پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

ده میلیاردر اول جهان در سال 2013 کدامند؟ (عکس) ده میلیاردر اول جهان در سال 2013 کدامند؟ (عکس) زنان گاوچران مکزیکی + عکس زنان گاوچران مکزیکی + عکس دختری عجیب که در سال ۴ ماه تمام نمی خوابد + عکس دختری عجیب که در سال ۴ ماه تمام نمی خوابد + عکس این مادربزرگ نوه اش را باردار بود و به دنیا آورد + عکس این مادربزرگ نوه اش را باردار بود و به دنیا آورد + عکس عکسهای لو رفته از جذاب ترین زن جهان و همسر جدیدش عکسهای لو رفته از جذاب ترین زن جهان و همسر جدیدش با خواندن این مطلب متعجب خواهید شد + عکس با خواندن این مطلب متعجب خواهید شد + عکس بابا نوئل را در خیابانهای تهران بیینید بابا نوئل را در خیابانهای تهران بیینید ازدواج عجیب هنر پیشه زن قد بلند با یک مرد کوتوله (عکس) ازدواج عجیب هنر پیشه زن قد بلند با یک مرد کوتوله (عکس) خاکسپاری  عجیب با لدر (عکس) خاکسپاری عجیب با لدر (عکس) عکس ترسناک از پشه خون آشام عکس ترسناک از پشه خون آشام وفاداری شگفت انگیز این سگ به صاحب مرده اش + عکس وفاداری شگفت انگیز این سگ به صاحب مرده اش + عکس غسل در آب 17 درجه زیر صفر برای پاکسازی روحی (عکس) غسل در آب 17 درجه زیر صفر برای پاکسازی روحی (عکس) راز جالب جوان ماندن این خانم 100 ساله (عکس) راز جالب جوان ماندن این خانم 100 ساله (عکس) 1 ماه زندانی شدن بچه 7 ساله در قفس توسط والدین بی رحم 1 ماه زندانی شدن بچه 7 ساله در قفس توسط والدین بی رحم جالب و عجیب و غریب ترین رکوردهای گینس (24) جالب و عجیب و غریب ترین رکوردهای گینس (24) دختر زیبای ایرانی که با کرو کدیل ها زندگی می کند دختر زیبای ایرانی که با کرو کدیل ها زندگی می کند پلیس این مرد تبهکار را با دستبند به مراسم ازدواجش برد!! پلیس این مرد تبهکار را با دستبند به مراسم ازدواجش برد!! درباره مد و فشن در دهه 90 میلادی +عکس درباره مد و فشن در دهه 90 میلادی +عکس کارهای عجیب و غریب‌ مذهبی هندوها +عکس کارهای عجیب و غریب‌ مذهبی هندوها +عکس مادر بزرگ 73 ساله استاد شمشیر بازی است مادر بزرگ 73 ساله استاد شمشیر بازی است

کنترل خشم کلید طلایی آرامش در زندگی

کنترل خشم کلید طلایی آرامش در زندگی

کنترل خشم کلید طلایی آرامش در زندگی 

وقتی افراد خشمگین می شوند می تواند توان و ظرفیت آنان را به خوبی مشاهده نمود که تا چه حد توانایی کنترل خشم خود را دارند. اوضاع فعلی اقتصاد دنیا و ناآرامی های اجتماعی، زندگی افراد را باناامنی پیوند زده و عدم اطمینان به آینده در دل مردم انداخته است.آنها دایم از خود می پرسند: در این دنیا جای من کجاست؟ الآن باید چه کنم؟ کجا شغلی مناسب پیدا کنم؟

 

چگونه هزینه های زندگی خانواده ام را تامین کنم؟ و هرچقدر این ناامیدی ها و عدم اطمینان در قلب شان شکل بگیرد و راه حل مناسبی پیدا نکنند آستانه تحمل شان تحلیل رفته و در وجود خود تبدیل به شعله ای از خشم می شوند.

 

اثر خشم روی فرد

خشم نوعی واکنش فیزیولوژی بدن به وضعیت موجود است و وقتی که در شرایط خطرناک قرار می گیریم و باید خود را برای مبارزه یا فرار آماده سازیم واکنش بسیار مثبتی است.اما اگر این احساس پی در پی رخ دهد و زمانش نیز طولانی شود سلامت انسان را به خطر می اندازد. همچنین ممکن است ما را وادار به درگیری های خشونت بار کند و ما به خود یا دیگران صدمه بزنیم.

 

خشم ویرانگر روی سلامت ذهنی مان هم اثر منفی می گذارد.اگر به این روش ادامه دهیم و پی در پی عصبانی شویم و آن را کنترل نکنیم به پدیده ای عادی در ذهن مان تبدیل شده و با کوچکترین موضوع از کنترل خارج شده و خشمگین می شویم.این احساس  به مرور ما را به سمت  افسردگی و احساس گناه پیش می برد.

 

اثر خشم روی خانواده

پدرومادر عصبانی، کودکانی عصبانی خواهند داشت و همین موضوع باعث می شود تا خانواده پر از تنش شده و مکرر با یکدیگر دعوا کنند و رفتارهای پرخاشگرانه و تهاجمی از خود بروز دهند و در نهایت به خشونت های خانگی منجر شوند.خشم روی کودکان اثرات روانشناختی و جسمانی فراوانی دارد. کودکانی که شاهد خشونت هستند ممکن است به مشکلات رفتاری و عاطفی مبتلا شوند.

 

بخشی از این مشکلات با گوشه نشینی، کابوس های شبانه، پرخاشگری نمود پیدا می کنند. توانایی یادگیری شان نیز کاهش می یابد.

 

اثر خشم روی روابط با دیگران

خشم یکی از مواردی است که روی روابط بین انسان ها اثر بسیار بدی می گذارد و معمولا فرد عصبانی را به انزوا می کشاند.اگر کودکی مبتلا به خشم های مهار نشده باشد نمی تواند با دیگر همسالان خود ارتباط خوبی برقرار کند و طرد می شود.

 

کودکانی که نمی توانند احساسات شان را کنترل کنند هنگام بزرگسالی نیز ارتباط سالمی با اطرافیان نخواهند داشت و در خطر رفتارهای نامناسب و ضد اجتماع قرار می گیرندو حتی ممکن است بزهکار شوند.

 

کنترل خشم

هرگاه به دلیلی عصبانی شدید، برای ابراز و در عین حال متعادل نگهداشتن آن روش های زیر را به کار بندید:

 

رک باشید

با فردی که باعث ناراحتی تان شده است رک و صریح صحبت کرده و احساس تان را صادقانه مطرح کنید و مراقب باشید فقط کسی که شمارا عصبانی کرده هدف قرار دهید.

 

محترمانه رفتار کنید

همیشه آماده باشید که از عقایدتان دفاع کنید و یادبگیرید با احساسات طرف مقابل بازی نکنید و سعی نکنید با ارعاب و تهدید به خواسته تان دست یابید. هرگز حقوق انسانی کسی را زیرپا نگذارید.

 

لبخند بزنید

وقتی فردی قصد عصبانی کردن شما را دارد، خیلی ساده به او لبخند بزنید.

کنترل خشم کلید طلایی آرامش در زندگی

این کار نه تنها فرد آزاردهنده را که توقع چنین واکنشی را ندارد خلع سلاح می کند بلکه باعث می شود دید و نگاه شما روی شرایط موجود مسلط شود.

 

خونسردی تان را حفظ کنید

همان روش قدیمی شمارش تا ده هنوز هم فکر بدی نیست. ابتدا لحظه ای صبر کنید چند نفس عمیق بکشید و تا ده بشمارید. مطمئن باشید که آرامش تان را بدست می آورید.

 

شرایط را از نگاه دیگران بررسی کنید

هرگاه از دست کسی عصبانی شدید، لحظه ای خود را به جای او قرار دهید و بیندیشید که چه چیزی ممکن است او را وادار به چنین رفتاری کرده باشد.شاید واکنش او منطقی است و شما بتوانید احساسش را درک کنید و بدین ترتیب نه تنها شما هم عصبانی نخواهید شد بلکه به آرام کردن او هم کمک خواهید نمود. 

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ