پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

عکس های جالب از فستیوال پیاده روی روی آتش عکس های جالب از فستیوال پیاده روی روی آتش به دنیا آمدن کودکی با قلبی برعکس در قفسه سینه اش به دنیا آمدن کودکی با قلبی برعکس در قفسه سینه اش رونمایی جالب از ورزش تا فوتبال قهرمانی جهان در فضا رونمایی جالب از ورزش تا فوتبال قهرمانی جهان در فضا ورود قربانیان اسید پاشی به دنیای مد و فشن + عکس ورود قربانیان اسید پاشی به دنیای مد و فشن + عکس روش جالب زیبایی خانم ها در کشور ژاپن +عکس روش جالب زیبایی خانم ها در کشور ژاپن +عکس تصاویری از رنگ های مرموز در پایتخت تایلند تصاویری از رنگ های مرموز در پایتخت تایلند روابط پیچیده و سخت نویسندگان معروف با همسرانشان روابط پیچیده و سخت نویسندگان معروف با همسرانشان عجیب ترین کنسرت جهان (عکس) عجیب ترین کنسرت جهان (عکس) مطالب جذاب و عجیب رکوردهای کتاب گینس (9) مطالب جذاب و عجیب رکوردهای کتاب گینس (9) دختری که مشهورترین عروس جهان شد +عکس دختری که مشهورترین عروس جهان شد +عکس تزئین آینه با استفاده از ویترای +عکس تزئین آینه با استفاده از ویترای +عکس آدامسی جدید وعجیب که چهره شما را زیباتر می کند..! آدامسی جدید وعجیب که چهره شما را زیباتر می کند..! چندش ترین لباس دنیا از جنس پوست مرغ + عکس چندش ترین لباس دنیا از جنس پوست مرغ + عکس خلاقیت عروس کارش را به سوختن در آتش کشاند + عکس خلاقیت عروس کارش را به سوختن در آتش کشاند + عکس دختری 2 ساله با استعداد در یادگیری پیانو زدن + عکس دختری 2 ساله با استعداد در یادگیری پیانو زدن + عکس عاقبت جفت گیری گورخر و اسب این میشه (عکس) عاقبت جفت گیری گورخر و اسب این میشه (عکس) زن سیاهپوست در یک زایمان نادر معجزه زایید + عکس زن سیاهپوست در یک زایمان نادر معجزه زایید + عکس درآمد زدایی به روی سر درآمد زدایی به روی سر سفره بی‌بی سه شنبه چیست ؟ سفره بی‌بی سه شنبه چیست ؟ تصاویر بامزه و دیدنی از کوچکترین سگ بریتانیا + عکس تصاویر بامزه و دیدنی از کوچکترین سگ بریتانیا + عکس

کم بودن دانش جنسی و عواقب آن

کم بودن دانش جنسی و عواقب آن

کم بودن دانش جنسی و عواقب آن 

اگر دانش جنسی افراد در اجتماع کم باشد قطعا در زندگی زناشویی خود با مشکلاتی مواجه خواهند شد. در ابعاد وسیع تر طلاق در اجتماع افزایش خواهد یافت. آموزش در خصوص مسائل جنسیتی از اهمیت بسزایی برخوردار است و نباید صحبت کردن و اطلاع رسانی درباره آن تابو باشد، زیرا در صورت کارشکنی در این زمینه نوجوانان و جوانان مملکت متضرر خواهند شد.

 

دکتر امیر مدیر، مدیر کلینیک سلامت جنسی مجتمع دارویی درمان هلال ایران می گوید: متأسفانه زمانی که با نهادهایی نظیر آموزش و پرورش و آموزش عالی در خصوص آموزش مسائل جنسی صحبت می شود، ضمن ایجاد سوء تعبیر و سوء تفاهم نسبت به آن تمایلی دیده نمی شود و حتی عده ای از پرداختن به این موضوع نگرانی دارند.

 

وی هشدار می دهد: کودکانی که نسبت به مسائل جنسیتی آگاهی کامل ندارند، بعد از سن بلوغ وارد ارتباطات خطرآفرین می شوند که مشکلات عدیده ای گریبان گیر آنها خواهد شد. روابط جنسی نادرست، سوء استفاده های جنسی، روابط جنسی پرخطر و روابط ناآگاهانه جنسی، فرار از خانه، سوء مصرف مواد مخدر و…

 

از تبعات جدی عدم آگاهی و آموزش های مسائل جنسیتی به شمار می رود. با شکل گیری روابط نادرست بین جنسی و انتظارات نادرست و غیر منطقی منجر به ناپایدار شدن روابط می شود و ناپایدار بودن روابط به معنی کاهش نرخ ازدواج است. در صورتی که ازدواج با چنین روابط ناپایدار، آموزش های نادرست و همچنین نگرش ناسالم جنسی رخ دهد، ازدواج های ناپایداری هم خواهیم داشت.

 

 به گزارش پارس ناز مدیر تأکید می کند: نهادهای رسمی و قانونی که قصد آموزش صحیح مسائل جنسی یا جنسیتی را دارند با سوءتعیبرها و محدودیت هایی مواجه اند، در حالی که فضاهای مجازی به صورت غیر قانونی، غیر رسمی و بدون هیچ گونه نظارتی، خوراک آموزشی مستقیم و غیر مستقیم را به جوانان و نوجوانان تزریق می کنند.

 

وی عنوان می کند: در مجموع جهت دهی محور کلی سلامت جنسی به سمت صحیحی حرکت نمی کند. متأسفانه یکی از سوءتعبیرهای مهم در خصوص تربیت جنسی است که در سنین مختلف برداشت، مفهموم و محتوای گوناگونی دارد، اما به آن هم توجه در خور شایسته ای نمی شود، در حالی که تربیت جنسیتی صحیح از بدو تولد و دوران کودکی کلید می خورد.

 

مدیر کلینیک سلامت جنسی مجتمع دارویی درمان هلال ایران تأکید می کند: متأسفانه عمده انرژی سازمان و نهادهایی که باید در این زمینه فعال باشند به جای صرف شدن به موضوع اصلی، محتوا و برنامه ریزی، صرف توجیه از میان برداشتن سوء برداشت ها و سوء تفاهم ها از یکدیگر می شود.

 

در حالی که مردم جامعه باید توجیه شوند اهمیت توجه به آموزش مسائل جنسیتی به شدت لازم است و مفهوم صحیح و اصولی آن نیز تفهیم شود.وی تصریح می کند: تمام دنیا با این چالش مواجه بودند که درباره مسائل جنسی و جنسیتی با در نظرگرفتن تفاوت های سنی باید صحبت و آموزش داده شود یا نه،

 

اما اغلب پژوهش ها و تحقیقات به این سمت می رود که گفتگوکردن و آموزش های سالم و ارائه منابع و مشاوره های سالم از سوی والدین و مدارس به کودکان امری ضروری است و در حال حاضر در کشورهای پیشرفته دنیا به آموزش های استاندارد مسائل جنسیتی می پردازند و آن را تابو نمیدانند.

 

به گفته وی، جامعه آماری نشان داده که اگر هم در خصوص آموزش سالم در مورد این مسائل کوچک ترین سوء برداشت یا عارضه ای وجود داشته باشد فواید آن بسیار بیشتر است یعنی از بروز خطرات مذکور نظیر رفتارهای پرخطرجنسی و… جلوگیری خواهد شد و روابط به سوی سالم بودن و پایداری پیش خواهد رفت.

 

دکتر مدیر خاطرنشان می کند: در راستای آموزش سلامت جنسیتی باید در سطح ملی همتی ایجاد شود یعنی ارگان هایی که با فرهنگ عمومی جامعه نظیر آموزش و پرورش و آموزش عالی درگیرند در این زمینه ورود پیدا کنند و تا این اندازه از تبعات آن ترس و واهمه ای وجود نداشته باشد.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ