پارس ناز پورتال

عکس,گالری عکس,سایت عکس,عکس های خنده دار,عکس های دیدنی,عکس های روز,عکس جدید,عکس عاشقانه مدل مو,مدل مو مردانه,مدل مو زنانه,مدل آرایش,زیبایی صورت,مدل آرایش عروس,مدل مو کوتاه,مدل موی بافتنی,مدل شینیون مدل لباس,مدل مانتو,مدل لباس مجلسی,لباس نامزدی,کت و دامن,مدل دامن کوتاه,مدل تیشرت,مدل لباس زنانه و مردانه,لباس جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا,هواشناسی,وضعیت آب و هوا,پیش بینی وضع هوا,وضعیت آب و هوای شهرهای کشور,سازمان هواشناسی کشور فال روز,طالع بینی,فال حافظ,انواع فال,فال قهوه,فال تاس,فال عشق,فال ازدواج,فال قران,فال بوسه,فال چای,فال عطسه

مطالب داغ

تصاویری از وحشت مسافران در فرود اضطراری هواپیما تصاویری از وحشت مسافران در فرود اضطراری هواپیما افشای بیماری جنسیتی نادر هیتلر + عکس افشای بیماری جنسیتی نادر هیتلر + عکس آثار هنری استاد حجت ا…شكيبا آثار هنری استاد حجت ا…شكيبا ساخت گوشت مصنوعی به وسیله مدفوع انسان! ساخت گوشت مصنوعی به وسیله مدفوع انسان! عمل عجیب پیوند دست به مچ پا (عکس) عمل عجیب پیوند دست به مچ پا (عکس) چه مدل عینک آفتابی برای صورت شما مناسب است؟ چه مدل عینک آفتابی برای صورت شما مناسب است؟ زندگی جنجالی و ساده میلیاردر معروف زندگی جنجالی و ساده میلیاردر معروف بینی پسر بچه پینوکیویی همچنان در حال بزرگ شدن است +عکس بینی پسر بچه پینوکیویی همچنان در حال بزرگ شدن است +عکس معرفی و آشنایی با کشورهایی که میلیاردها دلار خرج جنگ می کنند معرفی و آشنایی با کشورهایی که میلیاردها دلار خرج جنگ می کنند شهر های معروفی که پولدارترین افراد دنیا را دارند + عکس شهر های معروفی که پولدارترین افراد دنیا را دارند + عکس فردی که از دیوار راست بالا می رود فردی که از دیوار راست بالا می رود دختر بچه فقیر زیباترین چشم های جهان را دارد (عکس) دختر بچه فقیر زیباترین چشم های جهان را دارد (عکس) خوش ذوق ترین سبزی فروشی دنیا در ایران خوش ذوق ترین سبزی فروشی دنیا در ایران زنی کوچک اندام با قدرت بدنی عجیب و مردانه + عکس زنی کوچک اندام با قدرت بدنی عجیب و مردانه + عکس تصویر زیبای افطار پزشک جراح در اتاق عمل تصویر زیبای افطار پزشک جراح در اتاق عمل نقاشی های شگفت انگیز و هنرمندانه این پسر 11 ساله نقاشی های شگفت انگیز و هنرمندانه این پسر 11 ساله این خانواده عجیب از پول بدشان می آید! (عکس) این خانواده عجیب از پول بدشان می آید! (عکس) محققان انگلیسی اعلام کردند مردان بیش از زنان از سوسک‌ها می‌ترسند!!! محققان انگلیسی اعلام کردند مردان بیش از زنان از سوسک‌ها می‌ترسند!!! آیا این زن آدم فضایی است ؟ آیا این زن آدم فضایی است ؟ جوان نروژی موفق به ابداع پرواز زیر آب شد + عکس جوان نروژی موفق به ابداع پرواز زیر آب شد + عکس

کمبودهای غذایی ایرانی ها را بشناسید

مجموعه : رژیم و تغذیه

کمبودهای غذایی ایرانی ها را بشناسید

کمبودهای غذایی ایرانی ها را بشناسید 

تقریبا تغذیه در کل جامعه یک نرم خاصی دارد و متاسفانه سبد غذایی خانوار ایرانی مواد ضروری بسیاری را کم دارد. اولین و واضح‌ترین جواب برای این سؤال با توجه به افزایش قیمت‌ها در ۲ عبارت خلاصه می‌شود، گوشت قرمز و گوشت سفید.

 

«انسان همان چیزی است که میخورد» شاید در نگاه اول از این جمله خوشتان نیاید اما واقعیت این است که مواد غذایی مورد مصرفتان روی سلامت شما تاثیر میگذارد و سالم بودن شما بقیه ابعاد زندگیتان را تحتتأثیر قرار میدهد؛ درنتیجه به همین راحتی تبدیل میشوید به آنچه میخورید! بهتازگی سبد غذایی مطلوب ایرانیان که از طرف وزارت بهداشت معرفی شده به تصویب رسید.

 

هرچند تا زمان چاپ این گزارش هنوز بهصورت رسمی این خبر اعلام نشده است اما دکتر مصداقینیا، معاون وزیر بهداشت گفت: «سبد غذایی مطلوب ایرانیان برای ۱۴ گروه سنی و جنسی مختلف برنامهریزی شده است. به این ترتیب سبد غذایی مناسب برای زنان و مردان در هر گروه سنی مشخص شده است.»

 

اما مسئله اینجاست که تنها با تعریف، کاری درست نمیشود. اصلاح تغذیه نیازمند آگاهی بخشی و سیاستگذاری است. در بررسی آخرین سبد غذایی ما ایرانی ها در سال ۸۷ نتایج تکاندهندهای به دست آوردیم؛ نتایجی که آنها را در این گزارش با شما درمیان میگذاریم. هرچند طبق آخرین آمار وضعیت تغذیه مردم نسبت به سال ۸۷ بهبود پیدا کرده

 

اما ماهیت مسئله یعنی بایدها و نبایدها عوض نشده است. بعد از خواندن این گزارش به سفرههایمان با دقت بیشتری نگاه کنیم. این غذاها آینده سلامت ما و فرزندانمان را تعیین میکنند.  تارا ذکائی

 

کممصرفهای فهرست ما کدامند؟

اولین و واضحترین جواب برای این سؤال با توجه به افزایش قیمتها در ۲ عبارت خلاصه میشود: گوشت قرمز و گوشت سفید. یعنی اگر قرار باشد هر فرد ایرانی در سال حدود ۱۸ کیلوگرم گوشت قرمز و به همین میزان گوشت سفید مصرف کند، میزان متوسط مصرف او از مورد اول به حدود ۱۰کیلوگرم و در مورد دوم به حدود ۱۲ کیلوگرم در سال میرسد!

 

دومین جواب مصرف متوسط حبوبات است. وظیفه ما در قبال بدنمان این است که بهصورت متوسط در یک سال ۱۰ کیلوگرم حبوبات بخوریم. حالا مقداری که واقعا مصرف میکنیم چقدر است؛ حدود ۷ کیلوگرم. تخممرغ هم وضعیت مشابهی دارد. ۴ کیلوگرم تخممرغ در سال اختلاف زیادی تا ۹ کیلوگرم مورد نیاز بدن دارد.

 

و اما توجه شما را به یکی از مفیدترین کممصرفهای جدولمان جلب میکنم: میوه و سبزیجات؛ ۲ عنصری که بهتدریج در حال محو شدن از سبد غذایی ما هستند! صرفنظر از اینکه با آوردن اسم میوه و سبزی یاد پوست سالم و شفاف میافتید، باید به یاد انواع و اقسام ویتامینهای مورد نیازی که با مصرف این اقلام به دست میآید و میزان مصرفشان بین ما خیلی کم است هم توجه داشته باشید!

 

میزان مصرف متوسط سبزیجات در بین ما، روزانه حدود ۴۰ گرم است درحالیکه حداقل باید به ۶۰ گرم افزایش پیدا کند.   مقدار نان مورد نیاز برای هر فرد در یک برنامه غذایی نرمال باید ۳ تا ۱۱ واحد باشد. هر واحد غلات حدود ۳۰ گرم است بنابراین ما روزانه تقریبا به حدود ۳۳۰ گرم نان نیاز داریم.

 

 

سفر،مسافرت،تور کیش

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
مدل لباس،خرید لباس،لباس زنانه مارک