مادر و فرزند هم به سبب ماهیت خاصی كه دارد مبتنی بر نابرابری است! یكی به همه یاری‌ ها نیاز دارد و دیگری همه آن یاری‌ ها را فراهم می‌ كند. به خاطر همین خاصیت فداكارانه است كه عشق مادرانه بالا‌ ترین عشق‌ ها و مقدس‌ ترین پیوندهای عاطفی نامیده شده. جوهر واقعی عشق مادرانه، توجه مادر به رشد و بالندگی كودک است، و این یعنی تمنای جدایی كودک از خود!

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ