پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

کمترین حقوق پرستاران ایرانی 2 میلیون تومان

کمترین حقوق پرستاران ایرانی 2 میلیون تومان

کمترین حقوق پرستاران ایرانی 2 میلیون تومان 

در حال حاضر کشور ایران با کمبود شدید پرستار مواجه است و حقوقی که برای آن ها در نظر گرفته شده است 2 میلیون تومان است. معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه یک سوم استاندارد دنیا در کشور پرستار داریم، گفت: این قشر از جامعه حداقل ۲ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند.

 

محمد میرزا بیگی در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس در مورد حقوق پرستاران، گفت: پرستاران همچون سایر گروه‌های علوم پزشکی حقوق و کارانه دریافت می‌کنند و این مسئله براساس حکم کارگزینی و ابلاغ دولت صورت می‌گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه پرستاران حداقل 2 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند، گفت: میزان دریافتی پرستاران شرکتی نیز نباید کمتر از این باشد. در ارتباط با میزان کارانه‌ها نیز در مقایسه با سال 92 میانگین 3 برابر کارانه پرستاران افزایش یافته است.معاون پرستاری وزارت بهداشت اضافه کرد: براساس نظام پرداخت نوین، سهم کارکنان غیر پزشک به حدود 29 درصد رسیده است

 

و این در حالی بوده که در دولت قبل در بهترین شرایط کارانه 22.5 درصد در نظر گرفته می‌شد.میرزابیگی با تاکید بر اینکه یک سوم استاندارد دنیا پرستار داریم، گفت: به شدت به افزایش تعداد پرستار و به کارگیری آنها نیازمندیم، البته از سال آینده شاهد فارغ‌التحصیلی 11 تا 12 هزار پرستار خواهیم بود که این رقم تا قبل از این حدود 5 هزار نفر در سال بود.

 

وی اضافه کرد: تیمی را برای بازرسی بیمارستانهای خصوصی تشکیل داده‌ایم که تاکنون 12 بیمارستان را بررسی کرده‌اند و زمانی که این تعداد افزایش یابد آیین‌نامه و ابلاغاتی را خواهیم داشت.میرزا بیگی عنوان کرد: معاونت پرستاری پس از اجرای طرح تحول تثبیت شده و سالیانه برنامه‌های معاونت پرستاری در شورای معاونین مطرح و در کتاب برنامه‌ریزی عملیاتی وزارت بهداشت قرار می‌گیرد.

 

وی از سطح‌بندی خدمات پرستاری به صورت حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای خبرداد وبه گزارش پارس ناز  اعلام کرد: بعد از نظرخواهی از تمامی مجامع پرستاری و ساماندهی نیروهای مرتبت مناسب با سطح‌بندی خدمات پرستاری به دو قسمت حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای تبدیل شده است.

 

معاون پرستاری وزارت بهداشت از شروع ساخت و تهیه سریال 52 قسمتی در شب میلاد امام رضا برای معرفی سیمای واقعی پرستار به جامعه خبرداد و گفت: 340 میلیارد ریال جهت پاویون‌های پرستاری اختصاص داده شده و وزیر بهداشت دستوری را برای توسعه انجمن‌های علمی پرستاری به تعداد گرایش‌های کارشناسی ارشد صادر کرده است.

 

میرزابیگی با بیان اینکه مشارکت خواهی از پرستاران در پست های مدیریت و غیر پرستاری به طور وسیع در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت می‌گیرد، گفت: 220 برنامه آموزش مداوم با نظر مجامع مختلف پرستاری ابلاغ و تصویب شده است.

 

وی گفت: آیین‌نامه جذب اعضای هیات علمی بالینی پرستاری ابلاغ شده است و بیمه‌نامه اعتباربخشی جدید بازنگری اساسی آن صورت گرفته همچنین شورای مشورتی و کمیته‌های 12 گانه تخصصی مراقبت‌های پرستاری در این معاونت با مشارکت حدود 10 نفر از صاحب‌نظران پرستاری و نهادهای پرستاری راه‌اندازی شده است.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ