پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

عاشقانه ترین ساختمان دنیا را ببینید +عکس عاشقانه ترین ساختمان دنیا را ببینید +عکس 20 کشور اول جهان از لحاظ داشتن مردم جذاب 20 کشور اول جهان از لحاظ داشتن مردم جذاب کودکان فقیر و پولدار جهان بر اساس جای خواب کودکان فقیر و پولدار جهان بر اساس جای خواب مردی بسیار عجیب با 72 سال سن و 12 کیلو وزن + عکس مردی بسیار عجیب با 72 سال سن و 12 کیلو وزن + عکس بهترین رکوردهای شگفت انگیز در کتاب گینس (14) بهترین رکوردهای شگفت انگیز در کتاب گینس (14) کودکی برای فرار از مرگ به تعویض کردن خون تن می دهد + عکس کودکی برای فرار از مرگ به تعویض کردن خون تن می دهد + عکس فستیوال لباس‌های عجیب و غریب Dragon Con در امریکا فستیوال لباس‌های عجیب و غریب Dragon Con در امریکا دختری شجاع که با گاو از موانع می پرد + عکس دختری شجاع که با گاو از موانع می پرد + عکس جنجالی شدن لخت تراپی روش درمانی بی شرمانه جنسی جنجالی شدن لخت تراپی روش درمانی بی شرمانه جنسی آیا می توانید سن این خانم ها را درست حدس بزنید؟ آیا می توانید سن این خانم ها را درست حدس بزنید؟ داستان زندگی افراد معروف که از فقر به ثروت رسیدن + عکس داستان زندگی افراد معروف که از فقر به ثروت رسیدن + عکس مردی که توانایی معلق ماندن در هوا را دارد (عکس) مردی که توانایی معلق ماندن در هوا را دارد (عکس) زندگی عجیب این زوج با  ببر بنگالی حیوان درنده آفریقایی زندگی عجیب این زوج با ببر بنگالی حیوان درنده آفریقایی جالب ترین روش بدست آوردن دخترمورد علاقه تان !!! جالب ترین روش بدست آوردن دخترمورد علاقه تان !!! علاقه اقایان به مصرف لوازم ارایشی !!! علاقه اقایان به مصرف لوازم ارایشی !!! دختری که بدون هیچ گونه عمل زیبایی شبیه عروسک است + عکس دختری که بدون هیچ گونه عمل زیبایی شبیه عروسک است + عکس ترفند جالب و عجیب زنان ژاپن برای زیبا و جذاب شدن + عکس ترفند جالب و عجیب زنان ژاپن برای زیبا و جذاب شدن + عکس این مرد معتاد 30 ساله که چهره جذابش دل خیلی ها را ربود این مرد معتاد 30 ساله که چهره جذابش دل خیلی ها را ربود سومین مدل و بازیگر فیلم های پورن و عمل زیبایی در تهران سومین مدل و بازیگر فیلم های پورن و عمل زیبایی در تهران عکس های دیدنی ازدواج عروس و داماد عشق فوتبال عکس های دیدنی ازدواج عروس و داماد عشق فوتبال

کمبودهای غذایی ایرانی ها را بشناسید

مجموعه : رژیم و تغذیه

کمبودهای غذایی ایرانی ها را بشناسید

کمبودهای غذایی ایرانی ها را بشناسید 

تقریبا تغذیه در کل جامعه یک نرم خاصی دارد و متاسفانه سبد غذایی خانوار ایرانی مواد ضروری بسیاری را کم دارد. اولین و واضح‌ترین جواب برای این سؤال با توجه به افزایش قیمت‌ها در ۲ عبارت خلاصه می‌شود، گوشت قرمز و گوشت سفید.

 

«انسان همان چیزی است که میخورد» شاید در نگاه اول از این جمله خوشتان نیاید اما واقعیت این است که مواد غذایی مورد مصرفتان روی سلامت شما تاثیر میگذارد و سالم بودن شما بقیه ابعاد زندگیتان را تحتتأثیر قرار میدهد؛ درنتیجه به همین راحتی تبدیل میشوید به آنچه میخورید! بهتازگی سبد غذایی مطلوب ایرانیان که از طرف وزارت بهداشت معرفی شده به تصویب رسید.

 

هرچند تا زمان چاپ این گزارش هنوز بهصورت رسمی این خبر اعلام نشده است اما دکتر مصداقینیا، معاون وزیر بهداشت گفت: «سبد غذایی مطلوب ایرانیان برای ۱۴ گروه سنی و جنسی مختلف برنامهریزی شده است. به این ترتیب سبد غذایی مناسب برای زنان و مردان در هر گروه سنی مشخص شده است.»

 

اما مسئله اینجاست که تنها با تعریف، کاری درست نمیشود. اصلاح تغذیه نیازمند آگاهی بخشی و سیاستگذاری است. در بررسی آخرین سبد غذایی ما ایرانی ها در سال ۸۷ نتایج تکاندهندهای به دست آوردیم؛ نتایجی که آنها را در این گزارش با شما درمیان میگذاریم. هرچند طبق آخرین آمار وضعیت تغذیه مردم نسبت به سال ۸۷ بهبود پیدا کرده

 

اما ماهیت مسئله یعنی بایدها و نبایدها عوض نشده است. بعد از خواندن این گزارش به سفرههایمان با دقت بیشتری نگاه کنیم. این غذاها آینده سلامت ما و فرزندانمان را تعیین میکنند.  تارا ذکائی

 

کممصرفهای فهرست ما کدامند؟

اولین و واضحترین جواب برای این سؤال با توجه به افزایش قیمتها در ۲ عبارت خلاصه میشود: گوشت قرمز و گوشت سفید. یعنی اگر قرار باشد هر فرد ایرانی در سال حدود ۱۸ کیلوگرم گوشت قرمز و به همین میزان گوشت سفید مصرف کند، میزان متوسط مصرف او از مورد اول به حدود ۱۰کیلوگرم و در مورد دوم به حدود ۱۲ کیلوگرم در سال میرسد!

 

دومین جواب مصرف متوسط حبوبات است. وظیفه ما در قبال بدنمان این است که بهصورت متوسط در یک سال ۱۰ کیلوگرم حبوبات بخوریم. حالا مقداری که واقعا مصرف میکنیم چقدر است؛ حدود ۷ کیلوگرم. تخممرغ هم وضعیت مشابهی دارد. ۴ کیلوگرم تخممرغ در سال اختلاف زیادی تا ۹ کیلوگرم مورد نیاز بدن دارد.

 

و اما توجه شما را به یکی از مفیدترین کممصرفهای جدولمان جلب میکنم: میوه و سبزیجات؛ ۲ عنصری که بهتدریج در حال محو شدن از سبد غذایی ما هستند! صرفنظر از اینکه با آوردن اسم میوه و سبزی یاد پوست سالم و شفاف میافتید، باید به یاد انواع و اقسام ویتامینهای مورد نیازی که با مصرف این اقلام به دست میآید و میزان مصرفشان بین ما خیلی کم است هم توجه داشته باشید!

 

میزان مصرف متوسط سبزیجات در بین ما، روزانه حدود ۴۰ گرم است درحالیکه حداقل باید به ۶۰ گرم افزایش پیدا کند.   مقدار نان مورد نیاز برای هر فرد در یک برنامه غذایی نرمال باید ۳ تا ۱۱ واحد باشد. هر واحد غلات حدود ۳۰ گرم است بنابراین ما روزانه تقریبا به حدود ۳۳۰ گرم نان نیاز داریم.

 

 

تبلیغات

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ